Zavedanje – načini

dragulj med starim in novim svetom.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Zavedanje – načini

Post by brahbata » Fri Dec 03, 2021 3:47 pm

Image
Image


Načini

Zaradi lastnih omejitev vidim stvari tako, kot mi zapoveduje moja resnica. In tako so zame resnične. Drugi lahko prepozna drugačno resnico kot jaz - to zame pomeni, da mu moram dovoliti njegov način, saj se prepoznavanje vedno odvija na individualno drugačen način.

Image

Naš pogled na svet temelji na naših izkušnjah, ki smo jih doživeli in začutili v svojem individualnem bitju. Cilj je resnica in pri izbiri sredstev za približevanje temu cilju nismo pičli. Vsi trosimo skozi življenje in prepoznavamo svoje poti kot (morda?) edine možne, saj si včasih le mi sami lahko razložimo svoje misli, besede in dejanja.

Včasih drugim ni lahko razložiti svojih vzgibov in sklepov, ki jih iz njih potegnemo; pogosto se naša prizadevanja končajo z izmenjavo udarcev. Po mojih izkušnjah se tej dilemi najbolje izognete tako, da se osredotočite na svoj pravi cilj. Ta spomin za nas, ki je oživel in postal meso, predstavlja božanski mir.

Praktični način, kako naše prizadevanje za resnico udejanjiti na način, ki je za nas koristen, je strpnost. Strpnost ne vključuje motiva tiste brezbrižnosti, ki je resigniranega izvora. Strpnost zame prej pomeni, da preučim motive in odločitve drugega bitja, da bi ugotovil, ali mi priznavanje drugega lahko koristi. Na ta način se izognemo slehernemu sledenju in sebičnemu vztrajanju pri lastnem stališču.

Vsi živimo v svetlobi in vsa naša bitja so iz nje sestavljena.

Izhajajoč iz enega od dveh osnovnih vzgibov pri doživljanju našega bitja (ljubezen in strah) se oblikuje pot, ki je pred nami. Vsak dan. V vsakem trenutku našega bivanja. Sami sebe doživljamo kot spremenljiva bitja in zaradi tega dejstva dvomimo in omahujemo. Posledica tega pa je negotovost glede našega bivanja, zaradi česar se drugim zdimo presojajoči, previdni ali celo zavračajoči.

Image

V spoznanju naše nepopolnosti na poti se skriva modrost, ki nas približa svetlobi. Kajti zadnji bodo prvi in šele domnevno pomanjkanje je tisto, zaradi katerega izkusimo svojo pravo naravo. Ko ljubimo brezpogojno, nam je vseeno, ali bo huda bolezen iznakazila telo ljubljene osebe. V spominu na moč ljubezni, ki prebiva v vseh nas, doživimo svoje ozdravljenje. Eden od izrazov tega je odpuščanje. Naši spori torej temeljijo na našem nepopolnem prepoznavanju in so - kljub nekaterim nesrečam - močni kažipoti na naših poteh k odrešitvi.

Kljub temu velja:

"Pravilno mnenje se rodi iz glasu drugega in lastnega razmisleka."
Gautama Buda

"Otročiči - ljubimo vas!"
Friedrich Nietzsche


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked