Meditáció

A szeretet fogja uralni ezt a földet. A szabadság mindig a másként gondolkodók szabadsága.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Meditáció

Post by brahbata » Fri Sep 24, 2021 11:06 am

Image

Meditáció

1.


A világ nem úgy van, ahogyan azt neked elmagyarázzák.

Sokkal szebb annál.

Az univerzumból származó testvéreink és nővéreink ősidők óta kísérik fejlődésünket és segítik az emberiséget a földön.

Most Isten úgy döntött, hogy felébreszti az emberiséget, hogy világossá tegye számunkra a teremtés iránti felelősségünket.

A jövőben nem lesznek többé nemzetek, Isten ráébreszt bennünket, hogy mindannyian egy Föld gyermekei vagyunk.

Isten az egész világnak szeretetet, békét, szabadságot és igazságot ad.

Image

2.

Ne azt higgyük, amit hinnünk kell, hanem azt higgyük, amit személyesen és saját magunk tapasztalunk. Az idegen tapasztalatok - ha igazságunknak ismerjük fel őket - megfosztanak bennünket saját személyiségünktől (még ha az ego illúzió is, és nem állandó), és függővé tesznek bennünket. Isten nem rabságban, hanem szabadon akar látni bennünket. Nem szabad nyitottnak lennünk arra a hazugságra, hogy létezik egy pokol, ahol büntetést kapunk tetteinkért. Azok, akik el akarják velünk hitetni, hogy létezik pokol, nem tudják, vagy meg akarják kötni a lelkünket, és függésben akarnak tartani minket. Nincs pokol. Isten szeret és mindenben VAN, tehát bennünk is. A "megtorlás" - legyen az jó vagy rossz - csak a karmikus törvény, a válás, az ok és okozat törvénye által keletkezik. Rossz tetteinkért "vezeklünk" a következő életekben, a jótetteket pedig jutalmazzuk. Ez nem büntetés, hanem a tanulás folyamata. Soha nem késő megbánni. A reinkarnáció az örök élet egyik összetevője. Mivel a kozmosz ismeri a reinkarnáció bizonyítási igényeit, a jövőben is létezni fog. Mindannyian egyszerűen Isten fényére törekszünk, nehézkedés és erőfeszítés nélkül, de munkával. Nem "véletlenül" vagyunk itt és most. Nincs véletlen egybeesés. A csillagok arra tanítanak minket, hogy most kezdődik a Szentlélek kora. Mindenki és mindenki számára. Csak a szeretet, a kegyelem és az irgalom érvényes örökkévalóságtól örökkévalóságig. Vakok vagyunk, pedig láthatnánk.

Image

3. Önprogramozó meditáció

Minden Buddhánál és Bodhiszattvánál menedéket keresek, és felajánlom nekik békémet. Szeretetteljes és békés gondolatokat választok, és így képes vagyok szeretetteljes és békés környezetet érzékelni. A megbocsátás a boldogság kulcsa. A legmagasabb igazság a szeretet, és a legmagasabb bölcsesség a benne rejlő béke. A békének és a szeretetnek minden érző lényt el kell töltenie, és harmóniába kell hoznia bennünket önmagunkkal. A fény ösvényén járok, és nem fárasztom magam, még akkor sem, ha az egész élet szenved. Nincs negativitás, csak egyensúly. A középutat járom, és a nemes nyolcrétű ösvényen járok. Az én harmóniája lehetővé teszi számomra a magasabb dimenziók érzékelését. Átalakítom magam azáltal, hogy békét és szeretetet gondolok, érzek és vagyok. Felsőbb énem vezet engem és vezet a fény felé. Megbánom gondolataimat és cselekedeteimet, amelyeket tudatlanságból hoztam létre magamban. Követem az igazság útját és vallomást teszek. Az önmegnyerés és a béke egy. A téveszme az igazság tudatlanságából keletkezik, és a szeretet által győzhető le. Én vagyok.

Image

4.

Buddha Gautama Siddharta Shakyamuni azt tanítja, hogy a helyes nézetet egy másik ember hangja és saját tükörképe alakítja ki. Tehát lehetséges a tudatunk megváltoztatása, és ezért kell ezzel foglalkoznunk. Aki meg akarja tapasztalni a szeretetet és a békét, annak tudnia kell, hogy a saját szemléletmódja, a saját nézőpontja teszi lehetővé, hogy békésen érzékelje a világot. Ez nem azt jelenti, hogy az ember nem érzékeli vagy tagadja a háborús konfliktusokat, a környezetszennyezést vagy más szenvedést, de ha megváltoztatja a nézőpontját ezekkel kapcsolatban, akkor az érzékelés is megváltozik. A dolgok magasabb szemléletét kontemplációs gyakorlatokkal lehet elérni, amelyek során az ember saját magára koncentrál. Az én-illúzió legyőzése - annak felismerésével, hogy az élet változást jelent, és hogy mindannyian állandó változásban vagyunk - a meditáció kiindulópontja. A felismerő én így képes legyőzni önmagát, ha megérti, hogy változásból vagyunk, és olyan folyamatoknak vagyunk alávetve, amelyek ezt a változást okozzák. A szenvedés oka - tanítja a Magasztos - a szomjúság - az élet utáni vágy. Ez váltja ki a folyamatok sorozatát, amelyek minden érző lényt szenvedés megtapasztalására késztetnek. A világegyetemben lévő szenvedésnek csak egyharmada szükséges a fenntartásához, kétharmada önmaga által okozott. Az elme monádja, amely változó arányban keletkezik és hal meg (tehát változásnak van kitéve), a függőségben való keletkezés (pratitya-samutpada, Skrt.) képletével írható le. Ez a képlet az oksági nexusból a legtömörebben fejezhető ki: (1) a tudatlanság mint előfeltétel révén (2) hajtóerők keletkeznek, hajtóerők révén (3) tudat, tudat révén (4) szellemi-testies egyéniség, egyéniség révén (5) a hat érzék, a hat érzék révén (6) érintés, érintés révén (7) érzékelés, érzékelésen keresztül (8) szomjúság, szomjúságon keresztül (9) életvágy, életvágyon keresztül (10) karmikus válás, váláson keresztül (11) újraszületés, újraszületésen keresztül (12) öregedés, haldoklás, gyász, siralom, szenvedés, bánat és kétségbeesés [utolsó két bekezdés ki: Prof. Helmuth von Glasenapp, "Az öt világvallás", Bertelsmann, Eugen Diederichs Verlag, 1963, 1991]

Gondolkodjunk és meditáljunk rajta.

Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked