מקש Shift שלי נשבר.

מדינה עם תפקיד מיוחד בעידן הדגים.
Locked
brahbata
Site Admin

מקש Shift שלי נשבר.

Post by brahbata » Fri Oct 21, 2022 7:24 pm

Image

מקש Shift שלי היה שבור.

Image

יש לי מחשב מחשב בן כמעט 20 שנה של IBM, x23, שפעם חבר מאוד מיוחד נתן לי במתנה כשLenovo עדיין הייתה IBM. הוא אדם רוחני עצום וגם מבוסס מאוד. אני עדיין אוהב אותו הרבה בגלל האלוהות שלו.

במשך כל השנים הללו, ה-thinkpad הישן עבד היטב עם Windows XP, שהתקנתי מחדש באופן קבוע כאשר הוא נפרץ. למרבה המזל, חברי סיפק לי מעטפת רפאים על ארבעה תקליטורים שהכילו את כל התוכנות הדרושות. זה עבד היטב במשך כל השנים האלה-מחשבים הגיעו, מחשבים הלכו-לוח המחשבים תמיד נשאר איתי מטעמי זיכרון.

ניסיתי להשיג מפתח Shift חדש ב-e-bay ומצאתי אחד. הם נדירים, ממש נדירים בגלל גיל ה-thinkpad. מקש Shift שקניתי לא עבד. הגיל היה חצי מהגיל שלי. זה מה שקורה כשאתה צעיר מדי בחיים.

חיפשתי מקלדת שלמה ל-Thinkpad. אפילו הייתי מקבל מהדורת קיסואהלי, אם רק הייתי מוצא אחת. לא היו כאלה. ואז נכנס לחיי מומחה חומרה למשטחי חשיבה ישנים, שהציע לי לחפש מקלדת חדשה ולהכניס אותה.

הוא ויתר אחרי כמה שבועות. הוא חיפש בכל ארה"ב, בכל אירופה, אסיה ובכל רחבי כדור הארץ אחר מקלדת-פשוט לא מצא אחת מתקופת האבן הזו.

מקש Shift שלי עדיין לא עבד. והמאוורר פתאום ויתר על קיומו אחרי 20 שנה של סיבוב סחור, כמו שכולנו עושים בחיים. פתאום הייתי זקוק לשני מודולים עתיקים.

לפני שבוע, דיברתי עם אמא שלי בערב ואמרתי לה כמה אני רוצה שהמחשב הישן הזה יעבוד בגלל הזמנים הטובים שהיו לי פעם לחבר שלי. ושלחתי תפילה לשמים ממעל ולמלאכים שלי וביקשתי מהם עזרה.

נו. כרגע אני מתקין אולפן סטרימינג באינטרנט. איזה תפקיד יכול למלא מחשב ישן עם מעט מאוד זיכרון RAM, מהירות מעבד וזיכרון דיסק קשיח, כאשר הוא פשוט לא יתאים לצרכי החומרה של ימינו?

אז סרסרתי את ה-Thinkpad. קניתי קודם לכן את הכי הרבה RAM האפשרי לזמן הזה, בערך 680 מגה-בייט, דיסק קשיח של 80 ג'יגה-בייט HDD, חיבור אלחוטי PCMCIA ל-WIFI שלי, דברים כאלה. אבל עדיין היה חסר לו מקש Shift.

שיניתי את מערכת ההפעלה מ-Windows XP תחילה ל-MX Linux ולאחר מכן ל-Linux Bodhi. בודהי היא המילה בסנסקריט להארה ומצאתי את זה שימושי. שער, שער, מצנח. Parasamgate, bodhi svaha. חבר טוב אחר שלי הציע לי לינוקס ואני די נוח עם זה. עם מערכת הפעלה זו מחשבים מיושנים עדיין עושים עבודה מצוינת.

כפי שאמרתי, התפללתי למלאכים שלי עבור מקש Shift המזוין הזה. עכשיו, המאוורר נכנס בנוסף לבקשתי.

לאחר שדיברתי עם אמא שלי, הלכתי לחדר שלי עם מחשבי הסטרימינג המודרניים של Windows 10, שאני עובד איתם. לפתע, הודעת דואר אלקטרוני הגיעה אליי ממש בדקה זו מבחור שענה לבקשתי ב-e-bay והציע לי מחשבון x23 ישן תמורת 30,-€. סוף סוף מצאתי את מקש Shift החסר שלי.

הבחור הזה היה פליט מסוריה וגר ממש 25 ק"מ ממני. מומחה החומרה חיפש בכל כדור הארץ אחר מפתח Shift הארור הזה, לא מצא אף אחד-והיה בחור שחי 25 ק"מ חוץ ממני שיש לו אחד. כך פועלים השמים.

Image

יתר על כן, היו לו שני משטחי חשיבה x23, שלא ממש עבדו. שניהם היו שבורים.

כפי שהספייס גירלז היו שרות בניינטיז "Two become One"-קניתי את שני משטחי החשיבה ב-60,-€. עכשיו היו לי שלושה משטחי חשיבה שבורים מתקופת האבן, אבל טונות של מקשי Shift.

באחד ממשטחי החשיבה הסורים הגרפיקה לא עבדה, השני אפילו לא נשם.

Image

אז צפיתי בכמה סרטוני יוטיוב כדי לדעת מה לעשות. הלילה, הלכתי לעבודה. עם סכין מטבח ומברג.

Image

ראשית, החלפתי את המקלדת ב-thinkpad שחבר שלי נתן לי והחלפתי את המאוורר השבור בסורי. עכשיו, סוף סוף היה לי מפתח Shift החסר שלי.

Image

שנית, לקחתי את הכרטיס הגרפי מאחד משטחי החשיבה הסורים השבורים לתוך השני.

Image

זה לא עבד כמבוקש. המסך עדיין לא היה בסדר.

Image

אחר כך שיניתי גם את התצוגות של שני משטחי החשיבה הסורים.

Image

ואז, התצוגה סוף סוף עבדה והחלפתי את כונן הדיסק הקשיח, זיכרון ה-RAM ולבסוף התקנתי עליו MX Linux.

Image

בחיפוש המתמשך שלי, גן עדן הוביל אותי הלאה ללינוקס בודהי. עכשיו, יש לי שלושה מחשבי מחשב של IBM x23. שניים עובדים מצוין עם Linux Bodhi ואחד למטרות תיקון.Image

מקש Shift המזוין עלה בסך הכל 60,-€ אבל הביא איתו שני מחשבים עובדים מושלמים.

עכשיו, סוף סוף יש לי מקש Shift.

Image

Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image