Осъзнатост – пътища

Мир на земята и добра воля към хората.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Осъзнатост – пътища

Post by brahbata » Wed Dec 01, 2021 9:23 pm

Image
Image


Начини

Собствените ми ограничения ме карат да виждам нещата така, както ми повелява моята истина. И така те са истина за мен. Друг може да разпознае различна от моята истина - това за мен означава да му позволя неговия начин, защото разпознаването винаги се осъществява по индивидуално различен начин.

Image

Нашата представа за света се основава на опита ни, който сме преживели и усетили в индивидуалното си битие. Истината е целта и ние не скърцаме, когато избираме средствата, за да се доближим до тази цел. Всички ние се движим в тролея на живота и признаваме своите пътища за (може би?) единствено възможни, защото понякога само ние самите можем да обясним своите мисли, думи и действия.

Понякога не е лесно да обясним на другите мотивите си и изводите, които правим от тях; често усилията ни завършват с размяна на удари. Според моя опит най-добрият начин да избегнете тази дилема е да се съсредоточите върху истинската си цел. Този спомен за нас, оживял и станал плът, представлява божествения мир.

Практическият начин да приложим на практика стремежа си към истината по благоприятен за нас начин е толерантността. Толерантността не включва мотива за онова безразличие, което е с примиренчески произход. За мен толерантността по-скоро означава да изследвам мотивите и решенията на друго същество, за да видя дали мога да имам полза от признаването на другия. По този начин се избягва сляпото следване, както и егоистичното настояване на собствената гледна точка.

Всички ние живеем в светлината и всички наши същества са изградени от нея.

Произхождайки от една от двете основни мотивации в преживяването на нашето битие (любов и страх), се формира пътят пред нас. Всеки ден. Във всеки миг от нашето съществуване. Ние се преживяваме като променливи същества и този факт ни кара да се съмняваме и колебаем. Това от своя страна води до несигурност относно нашето съществуване, която ни кара да изглеждаме пред другите като осъдителни, предпазливи или дори отхвърлящи.

Image

В признаването на нашата незавършеност по пътя ни се крие мъдростта, която ни доближава до светлината. Защото последните ще бъдат първи и само предполагаемата липса ни кара да изпитаме истинската си природа. Когато обичаме безусловно, ние сме безразлични към това дали тежко заболяване може да обезобрази тялото на любимия човек. Именно в спомена за силата на любовта, която живее във всички нас, ние преживяваме своето изцеление. Един от изразите на това е прошката. Следователно споровете ни се основават на непълното ни разпознаване и са - въпреки някои лоши случки - мощни указатели по пътя ни към спасението.

Въпреки това е вярно:

"Правилното мнение се ражда от гласа на другия и от собственото отражение." Гаутама Буда "Малките деца - обичам ви!"
Фридрих Ницше

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked