Cognizance – Teacher

Miers uz zemes un kosmosā
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Cognizance – Teacher

Post by brahbata » Fri Dec 03, 2021 2:10 pm

Image
Image


Teacher

Visas parādības ir paredzētas pamācībām. Visas būtnes ir mūsu skolotāji. Iespējams, mēs sevi vislabāk izprotam, ja visus iespaidus, kas tuvojas mūsu iekšienē, uzskatām par iespēju mācīties. Šajos zināšanu meklējumos izšķiroša nozīme ir mūsu attieksmei pret iespaidiem, ar kuriem saskaramies. Koks Vienīgajam var būt tikai koks, bet meklētājs to var uztvert kā būtni, kas dzimusi no nezināšanas, tāpat kā mēs paši, un tad sekot impulsam augt un uzplaukt, un to ĪSTENOT. Iespējams, ka visvieglāk atpazīt un pašrefleksēt mēs varam pat tad, ja saprotam, ka mūsu domāšana, sajūtas un rīcība ir reakcija uz mūsu maņu uztveri. Tādējādi mūsu PIEREDZE ir cēloņu un seku mijiedarbība, un mēs nonākam vērtīgā un izdevīgā situācijā - apzināmies visas Esības determinētību. Ikviena jutīga būtne, ko sastopam savā ceļā, ir noderīga mūsu pilnveidošanai un nekad netiek sūtīta "nejauši".

Image

Tas ir tikai mūsu acīs, vai mēs savā satiksmē esam ātri un vieglprātīgi, vai arī vēlamies izprast katras pieredzes metafizisko pamatnozīmi. Pēc manas pieredzes, tas galvenokārt notiek ar metodi, ka mēs - tiešā saskarsmē un pieredzē ar "tu" - reflektējam par savām iekšējām sajūtām un domām, lai atpazītu piedzīvoto pamācību un mācību būtību. Tikai mūsu bailes netikt mīlētiem mūsu pašu dēļ padara mūs aizdomīgus un augstprātīgus. Mēs sekojam viltus ego motīvam, uzskatot, ka mīlestību varam sajust, izmantojot pašizpausmi un konfrontāciju intelektuālā līmenī. Tomēr PATIESA mīlestība un ĪSTA atzīšana notiek sirdī, un tāpēc arī mūsu esības motīvi var nākt no turienes.
Ubags ceļmalā var būt vienkārši ubags neapzinīgam cilvēkam, kuram aiz muguras ir individuāla vēsture un kurš sev līdzi nes vēsturi, kas viņa liktenim ir licis kļūt tādam, kāds viņš tagad "ir". Savukārt apzinīgs cilvēks var pārdomāt cilvēka dzīves bezgalīgo daudzveidību; viņš var būt pateicīgs, ka šis ubags viņam atgādina par nepieciešamību pēc godīgas un patiesas līdzjūtības; viņš var apzināties savas - labākajā gadījumā materiāli nodrošinātās - dzīves pozīcijas dārdzību; viņš var arī saskatīt kopību ar ubagu, kurš tikpat ļoti kā viņš ilgojas pēc mīlestības un laimes. Un visbeidzot, viņa atziņa var tikt pārvērsta rīcībā - dodot ubagam dzeramnaudu. Izšķiroša nozīme savas morālās brieduma apzināšanā un personības attīstībā ir meditācijai, kas ir pastāvīgi jāpraktizē un jāīsteno. Meditāciju saprot arī kā "kontemplāciju", un manuprāt, šis termins vispusīgi raksturo to, kas šķiet svarīgs kontemplatīvā noskaņojumā. Tas, kurš "iegrimst", ieklausās savā iekšējā balsī un klusībā apcer savu iekšējo pieredzi, kamēr ir pakļauts maņu stimuliem. Šādā veidā praktizētājs ātri apzinās visas dzīvības savstarpējo saistību un apzinās sevi kā nesaraujami saistītu ar visu, kas ir. "Pieredzēt" Dievu VISU LAIKU notiek tagadnē, tas ir, visā mūsu ikdienas dzīvē. Koncentrējoties uz tagadni, var gudri uzdot sev iekšēju jautājumu: "KĀPĒC es piedzīvoju to vai citu tieši tagad? KĀ manā pieredze man varētu nozīmēt tieši tagad? KĀ es šajā pieredzē saskatu nozīmi? KAS es esmu?"


Image

Pēc manas pieredzes, uztvert dzīvi kā mācību ne tikai labvēlīgi ietekmē mierīgu un līdzsvarotu prātu, bet drīzāk ved uz mieru un rāmumu sirdī. Uztraukumi tiek uztverti kā īslaicīgi impulsi, kas pilda savu - kaut kādu - mērķi, pat ja šis mērķis mums sākumā lielākoties ir slēgts. Jāatzīst: atpazīšanu tagadnē dažkārt ir grūti apzināties. Tādēļ īstam praktizētājam ir ārkārtīgi svarīgi regulāri doties uz klusu un mājīgu vietu, lai meditētu. Meditācijai var izmantot dažādas metodes; es personīgi izmantoju nozīmīgus pārdomu brīžus par savu pagātnes pieredzi. Šādā veidā es bieži vien retrospektīvi atpazīstu iespējamu jēgu kādai gūtai pieredzei, kas sākotnēji - tiešā pieredzē - man palika slēgta. Nepārtraukta savas pieredzes "izpēte" un pastāvīga savas motivācijas un no tās izrietošās rīcības apšaubīšana tieši un nekavējoties noved pie gandarījuma.Atzīšana notiek tad, kad mēs ieklausāmies savā sirdī un neuzticamies gara maldiem, pārbaudot ar līdzsvaru. Tādējādi mēs nobriestam līdz meistarībai un attīstām neizmērojami noderīgo pazemības tikumu. Lai tad mēs visi saprastu savu pieredzi un sastapšanos kā līdzekli, lai sasniegtu mērķi, lai iepazītu sevi - visu, kas notiek mūsos un ap mums, saprotot kā nepārtrauktu pamācību.

"Es pats esmu sasniedzis apgaismību - par kura skolnieku man sevi saukt? Es pats esmu nesalīdzināms skolotājs."
Gautama Buda


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked