Cuvânt pentru duminică.

Perla dintre munți și mare, în mijlocul continentului.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Cuvânt pentru duminică.

Post by brahbata » Sun Aug 07, 2022 12:58 pm

Image
Image



Va trebui să acționez cu multă chibzuință.

Pentru a se ajunge la pace în lume, este nevoie de acțiuni bine gândite. Nu putem lucra în mod nechibzuit pentru a aduce egalitate, libertate și prosperitate în lume dacă suntem în dezacord cu noi înșine.

Pacea începe ÎNTOTDEAUNA în interiorul nostru. Cum îmi voi duce lumina în exterior dacă ea nu strălucește în interior?

Din acest motiv, este extrem de important să fac să strălucească lumina din mine. Eu caut pacea mondială - o voi obține NUMAI prin pace în mine însumi.

Îngerii mei mi-au arătat lumea viitorului pentru noi toți cu peste 25 de ani în urmă. Îi cred pe cuvânt. Cerul are încă un "Plan B" pentru noi toți. Cu toate acestea, contează modul în care ne orientăm comportamentul pentru a atinge acest obiectiv.

Ne provoc pe toți să contribuim la pacea mondială. Fie și în orice fel putem. Suntem cu toții chemați să ne sprijinim surorile și frații de sub ceruri, oricum putem.

Într-o lume care a luat-o razna, este necesar să ne păstrăm mintea limpede și inima deschisă. Spiritul este stăpânul ființei noastre și cu toții ascultăm mult prea puțin vocea liniștită a conștiinței noastre interioare. Speranța este forța motrice a omului - și ar trebui să o hrănim ori de câte ori și oricum putem.

În curând, omenirea terestră va face din nou parte din familia intergalactică a umanității. Suntem la start, ca să spunem așa. Nu vom ajunge niciodată la o nouă lume a păcii prin război. Nici război în interiorul nostru, nici război cu frații și surorile noastre.

Să aducem cerul pe pământ. Suntem în anul 2022, este cu adevărat timpul. Să părăsim căile tradițiilor noastre atunci când acestea s-au dovedit a fi nefolositoare. O lume în care există război și pedeapsa capitală nu este lumea mea. Și nu este nicidecum lumea viitorului.

Să ne trezim, să acționăm, să acționăm și, făcând acest lucru, să ne amintim de dragostea care locuiește în TOȚI.

Iertarea este cheia fericirii
.

Herzliche Grüße,

brah


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked