Suur loll.

Vabadus maal ja merel.
Post Reply
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Suur loll.

Post by brahbata » Tue Mar 14, 2023 4:53 pm

Image
Image


Väike loll




I.


"Ühel päeval õnnistatakse sind unistusega, mis paneb su elu õigele teele," ütles manu ja näis leidvat rahulolu, kui ta taas oma kingadele keskendus.





Image
Image


Ärme tee pead - teeme kaalutlust.


Alates meie sünnist on planeedi Maa vanemad põlvkonnad kandnud oma hirme meie põlvkondadesse.
Nii oli see vanas Roomas, nii on see maailma suurimas riigis, USAs, ja nii saab see olema - ühel päeval - ka Marsi tulevikus.

Sellise tegevuse alguseks on alati hirm ja mitte kunagi armastus.

Armastus vabastab, ühendab, rahustab, ravib. Füüsiliselt võttes on see päikeste jõud, mis tuumikuFUSION abil toidab planeete ja kogu orgaanilist elu neil.

Hirm annab ka energiat. See kutsub üles kaitsma, teeb plaane ja segab teisi. Ka meie poliitikud räägivad seda keelt. Füüsiliselt öeldes on see tuumiku[color=green]SPLIT[color=#ffcc00] jõud.

Mõlemad hingeseisundid, mille vahel me võime võnkuda, annavad meile seega energiat. Energiat, millest me end toidame ja millest me kujundame oma vaimseid konstruktsioone.

Meie mentaalsed konstruktsioonid määravad meie igapäevaelu. Sellega on meile sündides antud võime mõjutada oma elu seoses karma mõjuga jumalikus mõttes ja vajadusel neid korrigeerida.

Kui tahe selleks on olemas, järgneb tulemus kohe.

Siin juhatab, juhib ja saadab meid jumalik armastuse allikas kõigil meie sammudel läbi elu.

Meid julgustatakse oma elu aktiivselt ja mänguliselt kujundama. Me olendid oleme näitlejad, kes tulevad metafüüsilisest reaalsusest.



"Unista oma elu - ela oma unistust"

https://brahbata.space
https://brahbata.space/board
https://www.brahbata.space/Aquarius-Thesis.html
https://brahbata.world


Image
Image






Need - silmnähtavalt kulunud ja vananenud kes teab kui kaua kestnud rasketest pingetest - võisid hästi kirjeldada vanamehe reise. Need ei tundunud ebamugavad olevat, sest manu mängis oma varvastega luise ja hapra naha all. Ma naeratasin. Teismelisena oli mul paar kingi, mis olid mu ema jaoks vastik. Aga ma armastasin oma vanu treenereid, ilmselt just sel põhjusel. Kokkuvõttes mõistsin, et tunnen seda kummalist võõrast hästi: juba varasest lapsepõlvest peale olid need valgete juustega vanamehed alati need, kes tundusid mulle valgustatuna.

Ta näis aimavat, mis mu otsaesise taga varitses, ja painutas siis omaenda. "Loll oled sa," noomis ta mind, sest sellel kummalisel võõral puudus ilmselgelt igasugune impulss, et tegelikult norida. Üllataval kombel oli tema käitumises tunda ka kerget kahetsust minu parandamatult haletsusväärse eksistentsi pärast; see asjaolu andis mulle õrna lootuse. Kuigi olin korduvalt otsustanud teda vältida, keskendusin nüüd manule, oodates ja lootes.

"Sa ei ole veel väga kaugele jõudnud, mees, aga su tee järgneb tõelisele, andekale teele," tõstis ta taas ja hetkeks tundus mulle, et ta on leidnud õpetamises rõõmu või vähemalt soojeneb. Aga ma ilmselt mõtlesin midagi sellist ümber, nii nagu see minu eluviisiga sobib.

"Sinu tee, brahbata, on nagu madu neelanud" - nii hakkas ta jutustama vastuse lugu...
.



Image

II.

Kui ma mäletan oma kohtumisi oma manuga, siis mõtlen alati tema kingadele.

Need kingad oma ohjeldamatu, rasvase läikega, kulunud kontsade ja aukudega tavapärastes kohtades ülejala, jätavad nii haletsusväärse mulje, et need on juba aukartustäratav ja võluv vaatepilt. Ja ometi ilmuvad nad trotsliku vastupanuvõimega. On üllatav, et ma selliseid asju märkan, sest mul on üldiselt vähe teadmisi kõigest, mida tasub teada kingade kohta.

Kui mu manu otsib minuga kontakti, eelistab ta diskreetset kuju. See on samuti üllatav, sest näib, et ma tunnen temas ära teatud asjatundlikud jooned. Nii et tal oleks lihtne võita minult vajalikku austust näiteks vaimse ilmumisega. Ta hoiab sellistest asjadest eemale ainult puhtalt mugavusest, sest sfääri vahetus väsitab teda alati. Ma olen kindel, et ta säilitab tavalise vormi ainult puhtast laiskusest ja eelistab seega oma asjatute vajaduste rahuldamist mulle.

Vanamehe suu oli täna suu lahti.

Valguselt vaadates jätab ta alati mõtliku mulje, sest tundub, et ta naudib seda rolli. "Ma küsin temalt, kogu lugupidamise juures," hakkab ta asja keerutama, "kas ta peab end valgustatud inimeseks." Kui tore. Seda saad sa, kui lased oma mõtetel hulkuda. Nüüd on küsimus õigete sõnade valimises. Ma tunnen, et kaval koer on jälle midagi ette võtnud. "Ma arvan, et ma võin väita," hakkan kõhklevalt mõtlema, "et ma võin teha maailma silueti." Hea. Ma tunnistan, et see on ebamugav lause. "Millele, Brahbata, tuginedes sa seda teadmist?" rõõmustab manu. Siin see on. Ta tahab mind taas lõksu ajada. Ma ei tea. Ma olen vist hulluks läinud.

"Ma olen lugenud väärtuslikku materjali ja oskan asju konteksti panna," vastasin ettevaatlikult, mitte ilma ennast selle kohalolekuga üllatamata. Kui ma ainult ei valmistaks oma sihtmärki ette.



Image

"Teel tarkuse poole siis, mis?" irvitas bakatšan. "Kuid teil peab siiski olema veidi kannatust, kui soovite jõuda sfääridesse, millele ma viitan. Tee viib puhta südamega ja selge peaga. See haruldaste muldmetallide olemus tahab olla hästi ette valmistatud. Sina, mu sõber, mõistad kohut maailmavaate põhjal, mille oled ise loonud. Nii et sa oled maailma keskpunkt? Kas maailm on taeva keskpunkt? Suur on see, kes järgib oma teed, isegi kui see viib teda eksiteele? Ei, Brahbata, su süda on puhas, kuid su pea on segaduses. Teie usk ja usaldus teevad teid tugevaks, kuid teie silmad vaatavad ainult ühte suunda. Avage oma meeled, laske valgus pimedusse".

Miks peab ta alati nii paisutatud juttu ajama? Ma ei saanud temast täpselt aru, aga ma arvan, et ta ilmselt ei oodanud minu vastust. Ma peaksin teda veel rohkem segadusse ajama, siis peaks ta mõtlema, ja see võtab alati kaua aega. "Ma tean seda kõike," nõustusin manuga, "kuid sa pead meeles pidama, et ma olen selle maailmapildi loonud oma kogemuste ja ülejäänud meelte summana ning et ma kannan endas kavatsust ja veendumust seda edasi täiustada. Minu maailmavaade on rühmitatud minu teadmiste kogusummana ja see muutub iga päev, kuna selle komponendid muutuvad oma koostises ja osakaalus. Kas te mõistate minu otsingud hukka? Te ei räägi sellest, kuid te vihjate mulle, täis varjatud pilkamist, et ma olen savist tehtud. Mis on siis teie eesmärk," kiirustasin vastaküsimusega triumfantselt resigneerunud toonil, et end hetkeks kokku võtta.

Arusaamatult naeratas manu lõbustunult.

"Vapper mees! Tundub, et te tõesti tahate pingutada. Teie kavalus on tähelepanuväärne ja näib, et olete valmis otsima ja ühel päeval tahate isegi näha. Kuid kaaluge hästi oma teed ja küsige endalt, kuhu see viib. Üksinda kõndimine viib sihtpunkti, kuid ka tee tuleb valida hoolikalt. Te kõnnite oma marsruudi, hästi tehtud, kuid teie marsruut on kaardil, mille teised on joonistanud. Sa oled häbelik, inimene, et minna läbi elu ilma kaardita ja seda avastada.

Mida ma manu juures üldse ei kannata, on see, et ta ütleb kõik nii keeruliselt. Iga kord, kui ta saab, ta ilutseb mu nägu, kui ma jälle tema tarkust kuulen. Kas ma juba mainisin, et ta on ilmselt asjatu? Ma tahaksin talle nina keerata. Või lihtsalt pistan talle keele pihku. Mitte sellepärast, et ma ei mõistnud teda, vaid lihtsalt selleks, et näha, mida ta siis teeb. "Kui teil on kõik need tõed olemas, siis miks te neid minuga ei jaga?" hüüatasin trotslikult. Vana mees peaks kõigepealt midagi tegema.

Manu raputas nüüd ilmselgelt lõbustunult pead.

"Sinu energiline tormamine ettepoole on sinu entusiasmi ja kannatamatuse väljendus," pilgutas ta mulle silma. "Aga enne äratundmist tuleb õppida. Tee tõe poole on jagatud; te peate olema võimeline nägema ristteed ja siis neid võtma. Ainult teie saate otsustada ja õige tee valimine ei ole lihtne. Mõned on keerulised ja keerulised, teised näivad lubavat kiiret vastust. Mõned teed viivad ukseni ja ainult see, kes on leidnud seest võtme, saab selle avada. Teine tee tundub pime ja segadust tekitav, mis paneb teid kartma, kuid see võib olla siiski tõeline tee. Aga enamik teid," ütles mu manu, "te ei tea ega tajuta. Oh, ei, see ei ole nii, nagu te arvate, see ei ole teed, mis teid kõrvale juhivad, vaid ainult teie olete need, kes seda kohta tallavad. Kuid milline on tee, mis viib tõeni? Kui sulle meeldivad põllulilled, siis peatu ja naudi nende graatsilist hiilgust. Kas sa tahad küsida lillede tähenduse kohta? Noh, las nad lummavad teid, kuid ärge unustage olla tänulikud, et nad ilmutavad end teile, avavad oma täieliku hiilguse ja sirutavad oma õrnad lilleunenäod taevasse. Võtke seda kõike kingitusena, mõistke seda enne, kui esitate küsimusi tõe kohta. Hoiduge, brahbata," punutas ta oma võrku minu ümber, "küsimuste esitamisest tõe kohta. Aga planeerige oma rada ja jagage marsruut etappideks ja neid ikka ja jälle. Puhake ja mõtisklege. ...aga rändage, kus soovite."

"Ma võin tahta hulkuda," ütlesin ma, "kuid filosoofia üksi ei vii mind kuhugi. Kindlasti on sul õigus, mu manu, aga kas pole kasulikku vastust?" Ta on selgelt segaduses
.


Image

III.

Sa pead hoiduma segaduses olevast maailma õpetajast.

Kui muidu on minu manu minuga suhtlemisel üsna ülev ja läbimõeldud, siis kipub ta, kui ta on kord iseendast haaratud, minema sajast tuhandeni. Ma pean talle pidevalt osutama oma suhteliselt ilmalikule huvile, sest muidu kaotab ta end metafüüsika ja teiste spekulatiivsete teaduste transtsendentaalsetes valdkondades. Kuigi ta peab pidevalt oma valikut rõhutama, on suur osa sellest, mida ta ütleb, minu jaoks mõistlik, mis ei ole üllatav, sest need kipuvad niikuinii olema vanad mütsid. Ilmselt oli ta minu provokatiivselt kasutatud küsimust tõlgendanud pahameelena, muidu poleks tema kriitiliselt uuriv pilk seletatav.

"Ma kahtlustan, et sa ei ole veel valmis minema," tõmbas manu mind mõtetest välja. "Sa näed välja nagu tark laps, aga sa oskad ikka ainult koperdada, juua ainult oma tavalist jooki ja süüa ainult oma tavalist toitu. Ja nüüd nõuate just minult kasulikku vastust. Võtke aega ja avage oma meeled vaimule, siis võite jõuda maailma. Ajapikku saad sa oma kasulikud teadmised," naeratas mulle nüüd julgustav manu, "ihalda seda, mees, kui aaret ja hoia seda. Te äratate targalt ära kasulikud teel vastuse leidmiseks ja vähem kasulikud samuti. Aga kui olete tõelise tee välja selgitanud, siis järgige seda edasi.


Image

Oma väärikuses näib ta olevat nii veendunud, et võiks katuste pealt karjuda. Aga kuna ta peab nii palju oma tähelepanu pühendama sellele, et näida väärikas, võib tal siiski õnnestuda teid oma reserveeringust välja meelitada. "Sa ei lase mul teadmiste puust nokitseda," kähin ma, "aga järgmises hingetõmbes heidad mulle just seda, minu viga, ette! Meistriteos. Mulle jäi peaaegu märkamata ärritunud sära manu silmis, sest ta oli vaimustuses minu võimsast keelelisest väljendusest ja sõnade lihtsusest. Ma ei olnud sellega arvestanud. Nüüd on see mul käes ja ilmselt tuleb see selgeks teha. Lõppude lõpuks on hasartmänguvõlg auvõlg ja see, mis kehtib hasartmängude kohta, kehtib kindlasti ka teadmiste kohta. Esmalt tuleb suu vett ja siis taandub - mõtle sellele!

Manu raputas taas naeratades pead. "Ma tahtsin vaid öelda, et kannatlikkust tuleb harjutada. Seeme peab esmalt idanema, enne kui saate hakata koristama. Teil ja minul, Brahbata, on aega, palju aega. Alustage vastuse otsimist, kuid alustage otsinguid sealt, kus see toob teile kasu. Manu tuli nüüd nii lähedale, et ma tundsin tema hingeõhku oma rinnal. Tema pilk näis tahtvat mind tungivalt läbistada, kui ta jätkas manitsevalt: "Jah, meil on kogu aeg aega. Kuid kasutage oma aega maksimaalselt ära, ärge raisake seda. Aga milleks te seda raiskate ja milleks te seda kasutate, peate te välja selgitama ja te saate teada. See on kõik, mida ma pean teile ütlema. Alusta oma tee leidmist ja siis jälgi seda," ütles manu, kes oli ilmselt hästi teadlik oma kergelt teatraalsest efektist minule. Sellegipoolest jätkas ta rääkimist. "Aeg-ajalt olen ma teie kaaslane, ma jagan teiega oma toitu ja murran teiega oma leiba. Teie maailma ukse võti on sügaval teie sees, leidke see üles ja kasutage seda, kui on õige aeg.

Nende sõnade peale laskus manu roosa pilvega valmis lavale, ainult et lõpuks nõuda austust, millest ta nii väga puudust tundis. Ma ei tea, kuidas ta seda tegi, aga see pidi minu koljus pruulima mingi para-sugestiiv-hüpnootilise Leipzigi igasuguse. Mustkunstnikud ja teised žongleerijad on mulle alati olnud mõistatus.

"Tolmust tolmuks," sosistasin talle järele. Vähemalt oli pime, muidu puudusid manul vähimadki vaimsed nõuded. Isegi laservälgete või sfääriliste helide
saatel ei olnud kuulda midagi.



Mulle avaldas muljet.




Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Post Reply