EarthWatch – Bodhisattva

Perla dintre munți și mare, în mijlocul continentului.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

EarthWatch – Bodhisattva

Post by brahbata » Thu Nov 11, 2021 8:33 pm

Image
Image


bodhisattva

1.


Ce cunoștințe suntem aici pentru a obține? Nici o cunoaștere. Suntem aici pentru a dobândi înțelepciune. Eu sunt aici pentru a educa. Sunt un erudit, prin urmare sunt un profesor. Liderii politici ai acestei planete numite Pământ, nu am încredere în voi. Nu vă cred. Nu vă ascult. Sunteți niște instrumente. Vă folosiți așa-zisa putere pentru a pune dezordine, opresiune și confuzie asupra poporului vostru - de care ar trebui să vă pese. Nu vreau să vă învinovățesc pe voi, ar trebui să ne învinovățim doar pe noi înșine. Cu toate acestea, nu vă urmez. Liderilor religioși, vă cer să vă urmăriți pasiunea. Lăsați-i pe alții să își urmeze pasiunea. Răspândiți cuvântul. Nu contează ce vă încurcă - urmați lumina. Lumina, pe care Tatăl divin o lasă să strălucească în voi și peste voi. Fiți liberi - nu fiți sclavi - nu fiți nici sclavii propriei voastre minți, nici adepții minții altuia. Pace tuturor ființelor. Eu nu sunt aici doar pentru a avea grijă de propria mea specie. Sunt aici pentru a avea grijă de toate speciile. De cele reprimate și de cele opresive. Eu sunt o scânteie. Mă voi transforma într-o flacără. Inima va conduce peste minte. Asta se numește spirit.

2.

Acest Pământ-Mamă este viu, sacru și conceput ca o școală. Suprafața Pământului de astăzi, "condusă" de așa-ziși "lideri" anonimi, este într-adevăr un ghetou. Pământul este parțial gol. Înăuntru trăiește un popor sfânt - de veacuri. De-a lungul istoriei acestei planete, au existat contacte diverse și continue (deci constante) cu creația originară de pe alte planete. Unii au venit ca învățători - alții au venit să ne supună.

Image

Omul de astăzi nu este copilul unei omeniri create pentru a trăi pe Pământ ca fiind conducătorul ei, sau, chiar fiind primul, ultimul și singurul locuitor care a primit un spirit. Mai multe perioade de mai multe omeniri au existat înainte ca specia noastră să fie adusă la viață. Prin urmare, noi nu suntem *proprietarii* planetei Pământ, de fapt, nimeni, cu excepția Tatălui, nu a fost vreodată așa, nu este și nu va fi. Noi suntem - într-adevăr - creație printre creații. Omul de astăzi își folosește liberul arbitru dat de Dumnezeu pentru a ignora legea lui Dumnezeu. Acesta este dansul din jurul vițelului de aur.
Fiecare și fiecare dintre noi este menit să aibă grijă. Să ne folosim liberul arbitru pentru a ne supune și a urma regulile lui Dumnezeu - în timp ce ignorăm acele reguli stabilite de om pentru a ne nedumeri.
Omul de astăzi își folosește liberul arbitru dat de Dumnezeu pentru a ignora legea lui Dumnezeu. Acesta este dansul din jurul vițelului de aur.Fiecare și fiecare dintre noi este menit să aibă grijă. Să ne folosim liberul arbitru pentru a ne supune și a urma regulile lui Dumnezeu - în timp ce ignorăm acele reguli stabilite de om pentru a ne nedumeri.Eu am o voce mică. Dar, cel puțin, am o voce. Sunt o scânteie. Mă voi transforma într-o flacără. Oameni ai lumii, ridicați-vă! Cu toții trăim în sclavie. Nu trăiți în tăcere. Apărați-vă spiritul divin, care locuiește în interiorul vostru. Nu vă supuneți (niciodată!) celor care fac presiuni asupra voastră. Urmăriți-vă pasiunea. Planetele sunt concepute ca niște vase. Toate poartă viața. De fapt, ele însele sunt viață. Lăudați-L pe Tatăl, aveți grijă de planetă.

3.

Luna Pământului este diferită de ceea ce am fost învățați. În atmosfera lunii suflă vânturi frumoase, fiind parte a organismului și pentru a menține acest organism în viață. Partea întunecată a lunii a fost ocupată de o rasă extraterestră. Omenirea de pe Pământ va fi conectată prin telepatie. Cu toții avem puteri "supranaturale". Cei care vor să ne țină în sclavie, ne furnizează suport tehnic de comunicare pentru a ne împiedica să ne dezvoltăm resursele naturale. În perioada următoare, omenirea își va lărgi conștiința individuală și colectivă.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked