השוטה הקטן

מדינה עם תפקיד מיוחד בעידן הדגים.
Locked
brahbata
Site Admin

השוטה הקטן

Post by brahbata » Fri Oct 21, 2022 8:15 pm

Image
Image

הטיפש הקטן

אני.

"יום אחד תתברך בחלום שיעלה את חייך על המסלול הנכון," אמר המאנו, ונראה שהוא מצא סיפוק בהתמקדות בנעליו שוב.

אלה-שחוקים בעליל ומזקנים מהעומס הקשה של מי יודע כמה זמן-היו מסוגלים למדי לתאר את מסעותיו של הזקן. הם לא נראו לא נוחים, כשהאיש שיחק עם בהונותיו מתחת לעור הגרמי והשביר. חייכתי. בגיל ההתבגרות היו לי זוג נעליים שהיו חרדות לאמי. אבל אהבתי את נעלי הבית הישנות שלי-כנראה בדיוק מהסיבה הזו. באופן כללי מצאתי את עצמי מכיר היטב את הזר המוזר הזה-מילדותי המוקדמת היו אלה תמיד אותם גברים זקנים ולבני שיער שחשבתי שהם נאורים.

נראה היה שהוא חשד במה נמצא מאחורי המצח שלי, אז הוא קיפל את שלו. "אתה טיפש," הוא נזף בי, כי לזר המוזר הזה היה ברור שחסר כל דחף להעליב. למרבה הפלא, היה גם רק רמז של חרטה קלה על התנהגותו המתלוננת ללא תקנה; נסיבות שנתנו לי תקווה עדינה. למרות שהחלטתי שוב ושוב להימנע מכך, התרכזתי כעת במאנו, חיכיתי וחיכיתי.

"אתה עוד לא רחוק, בנאדם, אבל הדרך שלך הולכת בדרך האמיתית, המבורכת", הוא הרים שוב, ולרגע נדמה היה לי כאילו מצא עונג בהוראה, או לפחות בחימום. אבל כנראה שפשוט דמיינתי שוב משהו כזה, כיאה לדרך החיים שלי.

"הדרך שלך, ברהבתא, היא כמו נחש שנטרף"...

Image

II.

כשאני חושבת על הפגישות עם בעלי, אני תמיד חושבת על הנעליים שלו.

הנעליים הללו, ברזיותן, הברק השומני שלהן, עם העקבים השחוקים והחורים במקומות הקשתים הרגילים, עושות רושם כל כך נוגע, שהן כבר מראה מכובד ומקסים. ובכל זאת הם מופיעים בהתנגדות מתריסה. זה מדהים שאני שם לב לדברים כאלה, מכיוון שבדרך כלל אין לי הבנה במשהו ששווה לדעת על נעליים.

כשהמאנו שלי יוצר איתי קשר, הוא מעדיף דמות לא בולטת. זה גם מדהים, כי אני חושב שאני מזהה בו תכונות שווא מסוימות. כך יכול היה לצוות ממני בקלות את הכבוד הדרוש באמצעות, למשל, הופעה רוחנית. הוא מתרחק מדברים כאלה רק מתוך נוחות, כי השינוי במצב הרוח תמיד מעייף אותו. אני בטוח שרק מתוך עצלות גרידא הוא מקבל צורה רגילה ובכך מעדיף את סיפוק צרכיו ההבלים על פני.

הזקן עושה רושם קשוב היום.

במבט באור, הוא תמיד נראה מהורהר, שכן נראה שהוא נהנה מהתפקיד הזה. "אני שואל, עם כל הכבוד", הוא מתחיל לסבך את העניינים, "האם אתה מחשיב את עצמך כאדם נאור?" לגעת. זה מה שאתה מקבל כשאתה נותן למוח שלך לשוטט. עכשיו זה עניין של לבחור את המילים שלך בחוכמה. אני מרגיש שהכלב הערמומי שוב זומם משהו. "אני מאמין שאני יכול לטעון", אני מתחיל לחשוב בהיסוס, "שאני יכול ליצור צללית של העולם". נו. אני מודה, משפט מגושם. "על מה, ברהמטה, אתה מבסס את הידע הזה?" התמוגג המאנו. הנה זה. הוא רוצה ללכוד אותי שוב. אני לא יודע. אני בטח מאבד את דעתי...

"קראתי כמה דברים בעלי ערך ויכולתי להכניס דברים להקשרם", השבתי בזהירות-לא בלי להפתיע את עצמי בנוכחות הנפש הזו. אם רק לא הייתי מכין את המטרה שלי.

Image

"לקראת חוכמה אז, הא?" הקודדביייר גיחך. "אבל אתה חייב להיות קצת סבלני אם אתה רוצה להגיע למחוזות אני מתכוון. הדרך מובילה על לב טהור וראש צלול. יצור האדמה הנדיר הזה רוצה להיות מוכן היטב. אתה, ידידי, שופט על בסיס תפיסת עולם שאתה בעצמך יצרת. אז אתה מרכז העולם? האם העולם הוא מרכז גן עדן? גדול הוא שהולך בדרכו, למרות שזה מוביל לטעות? לא, ברהמטה, הלב שלך טהור, אבל הראש שלך מבולבל. האמונה והביטחון שלך מחזקים אותך, אבל העיניים שלך מסתכלות רק לכיוון אחד. פתח את דעתך, תן לאור להיכנס לחושך."

למה הוא תמיד צריך לדבר כל כך נפוח? לא הבנתי את זה בדיוק, אבל אני חושב שהואכנראה לא ציפיתי לתשובה שלי. זה יהיה הכי טוב אם אני אבלבל אותו עוד יותר, אז הוא חושב וזה תמיד לוקח הרבה זמן. "כל זה ידוע לי," הסכמתי עם המנו. "אבל עליך לזכור שיצרתי את תפיסת העולם הזו כסכום החוויות שלי ושאר מוחי ושאני נושא בתוכי את הכוונה והשכנוע לשכלל אותה עוד יותר. השקפת העולם שלי צרורה יחד כסכום הידע שלי. ונתון לשינוי יומיומי ככל שמרכיביו משתנים בהרכבם ובמשקל שלהם האם אתה מגנה את המסע שלי? אתה לא מדבר עליו, אבל אתה נותן לי, מלא לעג נסתר, להבין שאני עשוי מחמר. מה אם כן. הכוונה שלך?" מהר מאוד ביקשתי בנימה ניצחת של השלמה כשאלה נגדית, לאסוף את עצמי בינתיים.

לא מובן, חייך המאנו משועשע!

"איש אמיץ! באמת, נראה שאתה רוצה להתאמץ. הפיקחות שלך יוצאת דופן, ונראה שאתה מוכן לחפש, ויום אחד אולי אפילו תרצה לראות. אבל שקול את הדרך שלך היטב ותהה לאן היא מובילה. הליכה לבד מוביל ליעד, אבל צריך גם לבחור את השביל בזהירות. אתה צועד במסלול שלך, כל הכבוד, אבל המסלול שלך נמצא על מפה שאחרים ציירו. אתה ביישן, אנושי, לעבור את החיים בלי מפה ולגלות את זה".

מה שאני לא יכול לסבול במדריך זה שהוא אומר הכל כל כך מסובך. בכל הזדמנות הוא מטיל את עיניו על פני, אם יורשה לי להקשיב שוב לחוכמתו. כבר הזכרתי שהוא כנראה הבל? הלוואי שיכולתי לעקם את האף שלו. או פשוט להוציא את הלשון שלי. לא בגלל שלא הבנתי אותו, אלא רק כדי לראות מה הוא יעשה. "אם יש לך את כל האמיתות האלה, למה שלא תשתף אותי בהן?" קראתי בהתרסה. הזקן צריך לעשות מזה משהו קודם.

המאנו הניד כעת בראשו בשעשוע לכאורה.

"החיפזון האנרגטי שלך הוא ביטוי להתלהבותך וחוסר הסבלנות שלך", הוא קרץ לי. "אבל אתה חייב ללמוד לפני שאתה יכול לזהות. הדרך לאמת מחולקת; אתה חייב להיות מסוגל לראות את צומת הדרכים ואז לקחת אותם. זה לבדך תלוי בך כדי להחליט ובחירת הדרך הנכונה היא לא קלה. חלקם מפותלים ומסתבכים, נראה שאחרים מבטיחים תשובה מהירה. כמה שבילים מובילים לשער ורק מי שמצא בתוכו את המפתח יכול לפתוח אותו. שביל אחר נראה חשוך ומבלבל, כך שאתה מפחד ממנו, ובכל זאת יכול להיות. האחד. אבל רוב הכבישים," אמר המנו שלי, "אתה לא יודע ואתה לא קולט אותם. הו, לא, זה לא כמו שאתה חושב, זה לא הדרכים שאתה מתגעגע אליו, זה אתה לבד מי צעד במקום. אבל מהי הדרך המובילה אל האמת? אם אתה נהנה מהפרחים בשדות, עצרו ותיהנו מהפאר החינני שלהם. בא לכם לשאול על משמעות הפרחים? ובכן, תן להם להקסים אותך , אבל אל תשכח להיות אסיר תודה על כך יגלה לך, מגולל את כל תהילתם ומותח את חלומותיהם הפרחוניים העדינים עד השמיים. קח את כל זה כמתנה, תבין את זה לפני שאתה שואל על האמת. היזהר, ברהבאטה," הוא טווה את הרשת שלו סביבי, "כדי לברר את האמת. אבל תכננו את הדרך שלכם וחלקו את המסלול לשלבים ואלו שוב ושוב. תנוח ותחשוב. ...אבל תשוטט לאן שתרצה."

"אולי אני רוצה לשוטט," אמרתי, "אבל הפילוסופיה לבדה לא תביא אותי לשום מקום. אתה בהחלט צודק, מאנו שלי, אבל האם אין תשובה מועילה?" ברור שהוא מבולבל.

Image

III.

יש להיזהר עם מורה מבולבל בעולם.

אם אחרת המנו שלי הוא די נשגב ומהורהר בהתנהלותו איתי, הוא נוטה, פעם שבוי בעצמו, ללכת מהמאה לאלף. אני חייב להזכיר לו כל הזמן את העיסוקים הארציים היחסית שלי, אחרת הוא ילך לאיבוד במחוזות הטרנסצנדנטליים של המטאפיזיקה ומדעים ספקולטיביים אחרים. למרות שהוא חייב להדגיש כל הזמן את בחירתו, הרבה ממה שהוא אומר נשמע לי הגיוני, וזה לא מפתיע, שכן הם ממילא בעיקר כובעים ישנים. מסתבר שהוא לקח את השאלה שהוצגה באופן פרובוקטיבי כחוסר נחת, כי אחרת לא ניתן היה להסביר את מבטו הביקורתי והסקרני.

"אני מניח שאתה עדיין לא מוכן ללכת," המנוסה הוציא אותי ממחשבותיי. "אתה נראה כמו ילד מבריק, אבל אתה עדיין יכול רק לזחול, לשתות רק את המשקה הרגיל שלך ולאכול רק את האוכל הרגיל שלך. ועכשיו אתה דורש ממני, מכל האנשים, תשובה מועילה. קח את הזמן שלך ופתח את הראש שים לב, אז אתה יכול להגיע לעולם, עם הזמן תמצא את התועלת שלךאתה צובר ידע', חייך אלי עכשיו המאנו בעידוד, 'כמה לזה, בן אדם, כמו לאוצר ותייחל לזה. אתה תזהה בחוכמה את המועילים בדרך לתשובה ואת הפחות שימושיים באותו אופן. אבל לאחר שמצאתם את השביל האמיתי, המשיכו הלאה.

Image

בכבודו, הוא נראה כל כך בטוח בעצמו שיכולתי לזעוק. אבל מכיוון שהוא צריך להקדיש חלק גדול מהריכוז שלו למראה מכובד, אולי בכל זאת אצליח לפתות אותו מהמילואים שלו. "לא תיתן לי לנשנש מעץ הדעת", קראתי, "אבל אתה תנזף בי על זה, חסרוני, בנשימה הבאה! יצירת מופת. ברגע הנכון כמעט פספסתי את הניצוץ הנרגז בעיניים. של המנו-בזמן שהייתי מוקסם מהשפה החזקה ומהפשטות של דברי. הוא לא לקח את זה בחשבון. עכשיו יש לי את זה בשליטה וזה כנראה יצטרך להתבהר. חובות הימורים הם חובות כבוד, ו איזה סוג של הימורים חל, בהחלט חל גם על ידע. תחילה מים בפה ולאחר מכן נסיגה. זכור!

שוב הניד המאנו בראשו בחיוך. "רק התכוונתי שאתה צריך להיות סבלני. הזרע צריך לנבוט לפני שאתה יכול לקצור. לך ולי, ברהבאטה, יש זמן, הרבה זמן. חפש את התשובה, אבל התחל את החיפוש שלך איפה שמתאים לך. מאנו התקרב אליי עכשיו עד כדי כך שהרגשתי את נשימתו על חזי. מבטו כאילו פילח אותי בדחיפות, בעוד הוא ממשיך לדבר באזהרה: "כן, יש לנו את כל הזמן שבעולם. אבל נצל היטב את הזמן שלך, אל תבזבז אותו. אבל על מה אתה מבזבז אותו ועל מה אתה מוציא אותו, אתה חייב ותגלה. זה כל מה שיש לי להגיד לך. תתחיל למצוא את הדרך שלך ואז תלך אחריו', המאנו שלט בי וכנראה היה מודע יותר מדי להשפעה המעט תיאטרלית שלו עליי. למרות זאת, הוא המשיך לדבר. "מדי פעם אהיה לוויה שלך, אחלוק איתך את האוכל שלי ואשבור איתך את לחמי. המפתח לשער עולמך קבור עמוק בתוכך, מצא אותו והשתמש בו כשיגיע הזמן.

עם המילים האלה, המאנו התפוצץ בענן של ורוד, מוכן לבמה, כדי לתבוע סוף סוף את הכבוד שהיה חסר לי כל כך הרבה זמן. אני לא יודע איך הוא עשה את זה, אבל הוא בטח הקים איזשהו חומר לייפציג פארא-סוגסטי-היפנוטי בגולגולת שלי. קוסמים ולהטוטנים אחרים תמיד היו עבורי תעלומה.

"אבק עד אבק," לחשתי אחריו. בכל מקרה היה חשוך, אחרת לא היו למנו את הדרישות הרוחניות המינימליות ביותר. אפילו הבזקי לייזר או צלילים כדוריים לא נשמעו.

התרשמתי.

הטיפש הקטן.
קובץ mp3 אודיו.

https://brahbata.space/Audio/The_little_Fool_Hebrew.mp3

Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image