"Големият глупак".

Мир на земята и добра воля към хората.
Post Reply
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

"Големият глупак".

Post by brahbata » Tue Mar 14, 2023 11:32 am

Image
Image


Малкият глупак




I.


"Един ден ще бъдеш благословен с мечта, която ще насочи живота ти по правилния път", каза Ману и сякаш намери удовлетворение в това, че отново се съсредоточи върху обувките си.



Image
Image


Да не правим глава - да направим размисъл.


Откакто сме се родили, по-възрастните поколения на планетата Земя са пренесли страховете си в нашите поколения.
Така е било в Древен Рим, така е в най-великата страна на света - САЩ, така ще бъде - един ден - и в марсианското бъдеще.

Източникът на подобни действия винаги е страх и никога любов.

Любовта освобождава, обединява, успокоява, лекува. От физическа гледна точка тя е силата на слънцата, които чрез ядрен ФУЗИОН подхранват планетите и целия органичен живот на тях.

Страхът също дава енергия. Той призовава към защита, прави планове и се обърква с другите. Нашите политици също говорят на този език. От физическа гледна точка това е силата на ядрото[color=green]SPLIT[color=#ffcc00].

Двете състояния на душата, между които можем да се колебаем, по този начин ни дават енергия. Енергия, от която се храним и формираме мисловните си конструкции.

Менталните ни конструкции определят ежедневието ни. По този начин при раждането си сме получили възможността да влияем на живота си по отношение на кармичните ефекти в божествен смисъл и да ги коригираме, ако е необходимо.

Ако волята за това е налице, резултатът следва веднага.

Тук ние сме напътствани, водени и придружавани от божествения източник на любовта във всичките ни стъпки през живота.

Насърчават ни да формираме живота си активно и игриво. Ние, съществата, сме актьори, които идват от една метафизична реалност.



"Мечтай за живота си - живей мечтата си"

https://brahbata.space
https://brahbata.space/board
https://www.brahbata.space/Aquarius-Thesis.html
https://brahbata.world






Те - видимо износени и състарени от тежките натоварвания през кой знае колко дългия период - можеха да опишат добре пътуванията на стареца. Не изглеждаха неудобни, защото ману си играеше с пръстите на краката си под костеливата, крехка кожа. Усмихнах се. Като тийнейджър имах чифт обувки, които бяха противни на майка ми. Но аз обичах старите си маратонки, вероятно точно поради тази причина. В крайна сметка осъзнах, че познавам добре този странен непознат: от най-ранното ми детство винаги са ми изглеждали просветени онези белокоси старци.

Той сякаш заподозря какво се крие зад челото ми, а после наведе своето. "Глупак си" - укори ме той, тъй като на този странен непознат явно му липсваше какъвто и да е импулс да се скара. Изненадващо, но в поведението му имаше и намек за леко съжаление за моето непоправимо жалко съществуване; обстоятелство, което ми вдъхна нежна надежда. Въпреки че многократно бях решил да го избягвам, сега се съсредоточих върху ману, чаках и се надявах.

"Още не си стигнал много далеч, човече, но пътят ти следва истинския, надарения" - издигна се отново той и за миг ми се стори, че е намерил удоволствие в учението или поне е загрял. Но вероятно съм преосмислил нещо подобно, тъй като то отговаря на моя начин на живот.

"Пътят ти, брахбата, е като погълнат от змия" - така започна да разказва историята на отговора...
.



Image

II.

Когато си спомням за срещите си с моя Ману, винаги се сещам за обувките му.

Тези обувки, в своя необуздан, мазен блясък, с износени токчета и дупки на обичайните места на крачолите, правят толкова жалко впечатление, че вече са достоен за почитане и очарователен спектакъл. И все пак те се появяват с предизвикателна устойчивост. Учудващо е, че забелязвам такива неща, тъй като по принцип не знам почти нищо за обувките.

Когато моят Manu търси контакт с мен, той предпочита дискретна фигура. Това също е изненадващо, тъй като ми се струва, че разпознавам в него някои суетни черти. Така че за него би било лесно да си спечели необходимото уважение от мен чрез духовна изява, например. Той се пази от такива неща само от удобство, защото смяната на сферата винаги го изморява. Сигурен съм, че само от чист мързел той поддържа обикновена форма и по този начин дава предимство на задоволяването на суетните си нужди пред мен.

Устата на стареца днес беше разтворена.

Погледнат на светло, той винаги прави впечатление на замислен човек, който изглежда се наслаждава на тази роля. "Питам го, с цялото ми уважение - започва да усложнява нещата той, - дали се смята за просветен човек". Колко хубаво. Това се получава, когато оставиш ума си да се лута. Сега е необходимо да изберете правилните думи. Усещам, че хитрото куче отново замисля нещо. "Мисля, че мога да твърдя - започвам да мисля колебливо, - че мога да направя силует на света." Добре. Признавам, че това е неудобно изречение. "На какво се основаваш, Брахбата, на това знание?" - радва се Ману. Ето го. Той иска да ме хване отново в капан. Не знам. Сигурно си губя ума.

"Чел съм ценни неща и мога да поставям нещата в контекст" - отвърнах предпазливо, без да се изненадвам от това си присъствие на духа. Само ако не бях подготвил собствената си мишена.


Image

"Значи по пътя към мъдростта, а?" - подиграва се бачанът. "Но все пак трябва да имаш малко търпение, ако искаш да достигнеш сферите, за които говоря. Пътят води към чисто сърце и ясна глава. Тази същност на редкоземните елементи иска да бъде добре подготвена. Ти, приятелю, съдиш въз основа на мирогледа, който сам си създал. Значи ти си центърът на света? Нима светът е центърът на небето? Велик е онзи, който следва собствения си път, дори ако той го заблуждава? Не, Брахбата, сърцето ти е чисто, но главата ти е объркана. Вярата и доверието ви правят силни, но очите ви гледат само в една посока. Отворете съзнанието си, пуснете светлината в тъмнината".

Защо винаги трябва да говори толкова надуто? Не го разбрах точно, но мисля, че вероятно не е очаквал отговора ми. По-добре да го объркам още повече, за да се замисли, а това винаги отнема много време. "Знам всичко това - съгласих се с ману, - но трябва да имаш предвид, че съм създал този мироглед като сбор от преживяванията си и останалата част от ума си и че нося в себе си намерението и убеждението да го усъвършенствам допълнително. Моят светоглед е групиран като съвкупност от моите знания и подлежи на ежедневна промяна, тъй като компонентите му променят състава и тежестта си. Осъждате ли моите търсения? Вие не говорите за това, но със скрита насмешка ми внушавате, че съм направен от глина. И така, каква е целта ви - побързах да отговоря на въпроса с триумфално примирен тон, за да се съвзема за момента.

Ману се усмихна неразбираемо и забавно.

"Смел човек! Наистина изглежда, че искате да положите усилия. Хитростта ти е забележителна и изглежда, че искаш да търсиш и един ден дори ще искаш да видиш. Все пак обмислете добре пътя си и се запитайте накъде води той. Самостоятелното ходене води до дестинация, но пътят също трябва да бъде избран внимателно. Изминавате своя маршрут, добре сте направили, но вашият маршрут е на карта, която други са начертали. Вие сте срамежливи, хора, които могат да преминат през живота без карта и да го открият.

Това, което изобщо не мога да понасям в Manu, е, че той казва всичко толкова сложно. При всеки удобен случай се кипри в лицето ми, когато отново чувам мъдростта му. Споменах ли, че вероятно е суетен? Бих искал да му извия носа. Или просто да му изплезя език. Не защото не го разбирах, а за да видя какво ще направи тогава. "Ако притежаваш всички тези истини, защо не ги споделиш с мен?" - възкликнах предизвикателно. Старецът първо трябва да направи нещо.

Сега Ману поклати глава с явно забавление.

"Енергичното ти втурване напред е израз на твоя ентусиазъм и нетърпение" - намигна ми той. "Но преди да разпознаеш, трябва да се научиш. Пътят към истината е разделен; трябва да умеете да виждате кръстопътищата и да ги поемате. Само вие можете да решите, а изборът на правилния път не е лесен. Някои от тях са криволичещи и заплетени, а други сякаш обещават бърз отговор. Някои пътеки водят до врата, която може да отвори само този, който е намерил ключа в нея. Друг път изглежда тъмен и объркан, кара ви да се страхувате, но може би е истинският. Но повечето пътища - каза моят Ману, - ти не знаеш и не възприемаш. О, не, не е така, както си мислите, не пътищата ви се изплъзват, а вие сами стъпвате на това място. Но какъв е пътят, който води към истината? Ако се наслаждавате на полските цветя, спрете и се насладете на изящното им великолепие. Иска ви се да попитате за значението на цветята? Оставете ги да ви омагьосат, но не забравяйте да им благодарите, че се разкриват пред вас, разгръщат пълния си блясък и протягат към небето нежните си цветни мечти. Приемете всичко това като дар, разберете го, преди да зададете въпроси за истината. Пази се, брахбата - оплете мрежата си около мен той, - да не задаваш въпроси за истината. Но планирайте пътя си, разделете маршрута на етапи и ги повтаряйте отново и отново. Почивай и размишлявай. ...но се разхождай, където пожелаеш."

"Може и да искам да се скитам - казах аз, - но само с философия няма да стигна доникъде. Сигурно си прав, ману, но няма ли полезен отговор?" Явно е объркан
.


Image

III.

Трябва да внимавате за объркан световен учител.

Ако иначе моят ману е доста възвишен и внимателен в отношенията си с мен, той е склонен, веднъж завладян от себе си, да премине от стотното към хилядното. Трябва постоянно да му изтъквам моите сравнително земни занимания, иначе той ще се изгуби в трансценденталните полета на метафизиката и другите спекулативни науки. Въпреки че трябва постоянно да подчертава избора си, голяма част от това, което казва, има смисъл за мен, което не е изненадващо, тъй като те са склонни да бъдат стари шапки така или иначе. Очевидно той беше изтълкувал въпроса ми, използван провокативно, като недоволство, иначе критичният му изследователски поглед нямаше да бъде обяснен.

"Подозирам, че не си готов да тръгваш - изтръгна ме от мислите си Ману. "Приличаш на умно дете, но все още можеш само да се гърчиш, да пиеш само обичайната си отвара и да ядеш само обичайната си храна. А сега изискваш от мен, от всички хора, полезен отговор. Отделете време и отворете съзнанието си за духа, а след това можете да се обърнете към света. С времето ще получиш полезното си знание - усмихна ми се вече окуражителният Ману, - пожелай го, човече, като съкровище и го пази. По пътя към отговора ще разпознаете полезните, а по-малко полезните - по същия начин. Но след като веднъж сте открили истинския път, следвайте го и по-нататък.


Image

В своето достойнство той изглежда толкова убеден в себе си, че може да крещи от покривите. Но тъй като му се налага да се концентрира толкова много върху това да изглежда достоен, може би все пак ще успее да ви извади от резервите ви. "Не ми позволяваш да похапна от дървото на познанието" - изкрещявам, - "но на следващия дъх ме упрекваш точно в това, в моята вина! Шедьовър. В този момент почти не забелязах раздразнения блясък в очите на ману, който беше запленен от силния езиков израз и простотата на думите ми. Не бях разчитал на това. Сега го държа в ръцете си и вероятно ще се наложи да го изчистя. В края на краищата дълговете от хазарт са дългове на честта, а това, което важи за хазарта, със сигурност важи и за знанието. Първо устата полита, а после се отдръпва - помислете за това!

Ману отново поклати глава и се усмихна. "Исках само да кажа, че търпението трябва да се тренира. Преди да започнете да събирате реколтата, семената трябва да покълнат. Ние с теб, Брахбата, имаме време, много време. Впуснете се в търсене на отговора, но започнете търсенето там, където ще ви донесе печалба. Сега Ману се приближи толкова близо до мен, че усетих дъха му върху гърдите си. Погледът му сякаш искаше да ме прониже с настойчивост, докато продължаваше да говори назидателно: "Да, имаме цялото време на света. Но оползотворете максимално времето си, не го губете. Но за какво го харчите и за какво го използвате, трябва да разберете и ще разберете. Това е всичко, което трябва да ви кажа. Започни да намираш пътя си и после го следвай - каза ману, който вероятно добре осъзнаваше леко театралния си ефект върху мен. Въпреки това той продължи да говори. "От време на време ще бъда твой спътник, ще споделям храната си с теб и ще разчупвам хляба си с теб. Ключът към вратата на вашия свят е скрит дълбоко във вас, намерете го и го използвайте, когато настъпи подходящият момент.

С тези думи Ману се разтвори в розов облак, готов да излезе на сцената, за да поиска най-накрая уважението, което толкова много му липсваше. Не знам как го е направил, но сигурно е заварил в черепа ми някакъв парасугестивно-хипнотичен Лайпциг от всякакъв вид. Магьосниците и другите жонгльори винаги са били загадка за мен.

"Прах на прах", прошепнах след него. Поне беше тъмно, иначе на ману му липсваха и най-малките духовни изисквания. Не се чуваха дори лазерни светкавици или сферични звуци
.



Бях впечатлена.


Малкият глупак.
Аудио файл mp3.


https://brahbata.space/Audio/The_little ... garian.mp3




Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Post Reply