Öğretmen

Doğu ve Batı arasındaki bağlantı. Amiral Piri Reis'in evi.
Locked
brahbata
Site Admin

Öğretmen

Post by brahbata » Sun May 22, 2022 8:13 pm

Image
Image

Öğretmen

Tüm olaylar talimat içindir. Tüm varlıklar bizim öğretmenlerimizdir. Belki de bize gelen tüm izlenimleri bir öğrenme olasılığı olarak değerlendirirsek kendimizi daha iyi anlayacağız. Bu bilgi arayışında, karşılaştığımız izlenimlere karşı tutumumuz çok önemlidir. Bir ağaç Bir'e göre sadece bir ağaç olabilirken, arayıcı onu bizim gibi cehaletten doğan bir varlık olarak görebilir ve sonra büyüme ve gelişme dürtüsünü takip edip GERÇEKLEŞTİREBİLİR. Düşündüğümüzü, hissettiğimizi ve davrandığımızı duyusal algılarımıza verdiğimiz tepkiler olarak anladığımızda bile muhtemelen daha kolay tanıyabilir ve kendimizi yansıtabiliriz. Bu şekilde, DENEYİMİMİZDE neden ve sonuç yer değiştirir ve tüm Varlığın belirleniminin farkına varmanın değerli ve kârlı konumuna yerleştiriliriz. Yollarımızda karşılaştığımız her duyarlı varlık olgunlaşmamız için faydalıdır ve asla "tesadüfen" gönderilmez.

Image

Karşılaşmalarımızda hızlı ve dikkatsiz olup olmadığımız ya da her deneyimin altında yatan metafizik anlamı anlamak isteyip istemediğimiz sadece bakanın gözündedir. Benim deneyimime göre, bu öncelikle bizim - bir "sen "in doğrudan teması ve deneyimi içinde - deneyimlediğimiz talimat ve öğretinin doğasını tanımak için en içteki duygu ve düşüncelerimizi yansıtma yöntemiyle yapılır. Bizi güvensiz ve kibirli yapan yalnızca kendimiz tarafından sevilmeme korkumuzdur. Kendimizi ifade etme ve entelektüel düzeyde yüzleşme yoluyla sevgiyi hissedebileceğimize inanan sahte ego güdüsünü takip ediyoruz. Bununla birlikte, GERÇEK sevgi ve GERÇEK tanıma kalpte gerçekleşir ve bu nedenle varlığımızın motivasyonları da oradan gelebilir.
Yol kenarındaki dilenci, arkasında bireysel bir hikayesi olan ve kaderini şu anda "olduğu" hale getiren bir geçmişi taşıyan dikkatsizler için basit bir dilenci olabilir. Öte yandan bilinçli bir insan, insan yaşamının sonsuz çeşitliliği üzerine düşünebilir; bu dilencinin kendisine dürüst ve samimi bir şefkat ihtiyacını hatırlattığı için minnettar olabilir; kendi yaşamındaki - en iyi ihtimalle maddi olarak güvence altına alınmış - konumunun değerini anlayabilir; ayrıca sevgi ve mutluluğu kendisi kadar arzulayan bu dilenciyle ortak noktalarını görebilir. Ve son olarak, algıları eyleme dönüştürülebilir: dilenciye sadaka vermek. Kişinin kendi ahlaki olgunluğunun ve kişisel gelişiminin farkına varması için meditasyon belirleyicidir ve sürekli olarak uygulanmalı ve egzersiz yapılmalıdır. Meditasyon aynı zamanda "tefekkür" olarak da anlaşılmaktadır ve bana öyle geliyor ki bu terim, tefekkür halindeki bir zihin durumunda önemli görünen şeyleri yeterince açıklamaktadır. "Batan" kişi iç sesini dinler ve kendini duyularının uyarıcılarına maruz bırakırken sessizce içsel deneyimini düşünür. Bu şekilde, uygulayıcı hızlı bir şekilde tüm yaşamın birbirine bağlı olduğunun farkına varır ve kendisinin her şeyle ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğunu kabul eder. Tanrı'nın "deneyimi" HER ZAMAN Şimdi'de, yani tüm günlük yaşamlarımızda gerçekleşir. Şimdi'ye odaklanmak, akıllıca bir şekilde şu sürekli içsel soruyu içerebilir: "Neden şu anda şunu ya da bunu deneyimliyorum? Şu anda deneyimim benim için ne anlama gelebilir? Bu deneyimdeki anlamı NASIL tanıyabilirim? Ben KİMİM?"

Image

Deneyimlerime göre, hayatı bir öğreti olarak görmek sadece sakin ve dengeli bir zihin için faydalı olmakla kalmıyor, aynı zamanda kalpte dinginlik ve huzura da yol açıyor. Duygular, -bir şekilde- amaçlarını yerine getiren geçici dürtüler olarak algılanır, bu amaç başlangıçta çoğunlukla bize kapalı olsa bile. Doğrudur: şimdi'nin farkına varmak bazen zordur. Bu nedenle, gerçek bir uygulayıcının düzenli olarak meditasyon yapmak için sessiz, sade bir yere çekilmesi büyük önem taşır. Meditasyon çeşitli yöntemler izleyebilir; ben şahsen geçmiş deneyimlerim üzerine düşündüğüm anlamlı anları kullanıyorum. Bu şekilde, ilk başta - doğrudan deneyimde - bana kapalı kalan gerçekleşmiş bir deneyimin olası anlamını geriye dönüp baktığımda sıklıkla fark ediyorum. Kendi deneyimlerimin sürekli "incelenmesi" ve kendi motivasyonlarımın ve bunun sonucunda ortaya çıkan eylemlerimin sürekli sorgulanması, doğrudan ve anında tatmine götürür. Tanıma, kalbimizi dinlediğimizde ve ruhun karışıklıklarına güvenmediğimizde, soğukkanlılıkla test ettiğimizde gerçekleşir. Bu şekilde, ustalığa doğru olgunlaşır ve ölçülemeyecek kadar karlı olan alçakgönüllülük erdemini geliştiririz. O halde hepimiz, deneyimlerimizi ve karşılaşmalarımızı, kendimizi tanımak, içimizde ve çevremizde olup biten her şeyi sürekli bir talimat olarak anlamak için bir araç olarak anlayalım.

"Ben kendim aydınlanmaya ulaştım, kime öğrenci diyeyim? Ben kendim eşsiz bir öğretmenim".
Gautama Buddha "

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image