Algılama

Doğu ve Batı arasındaki bağlantı. Amiral Piri Reis'in evi.
Locked
brahbata
Site Admin

Algılama

Post by brahbata » Sun May 22, 2022 5:05 pm

Image
Image

Algılama

Gençlik yıllarımın çoğunu gökyüzünde bilinmeyen uçan cisimleri arayarak geçirdim. Her zaman yukarı baktım ve varlığını kalbimde hissettiğim ve gerçekliğini entelektüel olarak çözmeye çalıştığım kişileri görmeyi umdum. Bunu yaparken, sezgisel tanıma ve zihinsel şüphe aşamaları arasında gidip geldim. Ancak, yıllarca yukarıya bakmam beni umduğum şekilde ödüllendirmedi.

Bugün, zihnimi, varlığımı ve bilincimi bir süre keşfettikten sonra, daha umut verici bir yaklaşım ortaya çıkıyor.

Image

Hepimizin belirlenmiş olduğu (ve tüm bilinçaltımızın bu önceden belirlenmişliğinin açık olduğu) fikrinden yola çıkarak, bilincin "eğitimi" bana dünya dışı veya boyutlar arası uçan nesneleri ve yolcularını başarılı bir şekilde görmenin temel koşulu gibi görünüyor.

Zihnimizi öyle bir şekilde şartlandırmalıyız ki, bir sonraki karşılaşma kesin olsun. Dolayısıyla burada belli bir "naiflik" avantajlıdır, çünkü entelektüel ve öğrenilmiş şüphelerin üstesinden gelmemizi sağlar. Dünyamızı bireysel gözlerle algılarız ve aldığımız bilgiler bilincimiz tarafından sansürlenir. Fikirlerimiz algımızı belirler ve bu nedenle neden ile başlayabiliriz.

Objektiflik" gibi bir kavram bana göre mevcut değildir. Bir çağdaki çoğunluğun algısı bize "geçerli" bir dünya görüşü verir ve bu model her zaman gerçekliği tanımlama ve anlama çabasını temsil eder. Dolayısıyla, bu her şeyden önce kişinin kendi içinde bilgiyi ve "hakikati" araması ve böylece varsayılan hakikatten uzaklaşması meselesidir.

Bu adım kalpte atıldıktan sonra - er ya da geç - zihnimize de ulaşacaktır. Ve bu zihin daha sonra kendini duyular üstü ve duyu ötesi fenomenlere açabilir. Sözde saflık - bu farkındalık biçiminde (kendini koşullandırma) - paha biçilemez bir avantaj sağlar.

Zihnimiz kendini bu dünyanın harikalarına açarsa, bilişe dönüşene kadar sadece küçük bir adım atmış olur.

Öğrenmek, tanımak demektir.

Dolayısıyla, dünya dışı varlıklarla karşılaşmak istiyorsak (şimdi, kolektif değişim çağından önce), bilincimizi bu gerçeklikle yüzleştirebilir ve varlığımızın her anında kendimizi koşullandırabiliriz. Eğer uyanıksak ve erken ve acil bir karşılaşma fikrimiz gerisini hallederse, rezonans yasasına göre başarı gecikmeyecektir. Bununla birlikte, "açık" bir kalple düşünmek, yani evrensel ve her yere yayılan ve biçimlendirici sevginin farkında olmak her zaman önemlidir.

O halde varlığımızın kendi kaderini tayin etmesinde içkin olan gücün farkına varalım ve deneyimimizin her anında çok boyutluluğumuzun bilincinde olalım. Bir gezegende, uzaylılarla dolu bir sokakta yürüme fikri, farkındalığımızı (sürekli şartlandırmayla) dünyamızın gerçeklerine açar. Bununla birlikte, fikirlerimizin arzularımıza ve itici güçlerimize dayandığını ve bu nedenle bazen anlık deneyimlerimizi gölgeleyebileceğini fark etmek önemlidir. "Algı ip üstünde yürümektir, ancak bu kişinin kendi zihnini eğitmeye değmeyeceği anlamına gelmez. Eleştirel öz-düşünüm, arzuları ve umutları anlık algılardan ayırmamızı sağlar. Bu, her bilişsel düşünceye eşlik eden duygular aracılığıyla bize yanıt veren kendi kalbimizin gücüyle başarılır. Hepimiz varlığımızın efendileriyiz ve gerçekliklerimizi fikirlerimize ve dürtülerimize göre tezahür ettiririz. Bu davranışın temeli cehaletimizdir; ve eğer dürüstçe kendimiz için sorumluluk almaya istekli olursak, evren bizi ödüllendirecektir.

Denizdeki kum taneleri gibi evrenler vardır ve hepsi de çok nüfusludur. "Resmi" temas kurulmadan önce temas kurulur ve kendi başımıza bireysel olgunlaşmayı başarabildiğimizde muhtemelen en ödüllendirici olanıdır. Kişisel olarak henüz "bilinçli" bir deneyim yaşamadık diye zeki yaşamın evrenselliğinden (Dünyalıların dışarıdan gelenlerle mevcut temasları da dahil olmak üzere) şüphe edemeyiz. Bazen bilişimiz gelecekte olabilir, bu yüzden bu hedefe doğru ilk adımı bugün atabiliriz.

Gerçeği inkâr etmek zihnimizi kapatmak olur. Saygı evrenin bir ilkesidir ve alçakgönüllülüğe yol açar. Saygı olmadan bilgi de olmaz.

"Dünyanın küresel formunu inkar eden laktasyon gerçekten kutsaldır, küresel formu kabul eden ama antipodları inkar eden Augustine kutsaldır, dünyanın küçüklüğünü kabul eden ama hareketini inkar eden günümüz Ofisi kutsaldır. Ama benim için daha kutsal olan gerçektir".
Johannes Kepler

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image