Zavedanje – iluzija

dragulj med starim in novim svetom.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Zavedanje – iluzija

Post by brahbata » Mon Nov 29, 2021 8:31 pm

Image
Image


Illusion

Naj se naslednja meditacija bere in čuti počasi

Jaz in moje smo iluzije. In vendar vsi za nas pomembni stavki vsebujejo te besede.

Ali obstajam? Ali obstajam? Ali sem?

Ko se gledam omejenega na svojo telesnost, prepoznam obstoječi jaz. Če pa poskušam pogledati za čarobno ogledalo in svojo pozornost usmeriti v notranjost, ne morem odkriti "jaz". Takrat vidim snov, iz katere je ustvarjena moja notranjost - toda ali sem sestavljen iz te snovi?

Telesnost je hiša, tempelj duše. Je sredstvo, ki omogoča doživljanje potovanj znotraj fizične razsežnosti. V sodobnem smislu ni nič drugega kot "podatkovna obleka", prek katere lahko "zaznavamo" čutne vtise. Telo je torej oblika - ali ima bistvo?

KDO je tisti, za katerega obstajajo ti občutki? Za koga so namenjena? "KDO" ali "KAJ" je tisti, ki jih sprejema? "KAJ" je tisto, kar je najbolj notranje? Kaj je notranje bistvo tistega, zaradi česar doživljamo, da "smo"?

Ali sanjam svoje bivanje? Ali se mi sanja? Kdo? ZAKAJ? KDO - SEM - JAZ ????

V minljivosti ne more biti večnosti. V večnosti ne more biti minljivosti. Nič ne more biti absolutno in prav tako nič relativno. Zaznavanje temelji na domišljiji in domišljija pluje v vetru iluzije. Magija spoznavanja je spričo vseh iluzij neveljavna. Iluzija ni ne laž ne resnica, temveč je breztelesna. Breztelesnost ni nič drugega kot praznina. Tako spoznavam svet - tako, da vidim, da ga ni. Prevara - življenje je prevara.

Toda če je "življenje" ena od neštetih možnih iluzij, ali obstaja resnica, ki traja? Ali obstaja resnica, ki presega vso minljivost? Ali se lahko moje bitje izvije iz globokega oceana zmot in iluzij?

Nič ni resnica. Resnica je NIČ. Vse je nič.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked