Познание – Медитация

Мир на земята и добра воля към хората.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Познание – Медитация

Post by brahbata » Sat Nov 13, 2021 1:00 am

Image
Image


Meditation

1.
Светът не е такъв, какъвто ви го обясняват

Той е много по-красив.

От незапомнени времена нашите сестри и братя от Вселената съпътстват развитието ни и помагат на човечеството на Земята.

Сега Бог е решил да събуди човечеството, за да ни разясни нашата отговорност към творението.

В бъдеще няма да има повече нации, Бог ни кара да осъзнаем, че всички сме деца на една земя.

Бог дава на целия свят любов, мир, свобода и истина.

Image

2.

Да не вярваме в това, в което се предполага, че трябва да вярваме, а да вярваме в това, което преживяваме лично и сами. Чуждите преживявания - ако ги признаем за наша истина - ни лишават от собствената ни личност (дори ако егото е илюзия и не е постоянно) и ни правят зависими. Бог не иска да ни види в робство, а свободни. Не бива да сме отворени за лъжата, че съществува ад, в който сме наказани за действията си. Онези, които искат да ни накарат да повярваме, че има ад, не знаят или искат да обвържат духа ни и да ни държат в зависимост. Ад не съществува. Бог обича и Е във всичко, следователно и в нас. "Възмездието" - независимо дали е добро или лошо - възниква единствено чрез кармичния закон, закона за ставането, за причината и следствието. В бъдещите си животи "изкупуваме" лошите си постъпки, а добрите постъпки се възнаграждават. Това не е наказание, а процес на учене. Никога не е късно да се покаем. Прераждането е елемент от вечния живот. Тъй като космосът познава изискванията за доказване на прераждането, то ще съществува и в бъдеще. Всички ние просто се стремим към Божията светлина, без тежест и без усилия, а чрез работа. Ние не сме "случайно" тук и сега. Няма съвпадение. Звездите ни учат, че сега започва епохата на Светия дух. За всеки и за всички. Само любовта, благодатта и милостта важат от вечност до вечност. Ние сме слепи, въпреки че бихме могли да виждаме.

Image

3. Медитация за самопрограмиране

Търся убежище при всички Буди и Бодхисатви и им предлагам своя мир. Избирам любящи и мирни мисли и така мога да възприемам любяща и мирна среда. Прощаването е ключът към щастието. Най-висшата истина е любовта, а най-висшата мъдрост е мирът, който е присъщ на нея. Мирът и любовта трябва да изпълват всички съзнателни същества и да ни доведат до хармония със самите нас. Аз вървя по пътя на светлината и не се притеснявам, дори когато целият живот страда. Не съществува негативност, а само равновесие. Вървя по средния път и вървя по благородния осемкратен път. Хармонията на Аз-а ми позволява да възприемам по-висши измерения. Преобразявам себе си, като мисля, чувствам и съм мир и любов. Моят висш Аз ме води и ме насочва към светлината. Разкайвам се за мислите и действията си, които са създадени в мен чрез невежество. Следвам пътя на истината и се изповядвам. Самопобедата и мирът са едно цяло. Заблудата възниква поради непознаване на истината и се преодолява чрез любовта. Аз съм.

Image

4.

Буда Гаутама Сидхарта Шакямуни учи, че правилната гледна точка се формира от гласа на другия и от собственото отражение. Така че е възможно да се промени съзнанието на човека и затова трябва да се заемем с това. Който иска да изпита любов и мир, трябва да знае, че именно собственият начин на гледане на нещата, собствената гледна точка, позволява на човека да възприема света в мир. Това не означава, че човек не възприема или не отрича военните конфликти, замърсяването на околната среда или други страдания, но ако промени гледната си точка за това, се променя и възприятието. По-висока гледна точка към нещата може да се постигне чрез упражнения за съзерцание, които включват концентрация върху собствената същност. Преодоляването на илюзията за егото - чрез осъзнаване, че животът означава промяна и че всички ние се намираме в постоянно състояние на промяна - е отправната точка на медитацията. По този начин разпознаващият Аз може да преодолее себе си, като разбере, че сме създадени от промяна и сме подвластни на процесите, които предизвикват тази промяна. Причината за страданието, учи Възвишеният, е жаждата - желанието да живеем. То предизвиква поредица от процеси, които карат всички живи същества да изпитват страдание. Само една трета от страданията във Вселената са необходими за нейното поддържане, две трети са предизвикани от самите тях. Монадата на ума, която възниква и умира в променливи пропорции (като по този начин подлежи на промяна), може да бъде описана с формулата възникване в зависимост (пратитя-самутпада, Скрт.). Тази формула от причинно-следствената връзка е изразена в най-кратката си форма: Чрез (1) невежеството като предпоставка (2) възникват движещите сили, чрез движещите сили (3) съзнанието, чрез съзнанието (4) духовно-телесната индивидуалност, чрез индивидуалността (5) шестте сетива, чрез шестте сетива (6) докосването, чрез докосването (7) усещането, чрез усещане (8) жажда, чрез жажда (9) желание за живот, чрез желание за живот (10) кармично ставане, чрез ставане (11) прераждане, чрез прераждане (12) стареене, умиране, скръб, плач, страдание, мъка и отчаяние [последните два абзаца отпадат: Хелмут фон Глазенап, "Петте световни религии", Бертелсман, Ойген Дидерихс Верлаг, 1963, 1991]

Нека да размишляваме и медитираме върху него.

Image
[img]https:www.brahbata.space/images/spacer1.gif[/img]
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked