Diverse - Visul 3

Perla dintre munți și mare, în mijlocul continentului.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Diverse - Visul 3

Post by brahbata » Thu Nov 11, 2021 9:01 pm

Image


Dream 3

Patinez cu familia mea la o discotecă cu role. Lumini colorate scânteiază peste tot. Suntem într-o dispoziție bună. Simt că ceva e pe cale să se întâmple.

Dintr-o dată mă aflu în Tibet. Mă aflu într-o cameră din Palatul Potala. Acolo se află familia mea și numeroși călugări tibetani. Unul dintre călugări se apropie de mine și îmi spune că acum mă voi căsători. Port o jachetă albă care îmi ajunge până la genunchi și este decorată cu broderii de aur.

Urmez un bagaj de călugări care vor să mă conducă la viitoarea mea soție. Trecem prin două-trei încăperi mari și apoi mă apropii de o tânără tibetană blondă, cu o coafură cu bule. Arată frumos și pare foarte spirituală și matură, serios. Ochii noștri se întâlnesc și ne putem citi gândurile unul altuia. Ea se gândește: "Dar el este monden...", iar eu mă uit rușinat și recunoscător în jos.hotărăsc să lucrez la atenția mea

Apoi suntem în aer liber Îi urmez pe călugări pe lângă o tribună unde stau mulți oameni. O cunoștință de-a mea este acolo, așezată într-un scaun cu rotile - cu un imens turban roșu sombrero pe cap. Nu-i cunosc pe ceilalți. Mi se spune că sunt pe cale să fiu încoronat Dalai Lama și, în același timp, că nunta mea este iminentă. Sunt confuz și mă întreb dacă pot face dreptate acestor sarcini.

Dintr-o dată, cerul de deasupra Lhasei se umple de avioane de vânătoare. Ridic privirea și văd escadrile uriașe care se apropie amenințător.

Sunt așezat în fața comandantului tuturor avioanelor. Comandantul este Helmut Kohl. El îmi spune: "Te voi împiedica să devii Dalai Lama și să te căsătorești!" Îi răspund că nu mi-e frică de el și cum ar putea face asta?

Kohl îmi răspunde că a citit pe pagina de internet a lui DJ Bobo că pista aeroportului din Lhasa este înconjurată de un imens lanț de ancorare subteran. Și că el ar apuca acest lanț de la un capăt cu avioanele sale și apoi ar smulge pista din pământ și ar lua-o cu el. Apoi, Lhasa ar fi izolată de lumea exterioară și nimeni nu ar ști că eu sunt noul Dalai Lama.

I-am răspuns, cu un sentiment sigur și cu o voință fermă, că nu va avea nicio șansă. M-am trezit.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked