Specia X - oamenii. Amenințarea secretă pentru lume.

Perla dintre munți și mare, în mijlocul continentului.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Specia X - oamenii. Amenințarea secretă pentru lume.

Post by brahbata » Sun Apr 24, 2022 2:23 pm

Image
Image




Am rătăcit prin pădure până când am ajuns la un mic luminiș. Luna și stelele străluceau în lume cu strălucirea lor strălucitoare și palidă, făcând ca roua nopții să strălucească peste tot.
Mușchiul moale care acoperise solul pământiu al pădurii în timpul drumeției mele până în acest punct a făcut loc unei tufișuri terne la marginea luminișului. Bătrânul era deja așezat pe un scaun de lemn la o masă de stejar din spațiul deschis, așteptându-mă. O creangă a pocnit sub piciorul meu, iar bătrânul s-a uitat la mine. Am continuat să merg spre el, iar el mi-a făcut semn să mă așez lângă el.
Ne-am salutat cu o privire, serioasă și apropiată. Am simțit în inima mea acea senzație plăcută de bunăstare și căldură care nu poate veni decât dacă mergem împreună de veacuri întregi în prietenie.

M-am așezat pe un scăunel. În liniște, călătorul a umplut cu vin roșu cutia de tablă care mă aștepta. Am ciocnit un toast și am stat o vreme, contemplând în liniște în prietenie.
Când inima mea a ajuns la mintea lui, l-am rugat: "Te rog, prietene. Povestește-mi cum a fost odată în lumea ta cu astea."

Bătrânul se uita la copacii întunecați din fundalul acelui aparent luminiș, dar părea să nu le dea atenție. Privindu-și inima, adunându-se, a mai luat o înghițitură din ceașcă și a început să vorbească.

"Ei bine, brahbata..." călătorul și-a început discursul cu ușurință.
"Lupta pentru conducerea lumii voastre se va sfârși altfel decât s-a terminat odată pentru poporul meu", a început el. "Lumile noastre vor avea parte de suișurile și coborâșurile valurilor timpului, dar lumea ta va fi vindecată." A respirat adânc și s-a uitat la mine. Ochii lui străluceau de un negru catifelat. Zâmbind, a spus: "Spiritul a decis atunci să facă o cotitură în lumea mea, așa că această cotitură în lumea ta poate merge acum în direcția opusă."

Bătrânul a tăcut și și-a căutat pipa în buzunar. Părea să se gândească. M-am adunat și eu, apoi am continuat întrebarea: "Spune-mi despre specia X, Animus. Cum credeți că voi beneficia cel mai înțelept de lumea mea, de poporul meu?".

Rătăcitorul, între timp, și-a găsit proviziile în adâncul salopetei, și-a umplut pipa cu tutun de prizat și a aprins-o. După ce a încălzit pipa, a tras adânc, și-a ținut respirația pentru o clipă, a suflat fumul și apoi mi-a vorbit. "Este întotdeauna un dezavantaj să te crezi mai deștept decât ceilalți. Invincibilitatea nu este învinsă de inteligență. Inima ta te va conduce la spiritul adevărului. Puterea, adevărata putere, se obține doar prin dedicare. Puritatea dorinței primare într-o singură ființă poate pecetlui soarta unor lumi întregi."

Am ascultat în sinea mea cuvintele lui. Bătrânul a trezit în mine o amintire ezitantă a unor experiențe trecute. A mai tras o dată din pipă, și-a mângâiat bărbia cu un aer gânditor, apoi a continuat.

"Animus..." a început el, mai mult pentru el însuși decât pentru mine.
"Nici măcar păstrătorii scrierilor sacre ale poporului meu nu știu de unde provin ele la origine. Sunt bătrâni, brahbata, foarte bătrâni. În registrele noastre, ei sunt menționați sub mai multe nume. Nu le cunoaștem nici numele original, ca să nu mai vorbim de numeroasele semnificații posibile ale numelui lor. Multe lumi din mai multe galaxii se referă la ei ca fiind Aspen, unii îi numesc Animus, iar noi i-am numit întotdeauna pur și simplu "oameni"."

Bătrânul a făcut o pauză. Mi s-a părut că se întreba ce parte din experiența sa cu "oamenii" ar putea fi relevantă pentru mine.

"Ei bine", a continuat el în cele din urmă, aparent incoerent, după șirul de gânduri care îl cuprinsese, "oricum - nu ne-au învins în cele din urmă, ci aroganța pe care am simțit-o față de ei, pentru că ne dezvoltasem în noi înșine, a fost cea care i-a făcut să cucerească lumea noastră de atunci."



Bătrânul a râs brusc, ca și cum și-ar fi reproșat prostia creaturilor din lumile cucerite. Apoi a continuat. "Să nu le subestimezi niciodată din cauza presupusei lor dimensiuni mici, brahbata, căci atunci nu vei cunoaște cosmosul și modul său de viață. Chiar și una dintre aceste creaturi poate ține în șah mințile a zece războinici în toată firea ca voi, dacă acești oameni nu sunt pregătiți cu o inimă curată și o minte limpede. Nu priviți niciodată un reprezentant al "poporului" de aproape în ochi, nu vă uniți niciodată spiritul vostru cu spiritul lor, dacă sufletul vostru știe de ei și nu sunteți pregătiți. Conștiința lor, gândirea lor ne este atât de străină, încât slabul înțelept descoperă o voință neputincioasă, pătrunzătoare, rece, doar atunci când îi întâlnim în plan telepatic. Cei care nu știu nimic despre ei și despre adevărata lor natură par să treacă pe lângă ei nevătămați. Nu uitați că puteți, de asemenea, să "recepționați" undele radio cu ajutorul detectorului potrivit. Cu toate acestea, aceste unde sunt "acolo", ele există indiferent dacă aveți sau nu un dispozitiv de măsurare utilizabil. Specia X, "oamenii", funcționează, de asemenea, ca un singur organism colectiv printre multe altele în toate lumile."

Bătrânul s-a oprit o clipă și și-a întins membrele. A râs încet - poate pentru că se bucura de vulnerabilitatea corpului său îmbătrânit. Apoi a continuat să vorbească.

"Forța "poporului" constă în aparenta micime a indivizilor săi - ei nu trec nerecunoscuți, ci doar neobservați. Cu toate acestea, ei sunt peste tot în univers, cucerind lumea una câte una, deși aproape nimeni nu-i recunoaște pentru ceea ce sunt - gardienii întunericului. Și acum, brahbata", a continuat el, "este rândul lumii tale.....

Totul în lume seamănă între ele", a continuat călătorul.
"Fiecare membru individual al plopului este analog cu o singură celulă din organism. Ele sunt puternic interconectate din punct de vedere telepatic și energetic și se află într-o interacțiune constantă una cu cealaltă. Doar în ansamblu formează un organism care vrea să vă facă rău în mod eficient.
Și ei călătoresc în mod constant în lumea ta. Zi după zi, oră după oră, nenumărați oameni ajung aici. La nesfârșit. Protecția lor este în ignoranța voastră.

Am luptat cândva cu multe specii", a adăugat bătrânul, fără să ofteze resemnat, "învingând fiecare gigant aparent invincibil care ne dorea răul, dar mințile noastre nu erau pregătite pentru "oameni". Prin urmare, brahbata, suntem aici acum pentru a vă da explicația noastră.

Fiecare dintre aceste ființe este în contact permanent cu colectivul. Nu numai în lumea voastră, ci și în toate lumile în care sunt răspândite. Și fiecare dintre aceste ființe are puterea colectivă de a frânge spiritul războinicilor maturi și puternici atunci când ies din conștiință. Cu toate acestea, după ce ați invadat alte lumi, sisteme întregi de lumi, acum îi puteți opri. Așa este scris în cartea vieții și așa o vor desena stelele."

Lumânarea de pe masa de stejar pâlpâia spre ultimele flăcări. Prietenul meu privea fix, captivat parcă fără sens și magic, în lumină, direct în energia care stătea la baza întregii vieți.
Amândoi am tăcut pentru o clipă. Aveam nevoie de liniște pentru a digera ceea ce auzeam, iar el probabil că se bucura de experiențele sale de demult cu "poporul". Apoi, călătorul, stăpânul meu de odinioară, a început din nou.

"Animus sunt lideri puternici, căci nu se arată ca atare la început", a spus bătrânul. Mai luă o înghițitură din pintenul său și apoi continuă. "Spune-mi, brahbata: cum te lupți cu un inamic prea mic pentru a fi considerat inamic? Cine este peste tot? Au capacitatea de a-ți controla mintea și nici măcar nu-ți dai seama de asta. Multe specii se află în serviciul și sub controlul lor. Iar aceste specii mai mari din punct de vedere fizic sunt cele pe care le considerați principalii voștri inamici.

"Poporul" poate fi învins doar prin facultățile inimii noastre. Puterea compasiunii, care există mai presus de instinctul de conservare a speciei, este cea mai puternică armă a ta. Și de data aceasta, brahbata, lumea se va ridica și va învinge ostilitatea. Amintiți-vă mereu cum le-ați simțit spiritul, cum calculul strălucitor al conștiinței lor colective a pătruns odată în ființa voastră. Țineți minte - și de data asta învingeți-i - învingeți!

"Poporul".




__________________________________



Notă: Prima dată am auzit de aspen acum 15 ani, când am avut o legătură telepatică cu niște prieteni de pe cealaltă parte a lunii care mi-au vorbit despre ei. Mai târziu - când au fost "hrăniți" spiritual - m-au întâlnit pe mine. Aici, în Homberg (nu mai călătoresc). Ele cresc mai mari decât furnicile terestre (cele mai mari furnici pe care le-am văzut până acum aveau o lungime de aproximativ 3-4 cm), iar oamenii de știință cred că sunt specii introduse din America de Sud sau Asia - dar nu este așa. Ei lucrează cu Aton, Lordul Federației Orion. Avem un aliat REAL: păianjenii tereștri. Păianjenii sunt, de asemenea, mari telepați și luptători. Ei cred că noi, oamenii, suntem prea fricos, pur și simplu pentru că ei înșiși sunt războinici. Și sunt aliați cu noi împotriva aspenilor.
Vom câștiga.





der SPIEGEL Nr. 5/28.1.2008

scrie la pagina 120:

O rețetă de succes pentru furnicile de război


Furnica argentiniană (Linepithema humile) a cucerit lumea și se găsește acum pe șase continente. Cercetătorii de la Universitatea Illinois din Urbana au descoperit acum secretul succesului său. Timp de opt ani, ei au observat cum insecta a cucerit Canionul Rice din sudul Californiei. Potrivit studiului, noii veniți urmează două strategii diferite în drumul lor spre destinație: mai întâi își atacă rudele locale pentru a le mânca, iar mai târziu epuizează sistematic sursele de hrană ale concurenților lor. Mâncând și înfometând - cu această dublă strategie se pare că au foarte mult succes: înainte de a ajunge în Rice Canyon, existau 23 de specii de furnici native, dar recent doar 2. Doar prin monitorizarea în timp real a unor astfel de invazii putem înțelege procesele dinamice prin care speciile străine câștigă în cele din urmă", a explicat Andrew Suarez, cercetător în domeniul furnicilor.




"Să ne jucăm de-a stăpânul și servitorul"
Depeche Mode

Acum - forțele altruismului interdimensional folosesc sabia înțelepciunii pentru a învinge în sfârșit.






Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked