EarthWatch – Bodhisattva

Από τη Μύκονο στη Μυκήνη. Ένα ταξίδι στο χρόνο και στο χώρο.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

EarthWatch – Bodhisattva

Post by brahbata » Mon Jun 28, 2021 6:01 pm

Image
Image


bodhisattva

1.


Τι γνώση είμαστε εδώ για να αποκτήσουμε; Καμία γνώση. Είμαστε εδώ για να αποκτήσουμε σοφία. Εγώ είμαι εδώ για να μορφώσω. Είμαι λόγιος, άρα είμαι δάσκαλος. Πολιτικοί ηγέτες αυτού του πλανήτη που ονομάζεται γη, δεν σας εμπιστεύομαι. Δεν σας πιστεύω. Δεν σας υπακούω. Είστε όργανα. Χρησιμοποιείτε τη λεγόμενη εξουσία σας για να προκαλέσετε αταξία, καταπίεση και σύγχυση στους ανθρώπους σας - για τους οποίους θα έπρεπε να νοιάζεστε. Δεν θέλω να σας κατηγορήσω, πρέπει κανείς να κατηγορεί μόνο τον εαυτό του. Παρ' όλα αυτά, δεν σας ακολουθώ. Θρησκευτικοί ηγέτες, σας ζητώ να ακολουθήσετε το πάθος σας. Αφήστε τους άλλους να ακολουθήσουν το πάθος τους. Διαδώστε τη λέξη. Ό,τι κι αν σας μπερδεύει - ακολουθήστε το φως. Το φως, που ο θείος Πατέρας αφήνει να λάμψει μέσα σας και πάνω σας. Να είστε ελεύθεροι - μην είστε σκλάβοι - μην είστε ούτε σκλάβοι του δικού σας μυαλού, ούτε οπαδοί του μυαλού κάποιου άλλου. Ειρήνη σε όλα τα όντα. Δεν είμαι εδώ μόνο για να φροντίζω το δικό μου είδος. Είμαι εδώ για να φροντίζω όλα τα είδη. Τα καταπιεσμένα και τα καταπιεστικά. Είμαι μια σπίθα. Θα μετατραπώ σε φλόγα. Η καρδιά θα εξουσιάζει το μυαλό. Αυτό ονομάζεται πνεύμα.

2.

Αυτή η μητέρα Γη είναι ζωντανή, ιερή και σχεδιασμένη ως σχολείο. Η σημερινή επιφάνεια της Γης που "κυβερνάται" από ανώνυμους λεγόμενους "ηγέτες" είναι πράγματι ένα γκέτο. Η Γη είναι εν μέρει κούφια. Στο εσωτερικό της ζει ένας ιερός λαός - από αιώνες. Καθ' όλη τη διάρκεια της ιστορίας αυτού του πλανήτη, υπήρξαν διάφορες και συνεχείς (άρα σταθερές) επαφές με τη δημιουργία που προήλθε από άλλους πλανήτες. Κάποιοι ήρθαν ως δάσκαλοι - κάποιοι άλλοι ήρθαν για να μας υποτάξουν.

Image

Ο σημερινός άνθρωπος δεν είναι παιδί μιας ανθρωπότητας που δημιουργήθηκε για να ζήσει στη γη ως κυβερνήτης της, ή, ακόμη και ως ο πρώτος, ο τελευταίος και ο μοναδικός κάτοικος που έχει λάβει πνεύμα. Υπήρξαν αρκετές περίοδοι με διάφορες ανθρωπότητες πριν το είδος μας έρθει στη ζωή. Επομένως, δεν είμαστε οι *ιδιοκτήτες* του πλανήτη Γη, στην πραγματικότητα, κανείς άλλος, εκτός από τον Πατέρα, δεν ήταν ποτέ, είναι ή θα είναι έτσι. Είμαστε - πράγματι - η δημιουργία ανάμεσα στη δημιουργία. Ο σημερινός άνθρωπος χρησιμοποιεί την ελεύθερη βούληση που του έδωσε ο θεός για να αγνοήσει τον νόμο του θεού. Αυτός είναι ο χορός γύρω από το χρυσό μοσχάρι.
Ο καθένας και η καθεμιά από εμάς προορίζεται να φροντίζει. Ας χρησιμοποιήσουμε την ελεύθερη βούλησή μας για να υπακούσουμε και να ακολουθήσουμε τους κανόνες του θεού - ενώ παράλληλα να αγνοήσουμε τους κανόνες που θέσπισε ο άνθρωπος για να μας προβληματίσει.
Ο σημερινός άνθρωπος χρησιμοποιεί την ελεύθερη βούλησή του που του έδωσε ο Θεός προκειμένου να αγνοήσει τον νόμο του Θεού. Αυτός είναι ο χορός γύρω από το χρυσό μοσχάρι.Ο καθένας και η καθεμιά από εμάς προορίζεται να φροντίζει. Ας χρησιμοποιήσουμε την ελεύθερη βούλησή μας για να υπακούσουμε και να ακολουθήσουμε τους κανόνες του θεού - ενώ παράλληλα να αγνοήσουμε τους κανόνες που θέσπισε ο άνθρωπος για να μας προβληματίσει.Έχω μια μικρή φωνή. Αλλά, τουλάχιστον, έχω μια φωνή. Είμαι μια σπίθα. Θα μετατραπώ σε φλόγα. Άνθρωποι του κόσμου, σηκωθείτε! Όλοι μας ζούμε στη σκλαβιά. Μην ζείτε στη σιωπή. Υπερασπιστείτε το θεϊκό πνεύμα, που κατοικεί μέσα σας. Μην υπακούτε (ποτέ!) σε εκείνους που σας πιέζουν. Ακολουθήστε το πάθος σας. Οι πλανήτες είναι σχεδιασμένοι ως δοχεία. Όλοι μεταφέρουν ζωή. Στην πραγματικότητα, είναι οι ίδιοι η ζωή. Δοξάστε τον Πατέρα, φροντίστε τον πλανήτη.

3.

Το φεγγάρι της Γης είναι διαφορετικό από αυτό που έχουμε διδαχθεί. Μέσα στην ατμόσφαιρα του φεγγαριού πνέουν όμορφοι άνεμοι, που είναι μέρος του οργανισμού και προκειμένου να διατηρηθεί αυτός ο οργανισμός ζωντανός. Η σκοτεινή πλευρά του φεγγαριού έχει καταληφθεί από μια εξωγήινη φυλή. Η Ανθρωπότητα της Γης πρόκειται να συνδεθεί μέσω της τηλεπάθειας. Όλοι μας έχουμε "υπερφυσικές" δυνάμεις. Εκείνοι, που θέλουν να μας κρατήσουν στη σκλαβιά, μας προμηθεύουν με τεχνική επικοινωνιακή υποστήριξη προκειμένου να μας εμποδίσουν να αναπτύξουμε τους φυσικούς μας πόρους. Μέσα στον προσεχή χρόνο, η ανθρωπότητα θα διευρύνει την ατομική και τη συλλογική συνείδηση.
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked