Medytacja

Obudź się, śpiący tygrysie - i wkrocz w nowe tysiąclecie.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Medytacja

Post by brahbata » Tue Aug 31, 2021 4:08 pm

Image
Image


Medytacja

1.


Świat nie jest taki, jak ci go tłumaczą.

Jest o wiele piękniejszy.

Od niepamiętnych czasów nasze siostry i bracia z kosmosu towarzyszą naszemu rozwojowi i pomagają ludzkości na ziemi.

Teraz Bóg postanowił obudzić ludzkość, żeby wyjaśnić nam naszą odpowiedzialność wobec stworzenia.

W przyszłości nie będzie już narodów, Bóg uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy dziećmi jednej ziemi.

Bóg daje całemu światu miłość, pokój, wolność i prawdę.

Image

2.

Nie wierzmy w to, w co mamy wierzyć, ale wierzmy w to, czego doświadczamy osobiście i sami. Obce doświadczenia - jeśli uznamy je za naszą prawdę - pozbawiają nas własnej osobowości (nawet jeśli ego jest złudzeniem i nie ma trwałości) i uzależniają. Bóg nie chce nas widzieć w niewoli, ale wolnych. Nie powinniśmy być otwarci na kłamstwo, że istnieje piekło, w którym jesteśmy karani za nasze czyny. Ci, którzy chcą, abyśmy uwierzyli, że jest piekło, nie wiedzą lub chcą związać naszego ducha i utrzymać nas w zależności. Nie ma piekła. Bóg kocha i JEST we wszystkim, a więc także w nas. "Odpłata" - czy to dobra, czy zła - powstaje tylko poprzez prawo karmiczne, prawo stawania się, przyczyny i skutku. Za nasze złe uczynki "odpokutowujemy" w przyszłym życiu, a dobre uczynki są nagradzane. To nie jest kara, ale proces uczenia się. Nigdy nie jest za późno na pokutę. Reinkarnacja jest częścią składową życia wiecznego. Ponieważ kosmos zna zapotrzebowanie na dowód reinkarnacji, będzie on istniał w przyszłości. Wszyscy po prostu dążymy do światła Bożego, bez ciężaru i bez wysiłku, ale przez pracę. Nie jesteśmy "przypadkiem" w tu i teraz. Nie ma żadnego przypadku. Gwiazdy uczą nas, że teraz zaczyna się wiek Ducha Świętego. Dla każdej i każdego. Tylko miłość, łaska i miłosierdzie obowiązują od wieczności do wieczności. Jesteśmy ślepi, choć moglibyśmy widzieć.

Image

3. Medytacja Samoprogramująca

Szukam schronienia u wszystkich Buddów i Bodhisattwów i ofiarowuję im mój pokój. Wybieram miłujące i pokojowe myśli i dzięki temu mogę postrzegać miłujące i pokojowe środowisko. Przebaczenie jest kluczem do szczęścia. Najwyższą prawdą jest miłość, a najwyższą mądrością jest pokój, który jest w niej zawarty. Pokój i miłość powinny wypełniać wszystkie czujące istoty i doprowadzić nas do harmonii z samymi sobą. Podążam ścieżką światła i nie zadręczam się, nawet gdy całe życie cierpi. Nie ma negatywności, jest tylko równowaga. Podążam środkową drogą i idę szlachetną ośmiokrotną ścieżką. Harmonia jaźni pozwala mi postrzegać wyższe wymiary. Transformuję siebie poprzez myślenie, odczuwanie i bycie pokojem i miłością. Moje wyższe ja prowadzi mnie i prowadzi mnie do światła. Pokutuję za moje myśli i działania, które powstały we mnie przez ignorancję. Podążam ścieżką prawdy i wyznaję ją. Zdobywanie siebie i pokój są jednym. Złudzenie powstaje przez nieznajomość prawdy i jest przezwyciężane przez miłość. Ja jestem.

Image

4.

Budda Gautama Siddharta Shakyamuni naucza, że właściwy pogląd kształtuje się poprzez głos innego i własną refleksję. Tak więc zmiana świadomości jest możliwa i dlatego powinniśmy się tym zająć. Ktokolwiek chce doświadczyć miłości i pokoju, powinien wiedzieć, że to własny sposób patrzenia na rzeczy, własny punkt widzenia, pozwala postrzegać świat w sposób pokojowy. Nie oznacza to, że nie dostrzega się i nie neguje konfliktów wojennych, zanieczyszczenia środowiska czy innych cierpień, ale jeśli zmieni się perspektywę patrzenia na to, zmieni się również postrzeganie. Wyższe spojrzenie na rzeczy można osiągnąć poprzez ćwiczenia kontemplacyjne, które polegają na koncentracji na własnym "ja". Przezwyciężenie iluzji ego - poprzez uświadomienie sobie, że życie oznacza zmianę i że wszyscy jesteśmy w ciągłym stanie zmiany - jest punktem wyjścia medytacji. Rozpoznające się "ja" może w ten sposób przezwyciężyć siebie poprzez zrozumienie, że jesteśmy stworzeni ze zmiany i podlegamy procesom, które tę zmianę powodują. Przyczyną cierpienia, jak naucza Wzniosły, jest pragnienie - pragnienie życia. Uruchamia ono serię procesów, które sprawiają, że wszystkie czujące istoty doświadczają cierpienia. Tylko jedna trzecia cierpienia we wszechświecie jest konieczna do jego utrzymania, dwie trzecie jest wywołane przez samego siebie. Monada umysłu, która powstaje i umiera w zmiennych proporcjach (przez co podlega zmianom) może być opisana formułą powstawania w zależności (pratitya-samutpada, Skrt.). Ta formuła z przyczynowego nexusu jest wyrażona w najbardziej zwięzłej formie: Poprzez (1) niewiedzę jako warunek wstępny, (2) powstają siły sprawcze, poprzez siły sprawcze (3) świadomość, poprzez świadomość (4) duchowo-cielesną indywidualność, poprzez indywidualność (5) sześć zmysłów, poprzez sześć zmysłów (6) dotyk, poprzez dotyk (7) doznanie, (8) pragnienie, przez pragnienie (9) pragnienie życia, przez pragnienie życia (10) karmiczne stawanie się, przez stawanie się (11) odrodzenie, przez odrodzenie (12) starzenie się, umieranie, żal, lament, cierpienie, smutek i rozpacz [ostatnie dwa akapity poza: Prof. Helmuth von Glasenapp, "The five world religions", Bertelsmann, Eugen Diederichs Verlag, 1963, 1991]

Obyśmy mogli się nad tym zastanawiać i medytować.


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked