Diverse - Visul 2

Perla dintre munți și mare, în mijlocul continentului.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Diverse - Visul 2

Post by brahbata » Thu Nov 11, 2021 8:39 pm

Image
Image


Visul 2

1.


Sunt într-o sală mare din India. Este seară și peste tot sunt covoare de liliac pe care călugării s-au înfășurat pentru a dormi. Toți poartă veșminte budiste galbene și roșii. Sunt cu siguranță mai mult de 100 de călugări. Aerul este plăcut de proaspăt și nu este picant. Prin numeroasele ferestre largi, fără geamuri, văd că plouă. Îl recunosc pe unul dintre călugări ca fiind cel de-al XIV-lea Dalai Lama. Mă îndrept spre el, îmi împreunez mâinile, radiind de bucurie, pentru salutul tradițional tibetan și îl strig prietenos și vesel: "Du-la Bab!". Dalai Lama face o figură foarte supărată și îmi spune: "Prostule! Cât de prost ești!". Sunt afectat și intru în mine însumi. Mă trezesc.

2.

Este după-amiază. Sunt în drum cu prietenii mei de studiu spre o cabană mică, deschisă, cu grătar, pe un munte din Hessen. În cabană se află cel de-al XIV-lea Dalai Lama, Tenzin Gyatso. Unul dintre prietenii mei spune pur și simplu "Bună ziua", iar eu îi răspund: "Nu, uite cum stă treaba:" și îmi împreunez mâinile pentru salutul tibetan și mă înclin adânc. Dalai Lama nu se uită la mine la fel de furios ca în visul unu, dar totuși spune: "Ajunge acum. Nu așa". Nu sunt chiar atât de îngrijorat.

Sunt în Egipt. Ne plimbăm prin deșertul Egiptului de Jos. Sunt cu un prieten și sunt o mulțime de oameni care merg în spatele nostru. Este o zi însorită de vară. Este zăpadă. Strig: "Priviți - zăpadă în Egipt!". Râdem și aruncăm cu bulgări de zăpadă unul în celălalt. Apoi, deodată, ne aflăm într-o secție de poliție egipteană și un procuror german prietenos stă în fața mea. Râd și spun: "Cu siguranță avem multe de spus unul altuia!" El zâmbește prin ochelari, cu ochi amuzanți și serioși și spune: "Da, așa cred și eu..." Mă trezesc. 3.Mă aflu într-o sufragerie slab luminată. Este noapte. Câteva lumânări ard pe o comodă. În mijlocul comodei se află un televizor. Dintr-o dată, televizorul se aprinde și pe el apare o statuie de bronz a lui Gautama Buddha. Îmi împreunez mâinile cu bucurie și reverență în semn de salut și spun "Sfinte!". Dintr-o dată mă aflu pe o canapea de pe peretele opus comodei. Alături de mine, tot pe canapea, stă un bărbat de aproximativ 25 de ani, cu ochelari cu rame de nichel și părul negru de lungime medie. Are trăsături fine și vorbește în germana pe care o vorbesc de obicei tinerii de 25 de ani - liber, dezinvolt și fără inhibiții. Apoi îl recunosc: Gautama este așezat în fața mea. Îmi vorbește pe un ton jovial și relaxat, că nu ar trebui să-mi fac griji și că voi "reuși" cu siguranță să fac ceea ce mi-am propus. Sunt uimit de mondenitatea lui relativ "normală". Sunt foarte fericită de această întâlnire. Mă trezesc.

4.

Sunt în spațiu. Stelele sclipesc peste tot. Călătoresc în corpul meu fără costum spațial. Mă simt cald, în siguranță și în siguranță. Mă bucur de univers. Dintr-o dată mă aflu pe o planetă. Văd un deșert de gheață arid, mărginit de lanțuri muntoase zimțate în stânga mea. Încă nu port un costum spațial, dar mă aflu în interiorul corpului meu fizic. Mă aflu pe Saturn. Un înger este cu mine - în blugi și tricou. Îl salut cu mare bucurie, deoarece îl cunosc de ceva vreme. El și cu mine zâmbim. Ne spune că putem merge în peștera din munți și să ne facem comozi. Ne aflăm într-o peșteră de gheață/piatră. Încăperea are o formă neregulată, cu pereți netezi și albicioși. În mijlocul încăperii se află o măsuță de cafea și în jurul ei binecunoscutele fotolii acoperite cu țesături maro. Suntem în jur de opt persoane. Mi se pare absolut normal să fiu pe Saturn și să nu am nevoie de un costum spațial. Nu sunt surprins de situație. Cu toții zâmbim mai mult decât vorbim. Mă trezesc.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked