Маленький дурник

Без України немає миру в усьому світі.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Маленький дурник

Post by brahbata » Mon Oct 03, 2022 7:13 pm

Image
Image


Маленький дурник




І.


"Одного дня ти будеш благословенний мрією, яка спрямує твоє життя на правильний шлях", - сказав ману і, здавалося, знайшов задоволення в тому, що знову зосередився на своєму взутті.

Ці - помітно зношені і постарілі від важких навантажень невідомо скільки часу - могли б добре описати мандри старого. Вони не здавалися незручними, оскільки ману грав пальцями ніг під кістлявою, крихкою шкірою. Я посміхнулася. У підлітковому віці у мене були туфлі, які були анафемою для моєї матері. Але я любив свої старі тренери, напевно, саме тому. Зрештою, я зрозумів, що добре знаю цього дивного незнайомця: з самого раннього дитинства саме ці сивочолі дідусі завжди здавалися мені просвітленими.

Він ніби запідозрив, що ховається за моїм лобом, а потім нахилив свій. "Дурень ти", - дорікнув він мені, оскільки у цього дивного незнайомця явно не вистачало імпульсу на справжню лайку. Дивно, але в його манерах був також натяк на легкий жаль за моє невиправно жалюгідне існування; обставина, яка вселяла в мене ніжну надію. Хоча я неодноразово вирішував уникати його, зараз я зосередився на ману, чекаючи і сподіваючись.

"Ти ще не дуже далеко зайшов, хлопче, але твій шлях веде істинний, обдарований", - знову підвищив голос, і на мить мені здалося, що він знайшов задоволення від викладання, або, принаймні, розігрівся. Але я, напевно, щось таке переосмислив, так, як це відповідає моєму способу життя.

"Твій шлях, брахбато, подібний до зміїного", - так він почав розповідати історію відповіді...
.



Image

II.

Коли я згадую зустрічі з моїм ману, я завжди думаю про його взуття.

Ці черевики, у своєму нестримному, засмальцьованому блиску, зі стертими каблуками і дірками на звичних місцях халяв, справляють настільки жалюгідне враження, що вже є поважним і чарівним видовищем. І все ж вони з'являються з зухвалою стійкістю. Дивно, що я помічаю такі речі, оскільки я взагалі мало що знаю про взуття.

Коли мій ману шукає контакту зі мною, він віддає перевагу непомітній фігурі. Це також дивує, оскільки мені здається, що я впізнаю в ньому певні марнославні риси. Тож йому було б легко здобути від мене необхідну повагу, наприклад, духовним виглядом. Він тримається подалі від таких речей лише з міркувань комфорту, бо зміна сфери завжди втомлює його. Я впевнений, що тільки з чистої ліні він зберігає звичайну форму і таким чином віддає перевагу задоволенню своїх марнославних потреб, а не мені.

Рот старого сьогодні був роззявлений.

У світлі він завжди справляє вдумливе враження, оскільки, здається, йому подобається ця роль. "Я його запитую, при всій повазі, - починає ускладнювати він, - чи вважає він себе освіченою людиною". Як мило. Це те, що ви отримуєте, коли дозволяєте своєму розуму блукати. Тепер справа за підбором правильних слів. Відчуваю, що цей хитрий пес знову щось задумав. "Здається, я можу стверджувати, - починаю нерішуче думати, - що можу зробити силует світу". Добре. Я визнаю, що це незручне речення. "На чому, Брахбато, ґрунтується твоє знання?" - радіє Ману. Ось воно. Він знову хоче заманити мене в пастку. Я не знаю. Я, мабуть, божеволію.

"Я прочитав деякі цінні речі і можу розглядати все в контексті", - обережно відповів я, не без здивування для самого себе, зважаючи на таку присутність духу. Якби тільки я не готував собі мішень.


Image

"На шляху до мудрості, значить, еге ж?" - насміхався вакханка. "Але ви все одно повинні набратися трохи терпіння, якщо хочете досягти тих сфер, про які я говорю. Шлях веде в чистому серці і ясній голові. До цієї суті рідкісноземельних елементів хочеться добре підготуватися. Ти, друже мій, судиш, виходячи зі світогляду, який ти сам собі створив. То ти - центр світу? Світ - центр неба? Великий той, хто йде своєю дорогою, навіть якщо вона збиває його зі шляху? Ні, Брахбато, твоє серце чисте, але в голові в тебе плутанина. Ваша віра і довіра роблять вас сильними, але ваші очі дивляться лише в один бік. Відкрийте свій розум, впустіть світло в темряву".

Чому він завжди говорить так пихато? Я не зовсім його зрозумів, але думаю, що він, напевно, не очікував моєї відповіді. Я краще заплутаю його ще більше, тоді він буде думати, а це завжди займає багато часу. "Я все це знаю, - погодився я з ману, - але ти повинен мати на увазі, що я створив цей світогляд як суму мого досвіду і решти мого розуму і що я ношу в собі намір і переконання вдосконалювати його далі. Мій світогляд згрупований як сума моїх знань і підлягає щоденній зміні, оскільки його складові змінюються за складом і вагою. Ви засуджуєте мої пошуки? Ви не говорите про це, але з прихованою насмішкою натякаєте мені, що я зроблений з глини. Так яка ж ваша мета, - поспішив я перепитати тріумфально-покірним тоном, щоб хоч на мить взяти себе в руки.

Ману незрозуміло чому весело посміхнувся.

"Хоробрий чоловік! Здається, ви дійсно хочете докласти зусиль. Ваша хитрість неабияка, і ви, здається, готові шукати, і одного разу ви навіть захочете побачити. Однак добре обміркуйте свій шлях і запитайте себе, куди він веде. Самостійна ходьба веде до місця призначення, але шлях також потрібно вибирати обережно. Ти йдеш своїм маршрутом, молодець, але твій маршрут проходить по карті, яку намалювали інші. Ви соромитеся, людино, йти по життю без карти і відкривати його.

Що я взагалі не можу терпіти в Ману, так це те, що він говорить про все це так складно. При кожній нагоді він впивається моїм обличчям, коли я знову можу почути його мудрість. Я вже казав, що він, мабуть, марнославний? Хочеться скрутити йому носа. Або просто висолопити перед ним язика. Не тому, що я його не розумів, а щоб подивитися, що він тоді буде робити. "Якщо ви володієте всіма цими істинами, чому б вам не поділитися ними зі мною?" - зухвало вигукнув я. Старий повинен спочатку щось зробити.

Ману тепер хитав головою з явним задоволенням.

"Ваш енергійний порив вперед є вираженням вашого ентузіазму і нетерпіння", - підморгнув він мені. "Але перш ніж розпізнавати, треба вчитися. Шлях до істини роздвоєний, треба вміти бачити перехрестя, а потім йти ним. Вирішувати можете тільки ви, а обрати правильний шлях нелегко. Одні звивисті і заплутані, інші начебто обіцяють швидку відповідь. Деякі стежки ведуть до дверей, і лише той, хто знайшов всередині ключ, може їх відчинити. Інший шлях здається темним і заплутаним, змушує боятися, але він може бути справжнім. Але більшість шляхів, - сказав мій Ману, - ти не знаєш і не сприймаєш. О, ні, це не так, як ви думаєте, це не дороги вислизають від вас, це ви самі ступаєте по них. Але який шлях веде до істини? Якщо вам подобаються польові квіти, зупиніться і насолодіться їх витонченою пишністю. Вам хочеться запитати про значення квітів? Що ж, нехай вони зачаровують вас, але не забувайте бути вдячними за те, що вони відкриваються вам, розкриваються у всій своїй красі і простягають свої ніжні квіткові мрії до небес. Прийміть все це як дар, зрозумійте це, перш ніж ставити питання про істину. Стережися, брахбато, - сплів він навколо мене своє павутиння, - ставити питання про істину. Але плануйте свій шлях і діліть його на етапи, а потім ще і ще раз на етапи. Відпочивайте і роздумуйте. ...але блукайте, де вам заманеться".

"Я можу хотіти мандрувати, - сказав я, - але сама по собі філософія нікуди мене не приведе. Безумовно, ти маєш рацію, мій ману, але хіба немає корисної відповіді?". Він явно розгублений
.


Image

III.

Ви повинні остерігатися розгубленого вчителя світу.

Якщо в іншому мій ману досить піднесений і вдумливий у відносинах зі мною, то, захопившись собою, він має тенденцію переходити від сотого до тисячного. Я повинен постійно вказувати йому на мою порівняно земну заклопотаність, інакше він загубиться в трансцендентних сферах метафізики та інших спекулятивних наук. Хоча йому доводиться постійно підкреслювати свій вибір, багато з того, що він говорить, для мене має сенс, що не дивно, оскільки це все одно, як правило, старі капелюхи. Очевидно, він сприйняв моє запитання, вжите провокативно, як невдоволення, інакше не пояснити його критично-дослідницький погляд.

"Підозрюю, що ти не готовий йти", - вирвав мене з роздумів ману. "Ти виглядаєш як розумна дитина, але ще можеш тільки принижуватися, пити тільки своє звичайне зілля і їсти тільки свою звичайну їжу. І тепер ви вимагаєте від мене, від усіх людей, корисної відповіді. Не поспішайте і відкрийте свій розум для духу, тоді ви зможете простягнути руку до світу. З часом ти отримаєш свої корисні знання, - посміхнувся до мене підбадьорюючий ману, - бажай їх, людино, як скарб, і прагни до них. Ви мудро розпізнаєте корисні з них на шляху до відповіді і менш корисні також. Але якщо ви намітили істинний шлях, то йдіть ним далі.


Image

У своїй гідності він, здається, настільки переконаний, що міг би кричати з дахів. Але оскільки йому доводиться так багато уваги приділяти тому, щоб виглядати гідно, йому, можливо, все ж таки вдасться витягнути вас із вашого запасу. "Ви не даєте мені перекусити від дерева пізнання, - хихикаю, - а на наступному подиху докоряєте мені саме в цьому, в моїй провині!". Шедевр. Я ледь не пропустив роздратований блиск в очах ману, коли він був захоплений потужною мовною експресією і простотою моїх слів. Я на це не розраховував. Зараз вона у мене в руках, і її, напевно, доведеться розгрібати. Адже ігрові борги - це борги честі, а те, що стосується азартних ігор, безумовно, стосується і знань. Спочатку рот поливає, а потім відступає - вдумайтеся!

І знову ману похитав головою, посміхаючись. "Я лише хотів сказати, що треба набратися терпіння. Насіння повинно спочатку прорости, перш ніж ви зможете почати збирати врожай. У нас з тобою, Брахбато, є час, багато часу. Приступайте до пошуку відповіді, але починайте пошук там, де він принесе вам прибуток. Тепер ману підійшов до мене так близько, що я відчув його подих на своїх грудях. Його погляд, здавалося, хотів пронизати мене наскрізь, коли він продовжував говорити повчально: "Так, у нас є весь час у світі. Але використовуйте свій час по максимуму, не витрачайте його даремно. Але на що ви його витрачаєте і для чого ви його використовуєте, ви повинні дізнатися, і ви дізнаєтеся. Це все, що я можу вам сказати. Знайди свій шлях і йди ним, - сказав ману, який, напевно, добре усвідомлював свій дещо театральний вплив на мене. Тим не менш, він продовжував говорити. "Час від часу Я буду твоїм супутником, буду ділити з тобою їжу і ламати з тобою хліб. Ключ від дверей вашого світу захований глибоко всередині вас, знайдіть його і скористайтеся ним, коли прийде час.

З цими словами ману здувся рожевою хмаринкою, готовий вийти на сцену, щоб нарешті зажадати поваги, якої йому так не вистачало. Не знаю, як він це зробив, але, мабуть, заварив у мене в черепі якийсь парасугестивно-гіпнотичний Лейпциг усіх мастей. Фокусники та інші жонглери завжди були для мене загадкою.

"Прах до праху", - прошепотів я йому вслід. Принаймні, було темно, інакше в ману були відсутні найменші духовні вимоги. Не було чутно навіть лазерних спалахів чи сферичних звуків
.



Я був вражений.



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked