A nagy bolond.

A szeretet fogja uralni ezt a földet. A szabadság mindig a másként gondolkodók szabadsága.
Post Reply
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

A nagy bolond.

Post by brahbata » Wed Mar 15, 2023 10:30 am

Image
Image


A kis bolond



I.


"Egy nap megáldanak egy álommal, amely jó útra tereli az életedet" - mondta a manu, és úgy tűnt, elégedetten koncentrál ismét a cipőjére.





Image
Image


Ne aggódjunk emiatt - nézzük meg.



Mióta megszülettünk, a Föld bolygó idősebb generációi átvitték félelmeiket a mi generációinkba.
Így volt ez az ókori Rómában, így van ez a világ legnagyobb országában, az USA-ban, és így lesz ez - egy napon - a marsi jövőben is.

Az ilyen cselekedetek eredete mindig a félelem és soha nem a szeretet.

A szeretet felszabadít, egyesít, megnyugtat, gyógyít. Fizikai értelemben ez a napok ereje, amelyek a magFÚZIS révén táplálják a bolygókat és minden szerves életet rajtuk.

A félelem is energiát ad. Védekezésre szólít fel, terveket sző, és másokkal összezavar. Politikusaink is ezen a nyelven beszélnek. Fizikai értelemben ez a magSPLIT ereje.

Tehát mindkét lélekállapot, ami között ingadozhatunk, energiát ad nekünk. Energiát, amiből táplálkozunk és formáljuk mentális konstrukcióinkat.

Mentális konstrukcióink határozzák meg mindennapi életünket. Születésünkkor megkaptuk azt a képességet, hogy a karmahatások szempontjából isteni értelemben befolyásoljuk életünket, és szükség esetén korrigáljuk azt.

Ha megvan az akaratunk, az eredmény azonnal következik.

Itt az isteni szeretetforrás vezet, irányít és kísér minket minden életünkben tett lépésünkön.

Arra ösztönöznek, hogy aktívan és játékosan alakítsuk életünket. Mi lények olyan szereplők vagyunk, akik egy metafizikai valóságból származunk.



"Álmodd meg az életed - éld meg az álmod"

https://brahbata.space
https://brahbata.space/board
https://www.brahbata.space/Aquarius-Thesis.html
https://brahbata.world


Image
Image






Ezek - láthatóan megkopva és megöregedve a ki tudja, mennyi idő alatt elszenvedett kemény megpróbáltatásoktól - jól le tudták írni az öregember utazásait. Nem tűntek kényelmetleneknek, mert a manu a lábujjaival játszadozott a csontos, törékeny bőr alatt. Elmosolyodtam. Tinédzserként volt egy pár cipőm, ami anyámnak ellenszenves volt. De szerettem a régi papucsomat - valószínűleg éppen ezért. Általában azt vettem észre, hogy jól ismerem ezt a furcsa idegent - már egészen kicsi koromtól kezdve mindig azok az öreg, fehér hajú férfiak voltak, akiket felvilágosultnak tartottam.

Úgy tűnt, sejti, mi rejtőzik a homlokom mögött, ezért összehajtotta a sajátját. "Bolond vagy te" - dorgált meg, mert ennek a furcsa idegennek nyilvánvalóan hiányzott a valódi szidás iránti vágya. Figyelemre méltó módon a viselkedésében is csak egy leheletnyi enyhe sajnálat volt javíthatatlanul siralmas létem miatt; ez a körülmény gyengéd reményt adott nekem. Bár többször elhatároztam, hogy elkerülöm, most mégis a manóra koncentráltam, vártam és vártam.

"Még nem jutottál messzire, ember, de az utad az igaz, tehetséges utat követi - emelte fel ismét, és egy pillanatra úgy tűnt, mintha örömét lelte volna a tanításban, vagy legalábbis bemelegedett volna. De valószínűleg megint csak elképzeltem valami ilyesmit, ahogy az én életmódomhoz illik.

"Az utad, brahbata, olyan, mint a kígyó, amely felfalja" - így kezdte el mesélni a válasz történetét...




Image

II.

Amikor a manuval való találkozásokra emlékszem, mindig a cipője jut eszembe.

Ezek a cipők a maguk rakoncátlanságában, zsíros fényükben, kopott sarkukkal és a szokásos túlsó helyeken lévő lyukakkal olyan patetikus benyomást keltenek, hogy máris tiszteletre méltó és bájos látványt nyújtanak. És mégis dacos ellenállással jelennek meg. Meglepő, hogy ilyesmiket veszek észre, hiszen általában nem sokat tudok a cipőkről, amit érdemes tudni.

Amikor az én manum kapcsolatot keres velem, inkább egy feltűnésmentes alakot választ. Ez azért is meglepő, mert úgy tűnik, felismerek benne bizonyos hiú vonásokat. Könnyen elnyerhetné tehát tőlem a szükséges tiszteletet például egy lelki megjelenéssel. Az ilyesmitől csak puszta kényelemből tart távolságot, mert a szféraváltás mindig kifárasztja. Biztos vagyok benne, hogy csak puszta lustaságból tart meg egy hétköznapi alakot, és így előnyben részesíti azt hiú igényeinek kielégítésével szemben velem szemben.

Az öregember ma elgondolkodtató benyomást kelt.

Fényben látva mindig elgondolkodtató benyomást kelt, hiszen úgy tűnik, élvezi ezt a szerepet. "Minden tisztelettel kérdezem - kezdi bonyolítani a dolgokat -, hogy felvilágosult embernek tartja-e magát?". Touche. Ezt kapod, ha hagyod elkalandozni a gondolataidat. Most már csak a szavak bölcs megválasztása a kérdés. Érzem, hogy a ravasz kutya megint készül valamire. "Azt hiszem, állíthatom - kezdem tétován gondolkodva -, hogy sziluettet tudok alkotni a világból". Nos. Elismerem, kínos kifejezés. "Mire alapozod, Brahbata, ezt a tudást?" - örvendezik a manu. Hát itt van. Megint csapdába akar ejteni. Nem is tudom. Biztos elment az eszem...

"Olvastam néhány értékes dolgot, és tudok összefüggésbe helyezni dolgokat" - válaszoltam óvatosan - nem anélkül, hogy megleptem volna magam ezzel a lélekjelenléttel. Bárcsak ne a saját célomat készíteném elő.


Image

"Akkor a bölcsesség útján, mi?" - gúnyolódott a paraszt. "De azért még mindig kell egy kis türelem, ha el akarod érni azokat a szférákat, amikre én gondolok. Az út a tiszta szív és a tiszta fej fölött vezet. Ez a ritka földek esszenciája jól fel akar készülni. Te, barátom, a saját magad által alkotott világképed alapján ítélsz. Tehát te vagy a világ közepe? A világ a mennyország központja? Nagy az, aki a saját útját járja, még ha az tévútra is vezet? Nem, Brahbata, a szíved tiszta, de a fejed zavaros. A hited és a bizalmad erőssé tesz, de a szemed csak egy irányba néz. Nyisd meg elmédet, engedd, hogy a sötétségbe fény jusson."

Miért kell mindig ilyen duzzadtan beszélnie? Nem értettem pontosan, de azt hiszem, valószínűleg nem számított a válaszomra. A legjobb az lesz, ha még jobban összezavarom, aztán gondolkodik, és az mindig sokáig tart. "Mindezt én is tudom - egyeztettem a manuval. "De ne feledje, hogy ezt a világképet én a tapasztalataim és a többi elmém összegeként alkottam meg, és hogy magamban hordozom a szándékot és a meggyőződést, hogy tovább tökéletesítsem. A világképem a tudásom összegeként van összefűzve, és naponta változik, ahogyan az összetevői összetétele és súlyozása változik. Elítéled a keresésemet? Nem beszélsz róla, de rejtett gúnnyal telve adod tudtomra, hogy agyagból vagyok. Akkor mi a célod - tettem fel gyorsan egy ellenkérdést diadalmasan lemondó hangon, hogy egyelőre újra összeszedjem magam.

Érthetetlenül, a manu szórakozottan mosolygott!

"Bátor ember! Valóban, úgy tűnik, hogy meg akarja próbálni. Az okosságod figyelemre méltó, és úgy tűnik, hajlandó vagy keresni, és egy nap talán még látni is akarsz. Azonban jól fontold meg az utadat, és kérdezd meg magadtól, hová vezet. Egyedül a gyaloglás vezet célhoz, de az utat is gondosan kell megválasztani. Járod az utadat, jól teszed, de az utad egy olyan térképen van, amelyet mások rajzoltak. Szégyenlős vagy, ember, hogy térkép nélkül menj végig az életen, és fedezd fel."

Amit egyáltalán nem tudok elviselni a manuban, hogy mindent olyan bonyolultan mond. Minden adandó alkalommal az arcomon lakmározik a szeme, amikor ismét meghallgathatom a bölcsességét. Említettem már, hogy valószínűleg hiú? Legszívesebben megcsavarnám az orrát. Vagy csak kidugni a nyelvemet. Nem azért, mert nem értem őt, hanem csak azért, hogy lássam, mit tenne akkor. "Ha mindezen igazságok birtokában vagy, akkor miért nem osztod meg velem?" Kiáltottam fel dacosan. Az öregnek előbb valamit ki kellene találnia belőle.

A manu most nyilvánvalóan szórakozottan rázta a fejét.

"Az energikus előrenyomulásod a lelkesedésed és a türelmetlenséged kifejeződése - kacsintott rám. "De tanulnod kell, mielőtt felismernéd. Az igazsághoz vezető út ketté van osztva; képesnek kell lenned meglátni az elágazásokat, és aztán elindulni rajtuk. Ezt egyedül neked kell eldöntened, és a helyes út kiválasztása nem könnyű. Némelyik kanyargós és szövevényes, mások látszólag gyors választ ígérnek. Egyes utak egy kapuhoz vezetnek, és csak az tudja kinyitni, aki megtalálta magában a kulcsot. Egy másik út sötétnek és zavarosnak tűnik, úgyhogy félsz tőle, pedig lehet, hogy ez az igazi. De a legtöbb utat - mondta manu - nem ismered és nem érzékeled. Ó, nem, nem úgy van, ahogy gondolod, nem az utak kerülik el a figyelmedet, egyedül te vagy az, aki a helyén lépkedsz. De melyik az az út, amely az igazsághoz vezet? Ha gyönyörködsz a mezők virágaiban, állj meg, és élvezd kecses pompájukat. Van kedved a virágok jelentéséről kérdezni? Nos, akkor hagyd, hogy elvarázsoljanak, de ne felejts el hálás lenni azért, hogy felfedik magukat előtted, kibontakoztatják teljes pompájukat, és az ég felé nyújtják finom virágálmaikat. Fogadd mindezt ajándéknak, értsd meg, mielőtt az igazságról kérdeznél. Vigyázz, brahbata - szőtte körém a hálóját -, hogy az igazságot kérdezd. De tervezd meg az utadat, és oszd szakaszokra az utat, és ezeket újra és újra. Pihenj és fontold meg. De vándorolj, ahol neked tetszik."

"Lehet, hogy vándorolni akarok - mondtam -, de a filozófia önmagában nem vezet sehová. Bizonyára igazad van, manu, de nincs valami hasznos válasz?" Nyilvánvalóan összezavarodott
.


Image

III.

Óvatosnak kell lenni egy zavaros világtanárral.

Ha az én manum egyébként meglehetősen magasztos és megfontolt velem szemben, hajlamos, ha egyszer magával ragad, a századiktól az ezredikig elmenni. Folyamatosan rá kell mutatnom neki a viszonylag világi gondjaimra, különben elveszik a metafizika és más spekulatív tudományok transzcendentális területein. Annak ellenére, hogy állandóan hangsúlyoznia kell a választását, sok minden, amit mond, értelmet nyer számomra, ami nem meglepő, hiszen ezek általában amúgy is régi vágásúak. Úgy látszik, provokatívan használt kérdésemet nemtetszésnek értelmezte, mert másképp nem magyarázható a kritikusan kutató tekintete.

"Gyanítom, még nem állsz készen az indulásra - szakított ki a gondolataimból a manu. "Okos gyermekre hasonlítasz, de még mindig csak kúszni tudsz, csak a szokásos bájitalodat iszod, és csak a szokásos ételedet eszed. És most pont tőlem követelsz hasznos választ. Szánj rá időt, és nyisd meg az elmédet a szellemnek, akkor elérheted a világot. Idővel megkapod a hasznos tudásodat - mosolygott rám most már bátorítóan a manu -, vágyj rá, ember, mint egy kincsre, és vágyakozz utána. A válaszhoz vezető úton bölcsen fel fogod ismerni a hasznosakat, és a kevésbé hasznosakat ugyanúgy. De ha már egyszer ráleltél az igazi ösvényre, kövesd tovább.


Image

Méltóságában annyira meg van győződve magáról, hogy hangosan felsikíthatnék. De mivel koncentrációjának nagy részét arra kell fordítania, hogy méltóságteljesnek tűnjön, talán mégiscsak ki tudom csalogatni a tartalékából. "Nem hagyod, hogy a tudás fájáról falatozzak - krákogtam -, de a következő lélegzetvételben éppen ezért, a hiányomért fogsz szemrehányást tenni nekem! Egy remekmű. A megfelelő pillanatban majdnem lemaradtam a manu szemének ingerült csillogásáról - ahogy elragadott az erőteljes nyelvi kifejezés és a szavaim egyszerűsége. Ezzel nem számolt. Most már a markomban van, és valószínűleg világosabbá kell válnia. Végül is a szerencsejáték adósságok becsületbeli adósságok, és ami a szerencsejátékra vonatkozik, az bizonyára a tudásra is érvényes. Előbb a száját csorgassa meg, aztán húzza vissza - gondolja!

A manu ismét mosolyogva megrázta a fejét. "Én csak arra céloztam, hogy gyakorolnod kell a türelmet. A magnak először ki kell csíráznia, mielőtt elkezdheted a betakarítást. Neked és nekem, Brahbata, van időnk, sok időnk. Indulj el a válasz keresésére, de ott kezdd a keresést, ahol az hasznodra válik. A manu most már olyan messzire közeledett felém, hogy éreztem a leheletét a mellkasomon. A tekintete mintha sürgetően akart volna belém fúródni, miközben továbbra is intően beszélt: "Igen, a világ összes ideje a rendelkezésünkre áll. De használd ki jól az idődet, ne pazarold el. De hogy mire pazarolod, és mire használod, azt neked kell és ki is fogod deríteni. Csak ennyit kell mondanom nektek. Kezdd el megtalálni az utadat, és aztán kövesd azt" - uralkodott el rajtam a manu, és valószínűleg csak túlságosan is tudatában volt a rám gyakorolt kissé teátrális hatásának. Ennek ellenére tovább beszélt. "Időről időre a társad leszek, megosztom veled az ételemet, és megtöröm veled a kenyeremet. A világod kapujának kulcsa mélyen benned van elásva, találd meg és használd, ha eljön az ideje.

Ezekkel a szavakkal a manu rózsaszín felhőbe burkolózva színpadra állt, hogy végre kikövetelje a tiszteletet, amit már régóta hiányoltam. Nem tudom, hogyan csinálta, de biztos valami para-szuggesztív-hipnotikus lipcsei mindenfélét készített a koponyámban. A bűvészek és más zsonglőrök mindig is rejtélyesek voltak számomra.

"Por a porhoz" - suttogtam utána. Legalább sötét volt, különben a manu a legminimálisabb spirituális követelményeket is nélkülözte. Még lézervillanásokat vagy gömbhangokat sem lehetett hallani
.



Nagy hatással volt rám.



A kis bolond.
Audio mp3 fájl.

https://brahbata.space/Audio/The_little ... garian.mp3



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Post Reply