Dr. Laura'ya sorular.

Doğu ve Batı arasındaki bağlantı. Amiral Piri Reis'in evi.
Locked
brahbata
Site Admin

Dr. Laura'ya sorular.

Post by brahbata » Fri May 20, 2022 4:16 pm

Image

Dr. Laura Schlessinger, radyo programını arayan insanlara tavsiyelerde bulunan ABD'li bir radyo kişisidir.  Eşcinselliğin Levililer 18:22'ye göre iğrenç bir şey olduğunu ve hiçbir koşulda göz yumulamayacağını belirtmiştir.  Aşağıda, bir ABD vatandaşı tarafından Dr. Laura'ya yazılan ve internette yayınlanan açık mektup yer almaktadır.  Bilgilendirici olduğu kadar komik de.
Din değiştirmiş bir Yahudi olarak, pek çok Hıristiyan'ın savunduğu "bu yasanın yürürlükten kaldırıldığını" iddia edemez.

Sevgili Dr. Laura:

İnsanları Tanrı'nın Yasası konusunda eğitmek için bu kadar çok şey yaptığınız için teşekkür ederim. Programınızdan çok şey öğrendim ve bu bilgileri elimden geldiğince çok insanla paylaşmaya çalışıyorum. Örneğin birisi eşcinsel yaşam tarzını savunmaya çalıştığında, ona Levililer 18:22 ayetinin bunun iğrenç bir şey olduğunu açıkça belirttiğini hatırlatıyorum. Tartışma bitmiştir.
Ancak diğer bazı özel yasalar ve bunlara nasıl uyulacağı konusunda sizden tavsiye almam gerekiyor.
1. Kurban olarak sunakta bir boğa yaktığımda, bunun Rab için hoş bir koku yarattığını biliyorum -- Lev. 1:9. Sorun komşularım. Kokunun kendilerini hoşnut etmediğini iddia ediyorlar. Onları cezalandırmalı mıyım?

2. Mısır'dan Çıkış 21:7'de onaylandığı gibi kızımı köle olarak satmak istiyorum. Günümüzde ve bu çağda, sizce kızım için adil bir fiyat ne olur?

3. Aybaşı kirliliği dönemindeyken bir kadınla temas kurmama izin verilmediğini biliyorum -- Lev. 15:19-24. Sorun şu ki, bunu nasıl söyleyebilirim? Sormayı denedim ama çoğu kadın alınıyor.

4. Lev. 25:44, komşu uluslardan satın alınmış olmaları koşuluyla, hem erkek hem de kadın kölelere sahip olabileceğimi belirtir. Bir arkadaşım bunun Meksikalılar için geçerli olduğunu ama Kanadalılar için geçerli olmadığını iddia ediyor. Açıklayabilir misiniz? Neden Kanadalılara sahip olamıyorum?

5. Şabat günü çalışmakta ısrar eden bir komşum var. Çıkış 35:2 açıkça onun öldürülmesi gerektiğini söylüyor. Ahlaki olarak onu kendim öldürmek zorunda mıyım?

6. Bir arkadaşım kabuklu deniz ürünleri yemenin iğrenç bir şey olmasına rağmen - Lev. 11:10 - bunun homoseksüellikten daha az iğrenç bir şey olduğunu düşünüyor. Ben buna katılmıyorum. Bunu çözebilir misiniz?

7. Lev. 21:20, gözümde bir kusur varsa Tanrı'nın sunağına yaklaşamayacağımı belirtir. Okuma gözlüğü taktığımı itiraf etmeliyim. Görüşüm 20/20 olmak zorunda mı, yoksa burada bir esneklik payı var mı?

8. Erkek arkadaşlarımın çoğu, Lev. 19:27'de açıkça yasaklanmış olmasına rağmen, şakaklarının etrafındaki kıllar da dahil olmak üzere saçlarını kestirirler. Nasıl ölmeleri gerekir?

9. Lev. 11:6-8'den ölü bir domuzun derisine dokunmanın beni kirli yaptığını biliyorum, ama eldiven giyersem yine de futbol oynayabilir miyim?

10. Amcamın bir çiftliği var. Aynı tarlaya iki farklı ürün ekerek Lev. 19:19'u ihlal ediyor, aynı şekilde karısı da iki farklı iplik türünden (pamuk/polyester karışımı) yapılmış giysiler giyiyor. Ayrıca çok fazla küfür ve lanet etme eğilimindedir. Onları taşlamak için tüm kasabayı bir araya getirme zahmetine girmemiz gerçekten gerekli mi? -- Lev.24:10-16.  Kayınvalideleriyle yatanlara yaptığımız gibi onları da özel bir aile toplantısında yakarak öldüremez miyiz? (Lev. 20:14)

Bu konuları kapsamlı bir şekilde incelediğinizi biliyorum, bu yüzden yardımcı olabileceğinize eminim. Tanrı'nın sözünün ebedi ve değişmez olduğunu bize hatırlattığınız için tekrar teşekkür ederim.

Sadık öğrenciniz ve hayranınızım.

Jake.

Image

Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image