Cosmosul meu

Perla dintre munți și mare, în mijlocul continentului.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Cosmosul meu

Post by brahbata » Mon Aug 16, 2021 5:04 pm

Image
Image


Cosmosul meu


Sunt o ființă umană care merge pe pământ


M-am născut într-o viață cu scopul de a atinge iluminarea. Călătoria mea a început în rai, acolo unde încep și se termină toate călătoriile noastre.
Cunosc unele dintre renașterile mele. Îmi amintesc foarte bine secvențe de vieți petrecute în Tibet, ca călugăr budist, și în India, ca brahman. Multe dintre viețile mele au fost dedicate formării mele spirituale și explorării misterelor universului.

Această călătorie și-a avut originile lumești în trecut, ca aminoacid molecular.
Toată viața este îndumnezeită. Conștiința este treptată și își găsește calea de formare în funcție de corpul pământesc ales. Astfel, o amibă poate face exact ceea ce ar trebui să poată face o amibă - la fel cum o ființă umană poate face ceea ce ar trebui să poată face o ființă umană. Aici nu există o valență în sensul că viața mai dezvoltată este mai valoroasă decât cea a celulei inferioare. Spiritul care ne umple ființa trăiește în întregul cosmos. În fiecare celulă a corpului și în dansul atomilor din cea mai dură piatră. Viața este mișcare și mișcarea este viață.

Nivelul nostru material de experiență formează doar o fațetă minusculă, dar esențială, a spectrului energetic din interiorul bulei de energie-materie care constituie cosmosul nostru. Nenumărate niveluri energetice alcătuiesc spectrul curcubeu al existenței, iar toate domeniile interacționează între ele. Fiecare ființă încarnată vine pe lume cu o sarcină foarte specifică pe care NUMAI acel suflet o poate îndeplini. Oricât de egali am părea a fi în comunitate, suntem cu toții indivizi. Încercarea de a ne organiza din punct de vedere social provine dintr-o dorință profundă de siguranță a cerului. Doar atunci când iubirea ne aruncă în cel mai adânc întuneric suntem obligați să ne ducem lumina afară. Și fiecare dintre noi este o stea strălucitoare, irizată.

Structura planetară a unui sistem solar are, de asemenea, diferite fațete sau niveluri de conștiință. La fel cum noi, ca ființe umane, ne percepem individual, planetele au și ele o conștiință singulară care transcende totalitatea conștiințelor individuale ale creaturilor lor, chiar dacă ele au partea lor în evenimentul total. Din nivelurile individuale ale conștiinței planetare, se formează conștiința solară ca o conștiință colectivă. Din aceasta, la rândul lor, rezultă conștiințele de sector și conștiințele de cadran. În vârful acestei creste se află o
conștiință colectivă galactică, care, ca întreg, este mai mult decât suma părților sale.


Image

Această formă materială și experimentală a adevărului spiritual își găsește corespondența în forma multidimensională și extradimensională. Astfel, existența umană este percepută la alte niveluri energetice ca fiind cea mai pură lumină și, din nou, alte sfere reflectă ființa noastră ca tonuri în spectrul de frecvențe. Nu există limite în ceea ce privește varietatea experiențelor senzoriale posibile - ceea ce poate fi visat devine realitate în acest plan sau în alt plan.

Puterea care acționează prin ființa noastră este de origine divină - fără început și fără sfârșit, fără început și fără sfârșit, fără spațiu și fără timp. Doar configurația experienței noastre cosmice îi dă formă.

Astfel, munca noastră pe pământ este purtată de prezența divină și este egală cu aparențele sferice în funcție de natura lor. Valențele în sensul de "mai mare și mai mic" în sens spiritual își găsesc această expresie în lumea dualității, pe care legile noastre fizice ne permit să o percepem.


Scopul este unitatea


Forța care separă atomii (fisiune nucleară) oferă la fel de multă energie ca și forța care îi unește (fuziune nucleară). În experiența sa emoțională, acești doi poli, "frica și iubirea", sunt pentru noi ființe materiale care, totuși, "reprezintă spiritul în unitate". Ambele dau energie.

Ca oameni, avem tendința de a ne separa. Poate pentru că ne simțim pe noi înșine ca fiind separați de Cer. Adevărul este că noi nu suntem
NICIODATĂ despărțiți de Cer.


Raiul este doar o stare de spirit


Dacă vrem să înțelegem inserția noastră în evenimentele cosmice și energetice, putem apela la puterea inimii noastre. La fel cum flacăra unei lumânări este o expresie a energiei divine, emoțiile noastre ne arată calea. Un intelect antrenat poate fi important pentru a calcula formule, dar probabil că nu va pătrunde niciodată pe deplin în realitate din cauza limitărilor sale.

Să întindem ambele mâini către puterea inimilor noastre și să ne modelăm lumea într-un parteneriat adevărat.


Salutări,

brah


Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked