Poznanie – Meditácia

Krajina mieru. Pristátie na ceste.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Poznanie – Meditácia

Post by brahbata » Sun Nov 28, 2021 11:44 pm

Image
Image


Meditation

1.


Svet nie je taký, ako sa vám vysvetľuje

Je oveľa krajší.

Naše sestry a bratia z vesmíru od nepamäti sprevádzajú náš vývoj a pomáhajú ľudstvu na Zemi.

Teraz sa Boh rozhodol prebudiť ľudstvo, aby nám objasnil našu zodpovednosť voči stvoreniu.

V budúcnosti už nebudú existovať žiadne národy, Boh nám dáva najavo, že sme všetci deťmi jednej Zeme.

Boh dáva celému svetu lásku, mier, slobodu a pravdu.

Image

2.

Neverme tomu, čomu máme veriť, ale verme tomu, čo osobne a sami prežívame. Cudzie skúsenosti - ak ich uznáme za svoju pravdu - nás oberajú o vlastnú osobnosť (aj keď ego je ilúzia a nemá trvalý charakter) a robia nás závislými. Boh nás nechce vidieť v otroctve, ale slobodných. Nemali by sme byť otvorení lži, že existuje peklo, v ktorom sme potrestaní za svoje činy. Tí, ktorí nás chcú presvedčiť, že existuje peklo, nevedia alebo chcú spútať nášho ducha a udržať nás v závislosti. Žiadne peklo neexistuje. Boh miluje a JE vo všetkom, teda aj v nás. "Odplata" - či už dobrá, alebo zlá - vzniká len na základe karmického zákona, zákona stávania sa, príčiny a následku. Svoje zlé skutky "odčiníme" v budúcich životoch a dobré skutky sú odmenené. Nie je to trest, ale proces učenia. Nikdy nie je neskoro na pokánie. Reinkarnácia je súčasťou večného života. Keďže vesmír pozná požiadavky na dôkaz reinkarnácie, bude existovať aj v budúcnosti. Všetci sa jednoducho usilujeme o Božie svetlo, bez ťažkostí a bez námahy, ale prostredníctvom práce. Nie sme "náhodou" tu a teraz. Neexistuje žiadna náhoda. Hviezdy nás učia, že teraz sa začína vek Ducha Svätého. Pre každého a pre všetkých. Od večnosti do večnosti platí len láska, milosť a milosrdenstvo. Sme slepí, hoci by sme mohli vidieť.

.Image

3. Meditácia na naprogramovanie seba

Hľadám útočisko u všetkých buddhov a bódhisattvov a ponúkam im svoj pokoj. Vyberám si láskyplné a pokojné myšlienky, a tak môžem vnímať láskyplné a pokojné prostredie. Odpustenie je kľúčom k šťastiu. Najvyššia pravda je láska a najvyššia múdrosť je mier, ktorý je jej vlastný. Mier a láska by mali naplniť všetky vnímajúce bytosti a priviesť nás do harmónie so sebou samými. Kráčam po ceste svetla a netrápim sa, ani keď celý život trpí. Neexistuje žiadna negativita, iba rovnováha. Kráčam strednou cestou a kráčam po ušľachtilej osemčlennej ceste. Harmónia seba samého mi umožňuje vnímať vyššie dimenzie. Pretváram sa myslením, cítením a bytím v mieri a láske. Moje vyššie ja ma vedie a vedie ma k svetlu. Kaja sa za svoje myšlienky a činy, ktoré vo mne vznikli z nevedomosti. Nasledujem cestu pravdy a vyznávam sa. Sebapoznanie a mier sú jedno. Sklamanie vzniká z neznalosti pravdy a je prekonané láskou. Ja som.

Image

4.

Budha Gautama Siddhárta Šákjamuni učí, že správny názor sa formuje hlasom druhého a vlastným odrazom. Je teda možné zmeniť svoje vedomie, a preto by sme to mali riešiť. Kto chce zažiť lásku a pokoj, mal by vedieť, že práve vlastný spôsob nazerania na veci, vlastný uhol pohľadu, umožňuje vnímať svet pokojne. To neznamená, že človek nevníma alebo nepopiera vojnové konflikty, znečistenie životného prostredia alebo iné utrpenie, ale ak zmení svoj pohľad na to, zmení sa aj vnímanie. Vyšší pohľad na veci možno dosiahnuť prostredníctvom kontemplačných cvičení, ktoré zahŕňajú sústredenie sa na vlastné ja. Prekonanie ilúzie ega - uvedomením si, že život znamená zmenu a že všetci sme v stave neustálej zmeny - je východiskovým bodom meditácie. Rozpoznávajúce ja tak môže prekonať seba samého tým, že pochopí, že sme stvorení zo zmeny a podliehame procesom, ktoré túto zmenu spôsobujú. Príčinou utrpenia, učí Vznešený, je smäd - túžba žiť. Spúšťa rad procesov, vďaka ktorým všetky cítiace bytosti zažívajú utrpenie. Iba jedna tretina utrpenia vo vesmíre je nevyhnutná na jeho udržanie, dve tretiny si spôsobujú sami. Monádu mysle, ktorá vzniká a zaniká v premenlivom pomere (teda podlieha zmenám), možno opísať formulou vznikania v závislosti (pratitya-samutpada, Skrt.). Táto formula z kauzálneho nexu je vyjadrená v najstručnejšej podobe: Prostredníctvom (1) nevedomosti ako predpokladu vznikajú (2) hnacie sily, prostredníctvom hnacích síl (3) vedomie, prostredníctvom vedomia (4) duchovno-telesná individualita, prostredníctvom individuality (5) šesť zmyslov, prostredníctvom šiestich zmyslov (6) dotyk, prostredníctvom dotyku (7) vnem, prostredníctvom zmyslu (8) smäd, prostredníctvom smädu (9) túžba po živote, prostredníctvom túžby po živote (10) karmické stávanie sa, prostredníctvom stávania sa (11) znovuzrodenie, prostredníctvom znovuzrodenia (12) starnutie, umieranie, smútok, nárek, utrpenie, smútok a zúfalstvo [posledné dva odseky vypnuté: Helmuth von Glasenapp, "Päť svetových náboženstiev", Bertelsmann, Eugen Diederichs Verlag, 1963, 1991]

Nech sa nad tým zamýšľame a meditujeme.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked