Diverse - Visul 1

Perla dintre munți și mare, în mijlocul continentului.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Diverse - Visul 1

Post by brahbata » Thu Nov 11, 2021 8:29 pm

Image
Image


Visul 1

1.


Este noapte, nu departe în viitor. Mă aflu într-o cameră dreptunghiulară, fără ferestre, de aproximativ cinci pe opt metri. În afară de trei fotolii de trestie acoperite cu tapițerie maro și o măsuță mică lângă fotolii, camera este nemobilată. Mobila nu este amplasată central, ci într-un colț pe latura lungă a camerei. În cameră, fratele meu, mama mea, prietenul ei și doi bărbați străini stau la aproximativ trei metri de mine. Eu stau într-unul dintre fotolii, cu fața spre centrul camerei - vizavi de mine stă o femeie de aproximativ 25 de ani, cu ochi calmi și păr lung și negru. Așteptăm și îmi dau seama că încăperea este o sală de așteptare. Mă simt serioasă și calmă.

Femeia din fața mea îmi vorbește. Îmi spune că în curând va începe călătoria noastră și că ar trebui să mă pregătesc. O recunosc ca fiind o pleiadiană. Mă uit adânc în ochii ei și amândoi știm ce gândește celălalt și încotro se îndreaptă călătoria.

Camera este plină de lumină cristalină, irizată, care dansează și curge pe pereți. Scânteiază în toate culorile - ca niște bijuterii. Lumina vine printr-o deschizătură în stânga mea, prin care nu pot privi afară, pentru că deschiderea este paralelă cu mine. Lumina pare rece, deși în același timp este caldă, cumva primăvăratică, strălucitoare. Îmi dau seama că sunt reflexiile unei nave luminoase care a aterizat afară și așteaptă.

Fratele meu se uită la mine cu un amestec de recunoaștere, îndoială, seriozitate și teamă și mă întreabă: "Ce fel de mașină e asta pe care o conducem?" În vocea lui se află recunoașterea răspunsului pe care și l-a dat deja singur. Îi zâmbesc și îi spun calm: "Ce mașină este? "Aceasta nu este o mașină, dragă Jens". Fratele meu se simte confirmat în presupunerea sa de recunoaștere și își coboară capul - vizibil nervos, serios și emoționat - recunoscând meditativ și simțind gânditor.

Femeia de vizavi mă privește în ochi și mă anunță că în curând va fi timpul. Îi simt gândurile. O rog să-mi însoțească mai întâi familia, căci mai vreau să-mi iau rămas bun de la pământ în meditație și rugăciune. Știu că drumul până acolo și înapoi - până când mă va lua ea - durează o jumătate de oră.

Familia mea părăsește camera împreună cu cei doi bărbați și femeia și se urcă la bordul navei luminoase. Eu mă rog și meditez. Știu că, după un timp, mă voi întoarce pe Pământ. Îmbrățișez și iubesc Pământul cu spiritul meu și în inima mea și îi mulțumesc. Mă trezesc.


2.

Mă aflu la parterul unui turn rotund de aproximativ cinci etaje. Camera are un diametru de aproximativ șase metri. Există niște fante la ferestre, asemănătoare unor portițe. Încăperea este nemobilată, iar pereții ei sunt din beton alb-gri. Pe pereți nu există tablouri. Sunt singur la acest etaj. Este puțin înainte de amurg.

Știu că invazia este iminentă. În clădire - care sunt multe - se adună câțiva oameni la etajele superioare. Așteptăm evacuarea.

Îmi desfac bentița de păr și părul îmi cade peste umeri. Port o robă albă - asemănătoare unei togi lungi. Urc un etaj și văd gardieni și oameni îmbrăcați în aceleași haine ca și mine. Oamenii de aici sunt speriați, iar eu simt în mine neputință și recunoaștere.
Formăm un cerc și îngenunchem. Ne rugăm.

Dintr-o dată mă aflu pe acoperișul clădirii. Văd numeroase nave spațiale și bărbați în haine de luptă negre care "iau cu asalt" turnul nostru. Simt entuziasm și recunoaștere peste tot. Pământul și ființele sale au încetat să mai doarmă. Mă rog. Mă trezesc.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked