Miscellaneous - Dream 2

Krajina mieru. Pristátie na ceste.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Miscellaneous - Dream 2

Post by brahbata » Fri Nov 12, 2021 12:03 pm

Image
Image


Sen 2

1.


Som vo veľkej hale v Indii. Je večer a všade sú bastardové rohože, na ktorých sa mnísi zvinuli na spánok. Všetci majú na sebe budhistické žlté a červené rúcha. Je tu určite viac ako sto mníchov. Vzduch je príjemne svieži a nie je korenistý. Cez mnohé široké nezasklené okná vidím, že prší. V jednom z mníchov spoznávam XIV. dalajlámu. Kráčam k nemu, spájam ruky, žiariace radosťou, na tradičný tibetský pozdrav a priateľsky a radostne volám: "Du-la Bab!". Dalajláma sa tvári veľmi nahnevane a volá na mňa: "Ty blázon! Aký si hlúpy!" Dotkne sa ma to a idem do seba. Prebúdzam sa.

2.

Je popoludnie. Som na ceste so svojimi študijnými priateľmi do malej otvorenej grilovacej chaty na hore v Hessensku. V chate sedí XIV. dalajláma Tenzin Gyatso. Jeden z mojich priateľov mi jednoducho povie "Ahoj" a ja mu odpoviem: "Nie, pozri, takto to funguje:" a spojím ruky na tibetský pozdrav a hlboko sa ukloním. Dalajláma sa na mňa nepozerá tak nahnevane ako v prvom sne, ale aj tak hovorí: "Už dosť. Takto nie." Nie som až taká znepokojená.

Som v Egypte. Prechádzame púšťou v Dolnom Egypte. Som s priateľom a za nami kráča veľa ľudí. Je slnečný letný deň. Sneží. Kričím: "Pozrite - sneh v Egypte!" Smejeme sa a hádžeme po sebe snehové gule. Potom sme zrazu na egyptskej policajnej stanici a oproti mne sedí priateľský nemecký prokurátor. Smejem sa a hovorím: "Určite si máme čo povedať!" On sa usmeje cez okuliare so smiešnymi a vážnymi očami a povie: "Áno, aj ja si to myslím..." Prebúdzam sa.

3.

Som v slabo osvetlenej obývačke. Je noc. Na komode horí niekoľko sviečok. Uprostred komody je televízor. Zrazu sa televízor zapne a na ňom sa objaví bronzová socha Gautamu Budhu. Radostne a s úctou zopnem ruky na pozdrav a poviem: "Svätý!" Zrazu sedím na pohovke na protiľahlej stene komody. Vedľa mňa, tiež na pohovke, sedí približne 25-ročný muž s okuliarmi s niklovými obrubami a tmavými stredne dlhými vlasmi. Má jemné črty a hovorí nemčinou, akou zvyčajne hovoria 25-roční ľudia - voľne, uvoľnene a bez zábran. Vtedy ho spoznávam: Gautama sedí predo mnou. Žoviálnym a uvoľneným tónom sa mi prihovára, že si nemám robiť starosti a že to, čo som si predsavzal, určite "zvládnem". Žasnem nad jeho relatívne "normálnou" svetáckosťou. Z tohto stretnutia mám veľkú radosť. Prebúdzam sa.

4.

Som vo vesmíre. Všade sa trblietajú hviezdy. Cestujem vo svojom tele bez skafandra. Cítim sa v teple, bezpečí a istote. Teším sa z vesmíru. Zrazu sa ocitnem na planéte. Vidím vyprahnutú ľadovú púšť, ktorú po mojej ľavici lemujú rozoklané horské pásma. Stále nemám na sebe skafander, ale som vo svojom fyzickom tele. Som na Saturne. Je so mnou anjel - v džínsoch a tričku. S veľkou radosťou ho vítam, pretože mi je už dlhší čas známy. On aj ja sa usmievame. Hovorí, že môžeme ísť do jaskyne tam v horách a urobiť si pohodlie. Sme v ľadovej/kamennej jaskyni. Miestnosť je nepravidelného tvaru s hladkými, belavými stenami. Uprostred miestnosti je stolík a okolo neho známe kreslá potiahnuté hnedou látkou. Je nás tu asi osem. Zdá sa mi úplne normálne, že sme na Saturne a nepotrebujeme skafander. Situácia ma neprekvapuje. Všetci sa viac usmievame, ako rozprávame. Prebúdzam sa.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked