Tunnetus – õpetaja

Vabadus maal ja merel.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Tunnetus – õpetaja

Post by brahbata » Fri Dec 03, 2021 1:20 pm

Image
Image


Teacher

Kõik nähtused on õppimiseks. Kõik olendid on meie õpetajad. Me mõistame end ehk kõige paremini, kui käsitleme kõiki muljeid, mis lähenevad meie sisimale minale kui võimalust õppida. Selles teadmiste otsimises on otsustav meie suhtumine muljetesse, millega me kohtume. Puu võib olla Üksteise jaoks lihtsalt puu, samas kui otsija võib näha seda kui teadmatusest sündinud olendit, nagu meie ise, ning seejärel järgida ja REALISEERIDA impulssi, et kasvada ja areneda. Tõenäoliselt suudame me kõige kergemini ära tunda ja enesereflekteerida isegi siis, kui mõistame oma mõtlemist, tunnetamist ja tegutsemist kui reaktsioone meie meeleliste tajude suhtes. Nii vahetuvad meie KOGEMUSES põhjus ja tagajärg ning me satume väärtuslikku ja kasulikku olukorda, kus saame teadvustada kogu Olemasolu determineeritust. Iga tundev olend, keda me oma teel kohtame, on kasulik meie küpsemiseks ja teda ei saadeta kunagi "juhuslikult".

Image

On ainult vaatleja silmis, kas me oleme oma kohtumistes kiired ja hoolimatud või tahame mõista iga kogemuse metafüüsilist tähendust. Minu kogemuse kohaselt toimub see peamiselt meetodil, et me - otseses kokkupuutes ja kogemuses "sinuga" - mõtiskleme oma sisemiste tunnete ja mõtete üle, et tunnetada kogetud õpetuse ja õpetuse olemust. Ainult meie hirm, et meid ei armastata enda pärast, muudab meid kahtlustavaks ja ülbeks. Me järgime vale-ego motiivi, uskudes, et saame armastust tajuda eneseväljenduse ja vastandumise kaudu intellektuaalsel tasandil. Tõeline armastus ja REAALNE äratundmine toimub aga südames ja seetõttu võivad meie olemuse motiivid tulla ka sealt.
Kerjus tee ääres võib olla lihtsalt ettevaatamatule kerjus, kellel on individuaalne ajalugu selja taga ja kes kannab endas ajalugu, mis on teinud tema saatuse selliseks, nagu ta nüüd "on". Teisalt võib tähelepanelik inimene mõtiskleda inimelu lõpmatu mitmekesisuse üle; ta võib olla tänulik, et see kerjus tuletab talle meelde ausa ja siira kaastunde vajadust; ta võib tunnistada omaenda - parimal juhul materiaalselt kindlustatud - positsiooni väärtuslikkust oma elus; ta võib näha ka ühisosa selle kerjusega, kes igatseb armastust ja õnne sama palju kui tema. Ja lõpuks võib ta oma arusaamad muuta tegudeks - pakkuda kerjusele almust. Otsustav on oma moraalse küpsuse ja isikliku arengu äratundmiseks meditatsioon, mida tuleb pidevalt praktiseerida ja harjutada. Meditatsiooni mõistetakse ka kui "kontemplatsiooni" ja minu arvates kirjeldab see mõiste põhjalikult seda, mis tundub olevat oluline kontemplatiivses meeleolus. See, kes "vajub", kuulab oma sisemist häält ja mõtiskleb vaikselt oma sisemise kogemuse üle, olles samal ajal avatud oma meelte stiimulitele. Sel moel saab praktik kiiresti teadlikuks kogu elu seotusest ja tunnistab end lahutamatult seotud olevaks kõigega, mis on olemas. Jumala "kogemine" toimub AINULT nüüdsetes, s.t. kõigis meie igapäevaelus. Nüüdsele keskendumine võib targalt sisaldada pidevat, sisemist küsimust: "MIKS ma kogen seda või teist just praegu? MIS võib minu kogemus mulle praegu tähendada? KUIDAS ma tunnistan selles kogemuses tähendust? KES ma olen?"

Image

Minu kogemuse kohaselt ei ole elu nägemine õpetusena kasulik mitte ainult rahulikule ja tasakaalustatud meelele, vaid viib pigem rahulikkuse ja rahu südamesse. Ergutusi tajutakse kui ajutisi impulsse, mis täidavad oma - kuidagi - eesmärki, isegi kui see eesmärk on meile esialgu enamasti suletud. Tõsi: äratundmist nüüdsetes hetkedes on mõnikord raske realiseerida. Seetõttu on tõelise praktiku jaoks äärmiselt oluline taganeda regulaarseks meditatsiooniks vaiksesse ja kodusele kohale. Meditatsioon võib järgida mitmesuguseid meetodeid; mina isiklikult kasutan olulisi hetki oma minevikukogemuste üle mõtisklemiseks. Sel viisil tunnen sageli tagantjärele ära tehtud kogemuse võimaliku tähenduse, mis esialgu - otseses kogemuses - jäi mulle suletuks. Minu enda kogemuse pidev "uurimine" ning minu enda motiivide ja sellest tulenevate tegevuste pidev kahtluse alla seadmine viib otseselt ja vahetult rahuloluni.

Tunnetamine toimub siis, kui me kuulame oma südant ja usaldame umbusklikult vaimu segadusi, katsetades tasakaalukalt. Selle kaudu küpseme me meistriks ja arendame mõõtmatult kasulikku alandlikkuse voorust. Mõistkem siis kõik oma kogemusi ja kohtumisi kui vahendeid, et tunnetada iseennast - mõistes kõike, mis meie sees ja meie ümber toimub, kui pidevat õpetust.


"Ma ise olen saavutanud valgustatuse - kelle õpilaseks ma peaksin ennast nimetama? Mina ise olen võrratu õpetaja."

Gautama Buddha “


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked