Cognizance – Meditation

dragulj med starim in novim svetom.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Cognizance – Meditation

Post by brahbata » Mon Nov 29, 2021 8:51 pm

Image
Image


Meditation

1.


Svet ni takšen, kot ti ga razlagajo

Je veliko lepši.

Naše sestre in bratje iz vesolja že od nekdaj spremljajo naš razvoj in pomagajo človeštvu na Zemlji.

Zdaj se je Bog odločil prebuditi človeštvo, da bi nam pojasnil našo odgovornost do stvarstva.

V prihodnosti ne bo več narodov, Bog nam da spoznati, da smo vsi otroci ene zemlje.

Bog daje vsemu svetu ljubezen, mir, svobodo in resnico.

Image

2.

Ne verjemimo tistega, kar naj bi verjeli, ampak verjemimo tisto, kar doživljamo osebno in sami. Tuje izkušnje - če jih prepoznamo kot svojo resnico - nas oropajo lastne osebnosti (četudi je ego iluzija in ni trajen) in nas naredijo odvisne. Bog nas ne želi videti v suženjstvu, temveč svobodne. Ne smemo biti odprti za laž, da obstaja pekel, v katerem smo kaznovani za svoja dejanja. Tisti, ki nas želijo prepričati, da obstaja pekel, ne vedo ali pa želijo zvezati našega duha in nas držati v odvisnosti. Pekla ni. Bog ljubi in JE v vsem, torej tudi v nas. "Povračilo" - dobro ali slabo - nastane le po karmičnem zakonu, zakonu postajanja, vzroka in posledice. Svoja slaba dejanja "odkupimo" v prihodnjih življenjih, dobra dejanja pa so nagrajena. To ni kazen, temveč proces učenja. Nikoli ni prepozno za kesanje. Reinkarnacija je del večnega življenja. Ker vesolje pozna zahteve po dokazu reinkarnacije, bo ta obstajala tudi v prihodnosti. Vsi si preprosto prizadevamo za božjo luč, brez teže in brez napora, temveč z delom. Nismo "po naključju" tukaj in zdaj. Naključja ni. Zvezde nas učijo, da se zdaj začenja doba Svetega Duha. Za vse in vsakogar. Samo ljubezen, milost in usmiljenje veljajo od večnosti do večnosti. Smo slepi, čeprav bi lahko videli.

Image

3. Meditacija za samoprogramiranje

Iščem zatočišče pri vseh Budah in Bodhisattvah ter jim ponujam svoj mir. Izbiram ljubeče in miroljubne misli in tako lahko zaznavam ljubeče in miroljubno okolje. Odpuščanje je ključ do sreče. Najvišja resnica je ljubezen in najvišja modrost je mir, ki je neločljivo povezan z njo. Mir in ljubezen bi morala napolniti vsa čuteča bitja in nas spraviti v harmonijo s samim seboj. Hodim po poti svetlobe in se ne obremenjujem, tudi ko vse življenje trpi. Ni negativnosti, je le ravnovesje. Hodim po srednji poti in hodim po plemeniti osemčleni poti. Harmonija samega sebe mi omogoča, da zaznavam višje dimenzije. Preoblikujem se tako, da mislim, čutim in sem mir in ljubezen. Moj višji jaz me usmerja in vodi k svetlobi. Kesam se za svoje misli in dejanja, ki so nastala v meni zaradi nevednosti. Hodim po poti resnice in se izpovedujem. Samospoznanje in mir sta eno. Prevara nastane zaradi nepoznavanja resnice in se premaga z ljubeznijo. Jaz sem.

Image

4.

Buda Gautama Siddharta Šakjamuni uči, da se pravo mnenje oblikuje na podlagi glasu drugega in lastnega odseva. Torej je mogoče spremeniti svojo zavest, zato se moramo tega lotiti. Kdor želi izkusiti ljubezen in mir, mora vedeti, da je lasten način gledanja na stvari, lastno stališče, tisto, ki omogoča mirno dojemanje sveta. To ne pomeni, da človek ne zaznava ali ne zanika vojnih spopadov, onesnaževanja okolja ali drugega trpljenja, toda če spremeni svoj pogled na to, se spremeni tudi dojemanje. Višji pogled na stvari lahko dosežemo z vajami kontemplacije, ki vključujejo osredotočanje na lastni jaz. Premagovanje iluzije ega - s spoznanjem, da življenje pomeni spremembo in da se vsi nenehno spreminjamo - je izhodišče meditacije. Prepoznavajoči jaz lahko tako premaga samega sebe z razumevanjem, da smo ustvarjeni iz sprememb in podvrženi procesom, ki te spremembe povzročajo. Vzrok trpljenja, uči Vzvišeni, je žeja - želja po življenju. Ta sproži vrsto procesov, zaradi katerih vsa čuteča bitja doživljajo trpljenje. Le tretjina trpljenja v vesolju je nujna za njegovo vzdrževanje, dve tretjini si ga povzročimo sami. Monado uma, ki nastaja in umira v spremenljivih razmerjih (in je tako podvržena spremembam), lahko opišemo s formulo nastajanja v odvisnosti (pratitya-samutpada, Skrt.). Ta formula iz vzročne povezanosti je izražena v najbolj jedrnati obliki: Preko (1) nevednosti kot predpogoja (2) nastajajo gonilne sile, preko gonilnih sil (3) zavest, preko zavesti (4) duhovno-telesna individualnost, preko individualnosti (5) šest čutov, preko šestih čutov (6) dotik, preko dotika (7) čutenje, skozi občutke (8) žeja, skozi žejo (9) želja po življenju, skozi željo po življenju (10) karmično postajanje, skozi postajanje (11) ponovno rojstvo, skozi ponovno rojstvo (12) staranje, umiranje, žalost, žalovanje, trpljenje, žalost in obup [zadnja dva odstavka izvzeta: Helmuth von Glasenapp, "Pet svetovnih religij", Bertelsmann, Eugen Diederichs Verlag, 1963, 1991]

Naj o tem razmišljamo in meditiramo.

Image
[img]https:www.brahbata.space/images/spacer1.gif[/img]
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked