Świadomość – Drogi

Obudź się, śpiący tygrysie - i wkrocz w nowe tysiąclecie.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Świadomość – Drogi

Post by brahbata » Tue Aug 31, 2021 4:32 pm

Image
Image


Drogi

To moje własne ograniczenia sprawiają, że widzę rzeczy tak, jak nakazuje mi moja prawda. I tak są one dla mnie prawdziwe. Inny może rozpoznać inną prawdę niż ja - oznacza to dla mnie, że muszę pozwolić mu na jego drogę, ponieważ rozpoznanie zawsze odbywa się w indywidualny, odmienny sposób.

Image

Nasz światopogląd opiera się na naszych doświadczeniach, które przeżyliśmy i odczuliśmy w naszym indywidualnym bycie. Prawda jest celem i nie jesteśmy nieśmiali przy wyborze środków, aby zbliżyć się do tego celu. Wszyscy wędrujemy przez życie i uznajemy nasze drogi jako (być może?) jedyne możliwe, ponieważ czasami tylko my sami możemy wyjaśnić nasze myśli, słowa i czyny.

Czasami nie jest łatwo wyjaśnić innym nasze motywacje i wnioski, które z nich wyciągamy; często nasze wysiłki kończą się wymianą ciosów. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepszym sposobem na uniknięcie tego dylematu jest skupienie się na swoim prawdziwym celu. To wspomnienie dla nas, ożywione i uczynione ciałem, reprezentuje Boży pokój.

Praktycznym sposobem na wprowadzenie w życie naszego dążenia do prawdy w sposób, który jest dla nas korzystny, jest tolerancja. Tolerancja nie zawiera w sobie motywu obojętności, która pochodzi z rezygnacji. Tolerancja oznacza dla mnie raczej badanie motywacji i decyzji innej istoty, aby zobaczyć, czy mogę odnieść korzyść z uznania tej drugiej. W ten sposób unika się ślepego naśladownictwa, podobnie jak egoistycznego upierania się przy własnym punkcie widzenia.

Wszyscy żyjemy w świetle i wszystkie nasze istoty są z niego zbudowane.

Z jednej z naszych dwóch podstawowych motywacji w doświadczaniu naszej istoty (miłości i strachu) powstaje droga, którą mamy przed sobą. Każdego dnia. W każdej chwili naszego bycia. Doświadczamy siebie jako istoty zmienne i ten fakt powoduje, że wątpimy i wahamy się. To z kolei skutkuje niepewnością co do naszego bytu, co sprawia, że w oczach innych jawimy się jako osoby osądzające, ostrożne, a nawet odrzucające.

Image

W uznaniu naszej niekompletności na naszych ścieżkach leży mądrość, która przybliża nas do światła. Bo ostatni będą pierwszymi i tylko rzekomy brak sprawia, że doświadczamy naszej prawdziwej natury. Kiedy kochamy bezwarunkowo, jest nam obojętne, czy ciężka choroba może oszpecić ciało ukochanej osoby. To właśnie w przypominaniu sobie o mocy miłości mieszkającej w nas wszystkich doświadczamy naszego uzdrowienia. Jednym z wyrazów tego jest przebaczenie. Nasze spory opierają się więc na naszym niepełnym rozpoznaniu i są - mimo złych losów - potężnymi drogowskazami na naszych drogach do zbawienia.

W uznaniu naszej niekompletności na naszych drogach leży mądrość, która przybliża nas do światła. Bo ostatni będą pierwszymi, a dopiero rzekomy brak sprawia, że doświadczamy naszej prawdziwej natury. Kiedy kochamy bezwarunkowo, jest nam obojętne, czy ciężka choroba może oszpecić ciało ukochanej osoby. To właśnie w przypominaniu sobie o mocy miłości mieszkającej w nas wszystkich doświadczamy naszego uzdrowienia. Jednym z wyrazów tego jest przebaczenie. Nasze spory opierają się więc na naszym niepełnym rozpoznaniu i są - mimo złego losu - mocnymi drogowskazami na naszej drodze do zbawienia.

Niemniej jednak jest to prawda:


"Właściwa opinia rodzi się z głosu innego i własnej refleksji".

Gautama Buddha

"Małe dzieci - kochajcie się!"

Friedrich Nietzsche

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked