Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Από τη Μύκονο στη Μυκήνη. Ένα ταξίδι στο χρόνο και στο χώρο.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 3:54 pm

URL αυτής της σελίδας: tinyurl.com/messagetotheworld

Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,


όταν έγινε η 11η Σεπτεμβρίου, μια μέρα αργότερα πήγα σε στρατιωτική εγκατάσταση στο Gießen της Γερμανίας.
Μίλησα με έναν Αμερικανό υπάλληλο υπηρεσίας και του παρέδωσα μερικά κρίνα.
Είπα: "Η οικογένειά μου και εγώ λυπούμαστε βαθύτατα για την απώλειά σας. Σας έφερα αυτά τα λουλούδια για να σας δείξω ότι σας συμπονούμε". Εκείνος πήρε τα λουλούδια και είπε: "Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την ευγνωμοσύνη σας: "Εντάξει, σας ευχαριστώ." Εγώ απάντησα: "Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα λουλούδια: "Ό,τι κι αν συνέβη: Μην αφήνεις το μίσος να κυριαρχεί στην ψυχή σου, αδελφέ".

Σήμερα, έχουμε μια διαφορετική κατάσταση. Η παγκόσμια κατάσταση επικεντρώνεται στα κλιματικά ζητήματα και φυσικά στην Κορόνα.
Υπάρχει ακόμα ανάγκη για κάποιο στρατό σε αυτόν τον κόσμο, όσο συνεχίζουμε να πολεμάμε ο ένας τον άλλον. Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα έναν κόσμο χωρίς όπλα ή στρατούς. Αλλά, τουλάχιστον, βλέπω ότι εξακολουθούμε να έχουμε ανάγκη από κάτι τέτοιο. Είμαι φίλος των Ειρηνευτικών Δυνάμεων του ΟΗΕ και έμαθα ένα πράγμα με τα χρόνια. Έμαθα, ότι η αγάπη απλώνει τα χέρια της άλλη μια φορά καθώς δαγκώνεται, αλλά έμαθα επίσης, ότι η αγάπη μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό της.

Όλοι σας βρίσκεστε εδώ για να υπερασπιστείτε τη δημοκρατία και την ελευθερία. Ελευθερία της επιλογής, ελευθερία της καρδιάς, της ψυχής και του μυαλού.
Κατά τη δεκαετία του 1980 υπήρχε ένα τραγούδι από τον Sting του βρετανικού συγκροτήματος Police. Το τραγούδι είχε έναν στίχο, τον οποίο θυμάμαι καθαρά:


"Πιστεύω ότι και οι Ρώσοι αγαπούν τα παιδιά τους"

Είμαστε έτοιμοι να εισέλθουμε σε μια εντελώς νέα Εποχή για την ανθρωπότητα αυτού του πλανήτη. Το 1969, όταν ο Νιλ Άρμστρονγκ περπάτησε στο φεγγάρι, είπε σε όλους μας: "Είναι ένα μικρό βήμα για μένα, αλλά είναι ένα μεγάλο βήμα για την ανθρωπότητα".

Σήμερα, όλοι μας συμμετέχουμε σε αυτό το μεγάλο βήμα. Εστιάζοντας στο γεγονός, ότι υπάρχουν πολύ περισσότερα πράγματα που έχουμε κοινά ως ανθρωπότητα από όσα μας χωρίζουν, θα είμαστε σε θέση να εκδηλώσουμε πλήρως μια περίοδο κατά την οποία δεν θα χρειάζονται πλέον πόλεμοι.

Όλοι εσείς, που βρίσκεστε εδώ σήμερα, εργαστείτε για να ξεκινήσει αυτό το μέλλον. Ναι, θα υπάρξει κίνδυνος. Ναι, θα υπάρξει θλίψη. Και ΝΑΙ, ξέρω ότι όλοι σας θα δώσετε τον καλύτερό σας εαυτό, για να κάνετε ό,τι είναι απαραίτητο, έχοντας παράλληλα το μυαλό σας συγκεντρωμένο στο συνολικό έργο:
Ειρήνη στη Γη.

Να είστε δυνατοί, να έχετε αυτοπεποίθηση, να έχετε εμπιστοσύνη και να διατηρείτε την Πίστη. Είθε ο Παντοδύναμος Πατέρας και οι ουρανοί πάνω από σας να σας καθοδηγήσουν και να σας προστατεύσουν στην αποστολή σας και είθε όλοι σας να έχετε κατά νου το μέλλον
.

Μια ενωμένη ανθρωπότητα με Ειρήνη στη Γη.

Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 3:55 pm

Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,



όλοι μας έχουμε βιώσει διαφορετικές κοινωνικοποιήσεις. Όμως όλοι έχουμε ένα κοινό:


Είμαστε άνθρωποι. Είμαστε από μία ράτσα.


Υπάρχουν πολύ περισσότερα πράγματα που έχουμε κοινά ως επίγεια γεννημένη ανθρωπότητα από τα θέματα για τα οποία τσακωνόμαστε. Όλες οι διακοπές μας, όλες οι ερωτήσεις μας, όλες οι πράξεις και τα λάθη μας είναι απλώς ένα πρόσωπο ενός μεταλλίου με έναν τρόπο:

Δεν ξέρουμε ακριβώς, τι είναι η ζωή

Όταν βρισκόμαστε στη ζωή, έχουμε την τάση να αμφισβητούμε τα πάντα. Όταν είσαι έξυπνος, επικεντρώνεσαι στο να εμπιστεύεσαι τον εαυτό σου. Γιατί εσύ είσαι αυτός που ξέρεις και καταλαβαίνεις καλύτερα.

Οι ηγέτες έρχονται, οι ηγέτες φεύγουν. Η ζωή άλλοτε συρρικνώνεται και άλλοτε ξεδιπλώνεται. Αυτό που μένει πάντα και στο οποίο μπορείτε να βασιστείτε, είναι να είστε ο εαυτός σας.

Γεννήθηκα ως Γερμανός μεταπολεμικός πολίτης. Σίγουρα γνωρίζετε για τα ζητήματα που συνέβησαν στη χώρα μου κατά τη διάρκεια του Β' Παγκοσμίου Πολέμου. Παρ' όλα αυτά, εγώ προσωπικά δεν έχω να κάνω τίποτα με αυτό. Θεωρώ τον εαυτό μου παγκόσμιο πολίτη.

Γνωρίζω τη θέση των Αμερικανών σε αυτόν τον κόσμο, συμπεριλαμβανομένου και του στρατού. Σας διαβεβαιώνω ότι εγώ - ως Γερμανός - τιμώ και εκτιμώ το έργο των προγόνων σας και όλων σας τώρα - που μας βοηθούν να επανεξετάσουμε συνολικά τα θέματα και τις υποθέσεις της κοινωνίας.

Εσείς, ως στρατιώτες, εργάζεστε σε ένα πολύ σημαντικό θέμα. Όλοι σας αποφασίσατε να τοποθετηθείτε στην πρώτη σειρά προκειμένου να οργανώσετε τις δομές της κοινωνίας μας. Είστε πραγματικά στη σκληρή δουλειά: Δεν ασχολείστε με τη γραφειοκρατία, αλλά με τα όπλα.

Ξέρω πώς μπορεί να σας βλέπουν οι άνθρωποι. Μπορεί να σας κρίνουν για τη δουλειά που κάνετε, απλώς υπερασπιζόμενοι με ειλικρίνεια το σύνταγμά σας και τις προσωπικές σας πεποιθήσεις. Σας παρακαλώ να είστε
σίγουροι, ότι στέκομαι πλήρως πίσω σας και ότι είμαι πάντα μαζί σας.

Κανείς σας δεν είναι εδώ για να σκοτώσει. Είστε εδώ για να προστατέψετε. Οι σκοτωμοί είναι μέρος των κοσμικών υποθέσεων. Το ξέρω. Αν και σίγουρα δεν μου αρέσει, ειλικρινά καταλαβαίνω ότι η δολοφονία του Χίτλερ θα είχε σώσει τον κόσμο από πολλά, πολλά προβλήματα.

ΓΝΩΡΙΖΩ, αυτή είναι μια απόφαση που κανείς σας δεν παίρνει εύκολα. Είναι μια μάχη, κάθε φορά που έρχεστε αντιμέτωποι με αυτή. Αγγίζει την εσωτερική σας ψυχή και πρέπει να γίνει κατανοητή.

Αλλά:

Αυτό που σήμερα ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ είναι:


Μερικές φορές είναι απαραίτητο να κάνουμε ένα απαγορευμένο βήμα για να αποτρέψουμε την εμφάνιση πολύ χειρότερων προβλημάτων.


Έτσι, να είστε ευλογημένοι, αγαπητές κυρίες και κύριοι, και εγώ προσωπικά ίσως μια μέρα να είμαι ειλικρινά ευγνώμων και ευτυχής για την καθοδήγηση και την προστασία ΣΑΣ.

Καταλαβαίνω σίγουρα: Είστε δυνατοί, προσεκτικοί ειρηνοφύλακες που επέλεξαν έναν δρόμο στην πρώτη γραμμή για να υπερασπιστούν την ανθρωπότητα. Σας εμπιστεύομαι, σας έχω εμπιστοσύνη.


Να είστε ευλογημένοι και προστατευμένοι,

Με εκτίμηση,

brah



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 3:56 pm

Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,


υπάρχει μια Δύναμη που δημιούργησε ολόκληρο το Σύμπαν και γνωρίζει κάθε τρίχα στο κεφάλι μας με το όνομά της.

Αυτή η Δύναμη είναι η Θεία Ενέργεια, την οποία οι περισσότεροι από εμάς γνωρίζουμε ως Θεό ή Πατέρα. Όποιο όνομα κι αν δώσουμε σ' αυτή την Ενέργεια στις διάφορες θρησκείες αυτού του πλανήτη,
ΕΙΝΑΙ ο Δημιουργός. Κατοικεί σε κάθε ζωή, απλά σε κάθε ζωή. Η δημιουργία δεν είναι δυνατή χωρίς αυτή τη Δύναμη και δεν μπορεί να εκδιωχθεί ή ακόμα και να σκοτωθεί. Ο Θεός είναι αιώνιος και η μία αγνή και μοναδική αλήθεια.

Για τον ειλικρινή αναζητητή, φαίνεται ότι όλοι είμαστε μέρος αυτής της Δύναμης, ως αδέρφια της
ΜΙΑΣ ψυχής. Με άλλα λόγια:

Δεν είμαστε ανθρώπινα όντα που έχουν μια πνευματική εμπειρία -
είμαστε πνευματικά όντα που έχουν μια ανθρώπινη εμπειρία.


Η αληθινή μας φύση είναι το πνεύμα. Η υλική και σωματική μας ύπαρξη στη ζωή είναι ένα είδος "βιντεοπαιχνιδιού" και ενσαρκωνόμαστε σε διάφορα στάδια νιώθοντας σαν να είμαστε ηθοποιοί.
Ένας καλός ηθοποιός παίζει όλους τους ρόλους και δεν φοράει μόνο τα ράσα ενός βασιλιά ή μιας βασίλισσας. Υποδύεται επίσης τον ζητιάνο, τον κουρέα, τον στρατιώτη και τον γιατρό.
ΟΛΟΙ αυτοί οι διαφορετικοί ρόλοι που είμαστε σε θέση να επιλέξουμε, μας οδηγούν στην αληθινή εμπειρία όλων των πιθανών όψεων της ζωής που απλά μπορούμε να φανταστούμε. Κάθε ρόλος αξίζει να τον παίξουμε, ενώ δεν γνωρίζουμε εκ των προτέρων ποιοι είναι οι στόχοι της ζωής μας. Η ζωή πρέπει να βιώνεται προς τα εμπρός, ενώ πρέπει να κατανοείται προς τα πίσω, εκ των υστέρων.

Είμαστε έτοιμοι να δημιουργήσουμε και να εισέλθουμε σε μια εντελώς νέα μορφή ανθρώπινης κοινωνικής ύπαρξης στον πλανήτη Γη. Το μέλλον σε αυτόν τον πλανήτη θα είναι πολύ υψηλών πνευματικών βαθμίδων, γεμάτο Θεία Αγάπη και αιώνια σοφία. Η γήινη ανθρωπότητα πρόκειται να κάνει το επόμενο βήμα σε αυτό το κοσμικό ταξίδι: στο μέλλον - θα γίνουμε κοσμικά όντα.

Όλοι έχουμε μάθει διαφορετικές προοπτικές για το πώς πρέπει να αντιμετωπίζουμε τον Θεό στις ατομικές μας παραδόσεις. Στην πραγματικότητα, υπάρχουν περισσότεροι δρόμοι προς τον Θεό από ό,τι υπάρχουν οντότητες σε αυτόν τον κόσμο, γιατί όλοι μας αλλάζουμε τις απόψεις μας κατά τη διάρκεια της ζωής μας αρκετές φορές. Όταν είμαστε νέοι σε ηλικία, οι σωματικές μας λειτουργίες λειτουργούν αρκετά καλά και σπανίως εστιάζουμε σε διαλογισμούς και άλλες πνευματικές εργασίες. Ιδανικά, απλώς απολαμβάνουμε τη νεότητά μας και δεν ενδιαφερόμαστε τόσο πολύ για τις μελλοντικές μας ημέρες - ζούμε στο εδώ και τώρα σε αυτή την ηλικία.
Όταν μεγαλώνουμε στη ζωή μας, η εμπειρία μας αυξάνεται και έχουμε αντιμετωπίσει αρκετά διαφορετικές καταστάσεις του νου και είμαστε συνήθως πιο ικανοί να συγκρίνουμε καταστάσεις έχοντας βιώσει πολλές ποικιλίες τους. Τότε γνωρίζουμε, τι αισθανόμαστε καλά και τι είναι σωστό για εμάς. Ιδανικά, μοιραζόμαστε την προσωπική μας σοφία με τις επόμενες γενιές και αυτό είναι που κάνει την ιστορία μας.

Αυτή η ιστορία διαμορφώνει παραδόσεις. Μια παράδοση είναι αυτό που έχεις, όταν δεν μπορείς να σκεφτείς κάτι καινούργιο, έτσι λέγεται. Εγώ, προσωπικά, είμαι στενός φίλος αυτών των παραδόσεων γιατί αξίζει να τιμάμε και να σεβόμαστε αυτό που έκαναν οι πρόγονοί μας και το πώς έβλεπαν τη ζωή στην εποχή τους.


Όπως είπε ο Γουίνι Πουφ:
Το χθες είναι ιστορία, το αύριο είναι ένα μυστήριο. Το σήμερα είναι ένα δώρο. Γι' αυτό το αποκαλούμε παρόν.


Επί του παρόντος, ο σημερινός χρόνος στη Γη φαίνεται να είναι λίγο δύσκολος. Γίνονται πόλεμοι, οι άνθρωποι υποφέρουν, το περιβάλλον κινδυνεύει και φυσικά, τώρα υπάρχει και η κορώνα που πρέπει να αντιμετωπίσουμε.

Θέλω να μοιραστώ την ελπίδα μου με όλους εσάς. Δεν μένουμε μόνοι με τις θλίψεις μας και τα προβλήματα της ζωής. Όταν υιοθετούμε μια μάλλον πνευματική προοπτική για τη ζωή μας, όταν κατανοούμε ειλικρινά (που σημαίνει:
ΝΟΙΩΘΕΙΤΕ το) ότι είμαστε αθάνατα όντα, οι κίνδυνοι της ζωής αποκτούν μια μάλλον μικρότερη προοπτική. Αυτό δεν σημαίνει, ότι δεν θα υπάρχει πια πόνος στο μέλλον, αλλά όταν αλλάζουμε την οπτική μας γωνία, οι πόνοι της ψυχής μας χάνουν τον συντριπτικό τους κίνδυνο.

Είμαστε πνευματικά όντα που έχουν μια ανθρώπινη εμπειρία.

Αξίζει πραγματικά τον κόπο, να διαλογιζόμαστε πάνω σε αυτή την ιδέα παίρνοντας μεγάλες, βαθιές αναπνοές για να ηρεμήσουμε το μυαλό μας. Ο ανθρώπινος εγκέφαλος αλλάζει τη βιοχημική και ηλεκτρική του κατάσταση όταν ηρεμούμε μέσω αργών αναπνοών και είμαστε σε θέση να βρούμε την ειρήνη μέσα μας .

Remember:

Κρατήστε την Πίστη, απολαύστε τη ζωή και τα θαύματα και τις προκλήσεις της και προσπαθήστε πάντα να γίνετε η καλύτερη εκδοχή του εαυτού σας. Είστε τέλειοι όπως είστε σε όλες αυτές τις προσπάθειες, σας αγαπούν οι Ουρανοί από πάνω και αυτός ο Ουρανός προσκαλεί όλους μας να μοιραστούμε την ελευθερία μας με τους άλλους.

Να είστε ευλογημένοι και να παραμείνετε υγιείς και ασφαλείς,

Με εκτίμηση,

brah




Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 3:57 pm

Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,


Καταλαβαίνω και γνωρίζω ότι δεν φαίνεται να είναι καλή ιδέα ή έστω χρήσιμο να λέμε σε έναν πολεμιστή ήπιες ιστορίες για να τον προετοιμάσουμε για μια αποστολή.
Και ξέρω ότι όλοι σας αντιμετωπίζετε διαφορετικές προκλήσεις από ό,τι εγώ στο μάλλον άνετο περιβάλλον μου.

Το προσωπικό μου καθήκον είναι να προσπαθήσω να σας βοηθήσω να εκτελέσετε τα καθήκοντά σας, διακινδυνεύοντας παράλληλα να πάθετε το λιγότερο δυνατό κακό για τον εαυτό σας. Για τα υλικά σας θέματα και για την προετοιμασία της αποστολής σας, έχετε τις δομές διοίκησης, τις εκπαιδεύσεις σας και την προσωπική σας εμπειρία.

Σήμερα, θέλω να σας πω μια μικρή ιστορία για να εστιάσετε το μυαλό σας
.


Ένας γέρος Ινδιάνος αρχηγός καθόταν με τα εγγόνια του δίπλα στη φωτιά. Άρχισε να τους μιλάει.

Είπε:
"Υπάρχουν δύο λύκοι που παλεύουν μεταξύ τους μέσα μου. Ο ένας είναι γεμάτος θυμό, μίσος, απελπισία και επιθετικότητα. Ο άλλος είναι γεμάτος αγάπη, κατανόηση, σοφία και λύση. Δίνουν μια εντατική μάχη".

Τα εγγόνια θέλουν να μάθουν:
"Ποιος λύκος κερδίζει τη μάχη, παππού;"

Ο γέρος Ινδιάνος αρχηγός κοιτάζει τη φωτιά και λέει αργά:
"Το ένα, το ταΐζω."



Όλοι σας βρίσκεστε σε κατάσταση συναγερμού. Ποιες λέξεις θα μπορούσαν να σας βοηθήσουν, όταν βρίσκεστε αντιμέτωποι με μια επιθετική κατάσταση που πρέπει να πάρετε λύση; Μερικές φορές, είναι απλώς απαραίτητο να κάνει κανείς τα καθήκοντά του με τον τρόπο για τον οποίο έχει εκπαιδευτεί και τον οποίο έχει διδαχθεί κατά την εξαιρετικά επαγγελματική σας προετοιμασία.
Κανένας ήπιος λόγος δεν μπορεί να σας βοηθήσει να ξεπεράσετε τα εχθρικά πυρά.

BUT: Όταν επιστρέψετε στο σπίτι, όταν η αποστολή θα έχει λήξει με -όπως ακόμα ελπίζω- θετικό τρόπο για όλους σας, μπορεί να προκύψουν στο μυαλό σας ερωτήματα για το πώς εσείς προσωπικά θα πρέπει να αντιμετωπίσετε τις εμπειρίες που ζήσατε κατά τη διάρκεια της υπηρεσίας σας. Ίσως αναρωτηθείτε για το σωστό και το λάθος ενώ κάνατε αυτό που κάνατε - όπως κάνουμε ΟΛΟΙ, αργότερα στη ζωή.

Θέλω να σας ενθαρρύνω να εκπληρώσετε αυτό για το οποίο έχετε εκπαιδευτεί. Οι συγκρούσεις σε έναν κόσμο που αντιμετωπίζουμε και βιώνουμε σήμερα, μερικές φορές μπορούν να επιλυθούν μόνο με το να σταματήσουμε έναν επιτιθέμενο.

Να είστε δυνατοί και σίγουροι ότι όλοι σας έχετε μέσα σας την προσωπική δύναμη να ξεπεράσετε οποιονδήποτε κίνδυνο. Μην το θεωρείτε ως κίνδυνο, αλλά δείτε το μάλλον ως πρόκληση. Μια ευκαιρία να θέσετε και να επεξεργαστείτε μια βάση για μελλοντικές λύσεις που μπορούν και ελπίζουμε ότι θα λυθούν χωρίς η ανθρωπότητα να πολεμάει για πάντα η μία την άλλη. Προσωπικά πιστεύω, ότι δεν πρέπει να ξεκινήσουμε μια εποχή ειρήνης με πόλεμο. Αλλά - όπως είπα και νωρίτερα - έμαθα, ότι η αγάπη μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό της, ακόμα κι αν απλώσει τα χέρια της για άλλη μια φορά καθώς δαγκώνεται.

Επομένως, κάντε ό,τι είναι απαραίτητο και προσέξτε ποιον λύκο ταΐζετε. Γνωρίζετε ότι είστε πνεύματα σε έναν υλικό κόσμο.
ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ για τη Θεϊκή σας φύση και πιστέψτε σθεναρά σε αυτήν.

Είθε ο Παντοδύναμος να σας καθοδηγήσει και να σας προστατεύσει πλήρως στην αποστολή σας και είθε όλοι σας να επιστρέψετε στο σπίτι σας με ασφάλεια.

Με εκτίμηση,

brah




Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 3:58 pm

Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,





Ολοκλήρωση


Σε ό,τι λέμε, κάνουμε και σκεφτόμαστε, μπορούμε πάντα να προχωρούμε με αυτόν τον τρόπο:




1.
Να ενεργείτε πάντα με την ειλικρινή προσπάθεια να είστε ο εαυτός σας στην υψηλότερη πλευρά σας.


2.
Αναγνωρίστε τα κίνητρα της ομάδας μέσα στην οποία κινείστε, αλλά μην αρνείστε τη δική σας ύπαρξη, τη δική σας άποψη για τον κόσμο.


3.
Αν σας χτυπήσει η αμφιβολία της ομάδας, αντιμετωπίστε την με σεβασμό και συμπόνια. Και κάντε κάθε δυνατή προσπάθεια να είστε *κοντά* στον εαυτό σας.


4.
Ακούστε την εσωτερική σας φωνή, ακολουθήστε το εσωτερικό σας φως. Εσείς οι ίδιοι θα δείξετε το δρόμο.


5.
Νιώστε τη συντροφικότητα. Όπου υποτίθεται ότι υπάρχει διαχωρισμός, να είστε φιλικοί, υπομονετικοί και διδακτικοί.


6.
*Νιώστε* τη διαφορά μεταξύ διδασκαλίας και καθοδήγησης.


7.
Το πιο σημαντικό ον για εσάς είναι πάντα το ον που συναντάτε στο εδώ και τώρα.


8.
Να είστε συνειδητοί σε ό,τι βιώνετε. Ενεργήστε - μην ενεργείτε.


9.
Ονειρευτείτε τον εαυτό σας. Δημιουργήστε τον εαυτό σας.


10.
Το να παραπονιέσαι σημαίνει να παραιτείσαι. Να είστε δραστήριοι.



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:00 pm

Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,



το καλοκαίρι του 2019, δημιούργησα την παραπάνω ταπετσαρία για την ανθρωπότητα αυτού του πλανήτη. Είναι το προτεινόμενο Σύνταγμα του Κόσμου, το οποίο φαίνεται να είναι οι καλύτερες προθέσεις μου για να δημιουργήσουμε ένα καλύτερο μέλλον. Δούλεψα διεξοδικά πάνω σε αυτές τις ιδέες σε όλη μου τη ζωή μέχρι τώρα.

Από τη συγκεκριμένη ταπετσαρία, έφτιαξα 300 αποκλειστικά αντίτυπα τα οποία προορίζονται για κάθε έθνος της Μητέρας Γης και τα υπόλοιπα για κάποιους φίλους μου.


Η ταπετσαρία μπορεί να μελετηθεί εδώ:

https://tinyurl.com/constitutionoftheworld
(Αγγλική έκδοση)

https://tinyurl.com/verfassungderwelt
(Γερμανική έκδοση)


Παρακαλώ, μη διστάσετε να μελετήσετε και να σχολιάσετε διεξοδικά την πρότασή μου - γιατί έχει σκοπό να μας οδηγήσει σε ένα καλύτερο, ευτυχισμένο και ελεύθερο μέλλον σε αυτόν τον πλανήτη. Σκοπεύω να καρφώσω τις "95 θέσεις" μου σε κάθε δεύτερη εξώπορτα του κτιρίου των Ηνωμένων Εθνών στη Λεωφόρο της Αμερικής # 1 στη Νέα Υόρκη, ώστε οι εκπρόσωποι των Εθνών να επιλέξουν με το πόδι αν τους αρέσει ή όχι. Θα ήμουν πολύ χαρούμενος και ευτυχής, αν εσείς προσωπικά θα διαφημίζατε την ιδέα μου σε όλη την προσωπική σας γειτονιά.

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε να αποκτήσετε το
προσωπικό σας αντίγραφο της ταπετσαρίας, μπορείτε να επισκεφθείτε το ηλεκτρονικό μου κατάστημα στο οποίο μπορείτε εύκολα να την παραγγείλετε:

https://brahbata.world/merch


Με εκτίμηση, να είστε ευλογημένοι,

brah



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:00 pm

Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,




Μελλοντικός κόσμος..



I
Στη Βασιλεία της Ειρήνης που θα έρθει, μερικά πράγματα θα είναι τα ίδια και πολλά πράγματα θα είναι διαφορετικά. Οι γονείς θα συνειδητοποιήσουν ότι τα παιδιά τους τους έχουν επιλέξει πριν από τη γέννησή τους και θα είναι πιο υπεύθυνοι στην αντιμετώπιση των απογόνων τους. Οι δάσκαλοι θα συνειδητοποιήσουν ότι δεν είναι η απομνημόνευση γεγονότων που δίνει τα προσόντα για την ανώτερη εκπαίδευση, αλλά μόνο η γνώση που δεν είναι ίση με τη σοφία της Καρδιάς. Η ελιτίστικη αλαζονεία που χαρακτηρίζει τις σημερινές κοινωνικές δομές μας θα αποτελέσει παρελθόν. Όλοι οι άνθρωποι θα συνειδητοποιήσουν ότι ήρθαμε στη ζωή για να ζήσουμε περιπέτειες, να μας δοθούν προβλήματα για να ωριμάσουμε και να φροντίσουμε για την προσωπική μας ανάπτυξη. Ο στόχος κάθε ζωής δεν είναι να διαλυθούμε, αλλά να αποκτήσουμε εμπειρίες και να θυμηθούμε ποιοι ήμασταν πριν έρθουμε στη ζωή. Προκειμένου κάθε ταξίδι να είναι συναρπαστικό και συναρπαστικό, η μνήμη διαγράφεται όταν το πνευματικό ον εισέρχεται στο σώμα που έχει επιλεγεί. Το υποσυνείδητο γνωρίζει τον εκάστοτε στόχο και το εκάστοτε έργο ζωής που έχει επιλέξει κάθε ψυχή για τον εαυτό της και φροντίζει ώστε η συνείδηση να αναγνωρίσει εγκαίρως τον ατομικό στόχο και να αγωνιστεί προς αυτόν.

Σύντομα η ζωή θα γίνει αντιληπτή ως πραγματικά συναρπαστική και θα αντιμετωπίζεται με μεγαλύτερη υπευθυνότητα. Αν και η ατομική ωρίμανση μπορεί να συμβεί και συμβαίνει ανά πάσα στιγμή, στο εγγύς μέλλον η ανθρώπινη ζωή στον πλανήτη Γη θα βιώσει ένα άλμα στην ανάπτυξη που θα φέρει τη γήινη ανθρωπότητα πιο κοντά στους συγγενείς της στο σύμπαν. Το φυσικό και εξελικτικό άλμα της γήινης εμπειρίας μας θα μετατρέψει μεγάλο μέρος των τώρα ζωντανών γενεών σε τηλεπαθητικούς και η τηλεπάθεια θα είναι η μορφή επικοινωνίας για τις μελλοντικές γενεές στον πλανήτη Γη, όπως είναι ευρέως διαδεδομένη σε ολόκληρο το σύμπαν.

Ως παιδιά αυτής της Γης, εμείς οι άνθρωποι θα βιώσουμε ένα διαστατικό άλμα μαζί της. Το τέλος του κόσμου, το οποίο έχει προφητευτεί πολλές φορές, θα είναι ουσιαστικά το τέλος της κοσμοθεωρίας. Σίγουρα, ο πόνος θα εμφανιστεί επίσης στη φάση της μεταμόρφωσης, αλλά αυτό αποτελεί έκφραση της γέννησης ενός νέου κόσμου. Και όπως κάθε γέννηση φέρνει πόνο για τη μητέρα, έτσι και η αποδέσμευση από το παρόν επίπεδο εμπειρίας θα φέρει πόνο προκειμένου να γεννηθεί κάτι νέο.

Αυτά τα εξωγήινα όντα, που είναι ήδη τώρα πολλαπλοί επισκέπτες στον κόσμο μας, θα συμμετάσχουν στην περαιτέρω ανάπτυξη μόνο στο βαθμό που έχουν αναγνωρίσει την πνευματική τους φύση και ενδιαφέρονται για την πνευματική τους ανάπτυξη. Ως εκ τούτου, οι Δράκος, οι Γκρίζοι και τα υβρίδιά τους δεν θα έχουν αποφασιστική επιρροή στον κόσμο του μέλλοντος.

Οι πνευματικοί δάσκαλοι που δίνουν καθοδήγηση στους ανθρώπους κάθε εποχής θα γίνουν δημόσιοι και θα γνωρίσουν την ευλογητική επιρροή τους στα πεπρωμένα του κόσμου στο μέγιστο βαθμό. Η Γη - και μαζί της τα όντα που ενσαρκώνονται σήμερα σε αυτήν - θα γίνει ο νεογέννητος πλανήτης της αγάπης και στη γαλαξιακή ανάπτυξη θα φροντίσει για την περαιτέρω πνευματοποίηση του σύμπαντος.

Οι δονήσεις που θα διαπεράσουν το κρυσταλλικό πλέγμα (μήτρα) του σημερινού επιπέδου για 1.000 χρόνια από τον πλανήτη μας θα οδηγήσουν σε αύξηση του ενεργειακού επιπέδου του υλικού σύμπαντος.

Η τεχνολογία, μέτρια ενισχυμένη, θα έχει μια σημασία που θα υποστηρίζει τη συνύπαρξη χωρίς να γίνεται η κυρίαρχη δύναμη. Η νοητική ανάπτυξη και η μνήμη των ικανοτήτων του ατόμου θα είναι σε πρώτο πλάνο, λαμβάνοντας έτσι υπόψη την τροποποιημένη δόνηση του γενετικού προγράμματος. Οι "ιδιαίτερες" νοητικές ικανότητες, οι οποίες ανά πάσα στιγμή έχουν επιτευχθεί μόνο από λίγους, θα είναι κτήμα σχεδόν όλων των ανθρώπων στον πλανήτη Γη και θα αντιπροσωπεύουν το άλμα από τον homo sapiens στον homo sapiens superior. Η διαδικασία αυτή, η οποία χαρακτηρίζει το πρώτο μισό της Εποχής του Υδροχόου, δρομολογείται από την περιοδικά εμφανιζόμενη επίδραση ειδικών τοπικών ταλαντώσεων εντός του γαλαξία μας στο ηλιακό μας σύστημα που βρίσκεται στον βραχίονα του Ωρίωνα του Γαλαξία μας. Οι επερχόμενες αλλαγές θα είναι πλανητικές, ηλιακές, γαλαξιακές, διαγαλαξιακές και υπερδιαστατικές, ωστόσο δεν αποτελούν παρά μια ακόμη στιγμή στην πνοή του Μπράχμα που σηματοδοτεί τη μεταμόρφωση των συμπάντων
.

Life is eternal.


Kind Regards,

brah



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:02 pm

Image



Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,



Συνήθιζα να σκέφτομαι την ιστορία του Αδάμ και της Εύας στον παράδεισο. Και σκεφτόμουν αυτό το "πράγμα με τα πλευρά".
Αυτό μου θύμισε ένα ανέκδοτο, το οποίο εμπεριέχει πολλή αλήθεια:
"Όταν ο Θεός δημιούργησε τον Αδάμ - ΑΥΤΗ απλά προσπαθούσε".

Όπως είσαι κι εσύ, έτσι κι εγώ είμαι πολεμιστής. Είμαι κάτι σαν πολεμιστής στην παράδοση των ιθαγενών Αμερικανών, ειδικά των Ινδιάνων Χόπι. Καθήκον ενός Χόπι είναι όχι μόνο να προστατεύει την Ινδιάνα του από κάθε κακό, αλλά επιπλέον να την ευχαριστεί και να υπηρετεί αυτήν και το γυναικείο φύλο με όλη του τη δύναμη.
Πριν από μερικές εβδομάδες, έγραψα στο Twitter:
"Το δώρο ενός άνδρα είναι να δίνει καταφύγιο. Το δώρο μιας γυναίκας είναι η καθαρή έμπνευση."

Στις σημερινές δυτικοποιημένες κοινωνίες έχουμε πραγματικά ξεχάσει έναν ευχάριστο και πιο σωστό τρόπο αλληλεπίδρασης σε μια συνεργασία - συμπεριφερόμαστε συλλογικά νευρωτικά. Τον σεβασμό, την αλήθεια και την τιμή για τον άλλον τα βρίσκουμε κυρίως στις αρχές των σχέσεών μας, αλλά πολύ σύντομα επικεντρωνόμαστε στις δικές μας, προσωπικές ανάγκες αντί να εκπληρώνουμε τις ανάγκες των άλλων.
Αυτό είναι ένα μονοπάτι, το οποίο -όπως το βίωσα- δεν οδηγεί σε πραγματική ικανοποίηση. Όταν υπηρετούμε και προστατεύουμε, όπως λέγεται, θα βρούμε ικανοποίηση στο να κάνουμε κάποιον άλλον ευτυχισμένο μέσω της βοήθειας που του δίνουμε με έναν τρόπο, που απλά μπορούμε να κάνουμε καλύτερα.

Η συμπόνια οδηγεί στην ικανοποίηση. Η αληθινή δύναμη επιτυγχάνεται με την αυτοπεποίθηση και την εμπιστοσύνη στον εαυτό μας και στους άλλους, ειδικά σε μια συνεργασία. Όπως κι αν μοιάζει αυτή η σύμπραξη - αν είναι μεταξύ άνδρα και γυναίκας, μεταξύ αφεντικού και υπαλλήλου ή μεταξύ του Πατέρα και του Υιού.

Η επιθυμία του Ουρανού για εμάς, όπως τη βλέπω και τη βιώνω, είναι να είμαστε δυνατοί και ειλικρινείς σε όλες μας τις πράξεις. Όλες οι πράξεις μας ξεκινούν με μια και μόνο σκέψη. Αυτή η σκέψη γίνεται μια λέξη, η οποία ξεδιπλώνεται σε μια πράξη. Η πράξη οδηγεί σε μια συνήθεια, ενώ η συνήθεια διαμορφώνει τον χαρακτήρα μας. Όλα αυτά καταλήγουν στον χαρακτήρα που είναι η μοίρα μας.

Θα πρέπει λοιπόν να αρχίσουμε να παρακολουθούμε πρώτα τις σκέψεις μας, κάθε φορά που παίρνουμε μια απόφαση στη ζωή μας. Κάθε αιτία έχει ένα αποτέλεσμα - και αν δεν θέλουμε να συμβεί ένα αποτέλεσμα, θα πρέπει απλώς να αλλάξουμε την αιτία μέσα μας, η οποία ξεκινά - όπως αναφέρθηκε παραπάνω - με μία και μόνο σκέψη. Ο διαλογισμός είναι ένας θαυμάσιος τρόπος για να εξετάσουμε τις δικές μας σκέψεις και να τις παρακολουθήσουμε να ξεδιπλώνονται μέχρι να γίνουν η μοίρα μας.

Όλοι σας είστε άνθρωποι με ισχυρές πεποιθήσεις και μια στοργική Καρδιά. Η απόφασή σας να γίνετε στρατιώτες καθοδηγήθηκε από την ισχυρή επιθυμία να βοηθήσετε. Για αυτή την πεποίθηση είστε πρόθυμοι να υπερασπιστείτε και να πολεμήσετε. Σας παρακαλούμε να το κάνετε αυτό με σύνεση: Μην ξεχνάτε τους άλλους, αλλά μην ξεχνάτε και τον εαυτό σας. Όλοι μας - ως Διαβολικές ψυχές που έρχονται κατευθείαν από τον Ουρανό - κουβαλάμε μέσα μας την Αλήθεια για να γνωρίζουμε ακριβώς τι είναι σωστό και τι λάθος στη ζωή. Είναι απλά ένα θέμα, αν ακούμε αυτό που νιώθουμε μέσα στην ψυχή μας. Το να θέλεις να κάνεις κάτι σωστό δεν σημαίνει ότι το κάνεις πάντα σωστά, αυτόματα. Είναι μια ζωή για να το ανακαλύψουμε με δοκιμές και λάθη, μέχρι να πετύχουμε τελικά τους προσωπικούς μας στόχους. Απλά συνεχίστε να προσπαθείτε - πάντα. Μην εγκαταλείπετε ποτέ τον εαυτό σας, γιατί εγώ σίγουρα δεν θα σας εγκαταλείψω. Πιστεύω στη δύναμή σας, στα κίνητρά σας και στα οράματά σας. Όλοι σας εμπλουτίζετε τη ζωή μου μέσω του ιδιαίτερου τρόπου με τον οποίο ο καθένας από εσάς έχει δημιουργηθεί και δημιουργεί περαιτέρω τον εαυτό του στη ζωή.

Γι' αυτό, παιδιά, αν θέλετε να εντυπωσιάσετε την κυρία σας, μην πάτε στην Αρκτική και κυνηγήσετε ένα μαμούθ. Πηγαίνετε απλά σε ένα κατάστημα και πάρτε της μια πίτσα και λίγο chablis. Είμαστε στο 2020. Και ΝΑΙ: Μπορείτε να πάτε εκεί με μοτοσικλέτα!

Απλά κυνηγήστε το πάθος σας και τίποτα δεν μπορεί να πάει στραβά.

Είθε όλοι σας να είστε προστατευμένοι στην αποστολή σας και για να το πω με τον Yoda:



"Είθε η Δύναμη να είναι μαζί σας"


Με εκτίμηση,

brah



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:03 pm

Image





Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,



"Εκείνοι που θα εγκαταλείψουν την ελευθερία για να κερδίσουν την ασφάλεια θα καταλήξουν να χάσουν και τα δύο".

(Βενιαμίν Φραγκλίνος)



Όλοι μας ανησυχούμε όταν κινδυνεύει η ζωή μας. Όπου υπάρχει βία και σκληρότητα, έχουμε την τάση να επιτιθέμεθα και να αμυνόμαστε. Με αυτόν τον τρόπο, η επιθετικότητα οδηγεί πίσω στην επιθετικότητα και πραγματικά απλά κανείς δεν βοηθάει με αυτό.

Σίγουρα: Ο επιτιθέμενος πρέπει να σταματήσει. Γιατί το μόνο που χρειάζεται να κάνουμε είναι να ασφαλίσουμε, να προστατεύσουμε και να βοηθήσουμε με τον τρόπο μας να γίνουμε υπεύθυνα και στοργικά όντα στη ζωή. Ο τρόπος του Μαχάτμα Γκάντι για την "Αχίμσα" (μη βία) γονάτισε τη Βρετανική Αυτοκρατορία. Όλα αυτά έγιναν με
ΕΝΑ ον που είχε τη σοφία και το θάρρος να ακολουθήσει το δρόμο του προς τη Διαφώτιση.

Σήμερα, όλοι μας πρέπει να πάρουμε αυτή την απόφαση.

Είναι αλήθεια: είστε εδώ για να καθοδηγείτε και να προστατεύετε. Αυτή είναι ακριβώς η ίδια αποστολή για την οποία είμαι κι εγώ εδώ. Έτσι, πριν δράσουμε, θα πρέπει μάλλον να επικεντρωθούμε σε διαλογισμό και περισυλλογή σχετικά με το πού θα μας οδηγήσουν οι αποφάσεις μας. Είναι πραγματικά κατάλληλες στο δρόμο μας προς την παγκόσμια ειρήνη ή είναι απλώς υπακοή στους σημερινούς υπεύθυνους ηγέτες μας; Εσείς, ως στρατιώτες, έχετε εκπαιδευτεί να υπακούτε στους ανωτέρους σας και δεν υπάρχει τίποτα κακό σε αυτό. Οι στρατιωτικές δομές και άλλα ιεραρχικά συστήματα μέσα στον Κόσμο ακολουθούν την ίδια αρχή. Το να είμαστε μέρος ενός υπερκείμενου συνόλου σημαίνει ότι πρέπει να εκπληρώνουμε τους ρόλους μας προκειμένου να λειτουργήσει σωστά το σύστημα ως σύνολο
.

Η αποστολή ΜΟΥ εδώ στη Γη σε αυτή την εποχή και σε αυτή τη ζωή είναι να ηγηθώ, να καθοδηγήσω, να προστατεύσω και να κυβερνήσω. Να σας δώσω μια χείρα βοηθείας στην αναδιοργάνωση των δομών της κοινωνίας μας, με τρόπο που να είναι κατάλληλος για όλη την ανθρωπότητα και να μας οδηγήσει στην Παγκόσμια Ειρήνη.
Στο πλαίσιο αυτού του καθήκοντος δεν σας ζητώ απλώς να αφήσετε τον γνωστό σας ρόλο ως προστάτες - συνεχίστε να κάνετε αυτό που κάνετε και αυτό που θέλουν οι ανώτεροί σας να κάνετε. Απλά αφήστε το στο
Ουρανό ποια μελλοντική κατεύθυνση θα επιλέξουμε. Όλοι μας θα είμαστε μέρος αυτής της εξέλιξης και όλοι μας θα ακουστούμε προσεκτικά. Η απόφαση αυτή δεν θα ληφθεί τυχαία, αλλά μάλλον ακολουθώντας μια Θεϊκή επιθυμία. Η καθοδήγηση μέσω της υπακοής δεν είναι καθόλου καθοδήγηση. Η ελεύθερη βούλησή μας γίνεται πλήρως σεβαστή σε κάθε απόφαση που λαμβάνει μια ψυχή. Εμείς απλά πρέπει να αντέξουμε το αποτέλεσμα.

Το οικονομικό συμφέρον είναι προς το συμφέρον της ανθρωπότητας, αλλά δεν πρέπει να αποτελεί τον γενικό μας γνώμονα. Η αγάπη των οικογενειών μας και η στέγη και η φροντίδα που μπορούμε να τους παρέχουμε αξίζει πολύ περισσότερο να ζούμε από το να κατέχουμε το τελευταίο αυτοκίνητο
.

Όλοι εσείς που βρίσκεστε εδώ σήμερα, πήρατε την απόφαση στη ζωή σας να συμμετάσχετε σε ένα ανώτερο έργο, να εκπληρώσετε αυτό που είναι απαραίτητο στα δικά σας μάτια. Αυτή η απόφαση έχει γίνει πλήρως αποδεκτή από τους Ουρανούς πάνω από σας, διότι δείχνει τη δική σας θέληση να υπηρετήσετε με τρόπο που είναι κατάλληλος για εσάς. Το να δίνεις καταφύγιο σημαίνει μερικές φορές να ακολουθείς μια μάλλον σκληρή γραμμή, αλλά είναι απολύτως σημαντικό να το κάνεις, προκειμένου να βοηθήσεις μια άλλη ψυχή να αναπτυχθεί και να ξεδιπλωθεί μέσα στην ελευθερία και την ελευθερία του νου. Να είστε λοιπόν σοφοί δάσκαλοι και να εκπληρώνετε τα καθήκοντά σας ως στρατιώτες και πολεμιστές του καλού. Υπερασπιστείτε και προστατέψτε αυτό για το οποίο αξίζει να ζείτε και να αποδεικνύετε πάντα, αν είστε ακόμα στο σωστό δρόμο.

Είθε ο Παντοδύναμος Πατέρας και οι Ουρανοί να καθοδηγούν και να προστατεύουν πάντα εσάς και τους αγαπημένους σας, ενώ εκπληρώνετε αυτό που είναι απαραίτητο και πρέπει να γίνει.


Με εκτίμηση,

brah



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:04 pm

Image




Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,





όλες οι συγκρούσεις στη ζωή προκύπτουν για έναν λόγο: Δεν θεωρούμε ότι αγαπιόμαστε γι' αυτό που είμαστε.

Οι ιεροκήρυκες, οι δάσκαλοι, οι ηγέτες πάντα μας λένε να είμαστε ταπεινοί σε όλες μας τις πράξεις, ενώ θα πρέπει πάντα να είμαστε βαθιά γνωρίζοντας ότι είμαστε απλώς φτιαγμένοι από πηλό. Κατά την εμπειρία μου, αυτό δεν είναι το πώς θέλουν οι Ουρανοί να είμαστε. Το να είσαι ταπεινός στην καρδιά, το μυαλό και την ψυχή σου δεν σημαίνει ότι κάνεις τον εαυτό σου λιγότερο αξιόλογο από ένα άλλο ον. Να τιμάτε το σύμπαν με σεβασμό. Δείξτε το σεβασμό σας μέσω του να μεγαλώσετε σε ένα υπεύθυνο ον. Αυτή είναι η ευγνωμοσύνη που θέλει ο Ουρανός να βρούμε.

Ήρθε η ώρα για νέες λύσεις ενόψει μιας νέας χιλιετίας.

Αν δεν θέλουμε να συμβεί ένα αποτέλεσμα, πρέπει να αλλάξουμε την αιτία. Το αποτέλεσμα καθορίζεται από την είσοδο. Κατά την εμπειρία μου, το να απλώνουμε πρώτα τα χέρια μας στα χέρια κάποιου οδηγεί σε επιείκεια στο άλλο άτομο. Τότε νιώθουμε ότι μας σέβονται και μας καταλαβαίνουν, γεγονός που μας οδηγεί στο σημείο, να αποδεχτούμε τον άλλον πολύ πιο εύκολα. Οι συγκρούσεις δεν επιλύονται με το ποιος μπορεί να χτυπήσει τον άλλον πιο βαθιά, αλλά μέσα από την αγάπη και την κατανόηση. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να υποστηρίζουμε τις δικές μας θέσεις στη ζωή, αλλά να ενεργούμε με σοφία. Πάντα να αναρωτιέστε τον εαυτό σας: Τι υποστηρίζω, τι θέλω να συμβεί και πώς μπορώ να επιτύχω αυτόν τον στόχο;

Υπάρχουν θαύματα, θαύματα και κίνδυνοι στη ζωή. Όλα αυτά προορίζονταν για τον ενθουσιασμό μας μέσα στα ταξίδια μας. Προτιμήστε να πάρετε μια κατάσταση ως πρόκληση και όχι ως πρόβλημα. Προσπαθήστε πάντα να ενεργείτε από τη δική σας υψηλότερη θέση, από την πιο εξελιγμένη και μεγαλύτερη εκδοχή του εαυτού σας, όπως μπορείτε να είστε. Μας αγαπούν, μας αγαπούν τόσο βαθιά για όλες μας τις εμφανίσεις και είμαστε αληθινοί γιοι και κόρες του Παντοδύναμου
.


Η αληθινή φιλία των Ουρανών που βίωσα με έκανε να γίνω ένας διαφορετικός άνθρωπος. Απλώνω τα χέρια μου για τους άλλους, επειδή οι Ουρανοί μου απλώνουν τα χέρια τους. Είμαι ένας αληθινός οπαδός του ΘΕΟΥ, αυτό είναι που με κάνει ηγέτη και δάσκαλο. ΟΛΑ ξεκινούν από ΕΜΕΙΣ που κάνουμε τη διαφορά. Όχι με τους άλλους να κάνουν τη διαφορά, πρώτα.


Θα έρθει η στιγμή που θα δούμε πραγματικά τους εαυτούς μας ως αδελφούς και αδελφές στη ζωή. Αυτή η στιγμή θα έρθει, και θα έρθει σύντομα. Γνωρίστε βαθιά ότι ο εσωτερικός σας εαυτός, η ψυχή σας, η εκδοχή σας που ο Θεός έφτιαξε και ήθελε να ανακαλύψετε ξανά, δεν έχει κανένα λάθος σε όλη σας την εμφάνιση. Είμαστε πνεύμα, είμαστε Θεϊκοί. Όλοι μας. Απλά το έχουμε ξεχάσει αυτό.

Όταν βγαίνετε εκεί έξω και εκτελείτε τα καθήκοντά σας να ενεργείτε πάντα όπως θα έκανε ένας πατέρας με το παιδί του. Να είστε δυνατοί, με αυτοπεποίθηση και να γνωρίζετε τη μοίρα σας. Δεν υπάρχει αγάπη στο να πληγώνετε ο ένας τον άλλον, αλλά οι πληγές μερικές φορές σημαίνουν προστασία προκειμένου να αποφευχθούν μεγαλύτερα προβλήματα που θα προκύψουν.

Ένας στρατιώτης, ένας πολεμιστής πρέπει να κάνει αυτό που είναι η δουλειά του. Μην παραπλανηθείτε από οράματα που είναι μικρότερα από το δικό σας όραμα για τον εαυτό σας. Είσαι προικισμένος με μια φωνή. Χρησιμοποίησέ την και χρησιμοποίησέ την διεξοδικά, έχοντας παράλληλα αυτοπεποίθηση
.

Πάντα διατηρήστε την Πίστη και την αίσθηση του χιούμορ σας στη ζωή. Μετά από όλα αυτά -

Ο παράδεισος είναι απλώς μια κατάσταση του νου.


Να προσέχετε και να είστε ευλογημένοι,

brah



Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:05 pm

Image



Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές Δυνάμεις Διατήρησης της Ειρήνης,



Τι σας ενημερώνουν οι Αρχές





"Είχα ένα τηλεοπτικό συνεργείο που βιντεοσκοπούσε την εγκατάσταση, όταν είδαν έναν δίσκο. Τον κινηματογράφησαν καθώς πετούσε πάνω από το κεφάλι μας, στη συνέχεια αιωρήθηκε, άπλωσε τρία πόδια ως σύστημα προσγείωσης και κατέβηκε αργά για να προσγειωθεί σε έναν ξερό πυθμένα λίμνης! Ήταν ένας κλασικός δίσκος, γυαλιστερός ασημένιος και λείος, με διάμετρο περίπου 30 πόδια. Ήταν αρκετά ξεκάθαρο ότι επρόκειτο για ένα εξωγήινο σκάφος".

Ο αστροναύτης συνταγματάρχης Γκόρντον Κούπερ για την εμπειρία του με τα UFO.



"Ξέρω ότι και άλλοι αστροναύτες μοιράζονται τα συναισθήματά μου, και ξέρουμε ότι η κυβέρνηση κάθεται πάνω σε αδιάσειστα στοιχεία για UFO".

Ο αστροναύτης συνταγματάρχης Gordon Cooper, 14 Ιανουαρίου 1997.


"Το φαινόμενο είναι κάτι πραγματικό και όχι οραματικό ή φανταστικό".

Στρατηγός Nathan Twining, 23 Σεπτεμβρίου 1947, επικεφαλής της Διοίκησης Υλικού της Πολεμικής Αεροπορίας των ΗΠΑ


"Αυτό που βρήκα ήταν αδιάσειστα στοιχεία για να υποστηρίξω ότι τα περισσότερα από αυτά τα εναέρια αντικείμενα ξεπερνούσαν κατά πολύ την επίγεια τεχνολογία της εποχής κατά την οποία παρατηρήθηκαν. Αναγκάστηκα να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η Γη να δέχεται επισκέψεις από εξαιρετικά προηγμένα αεροδιαστημικά οχήματα υπό όντως εξαιρετικά "ευφυή" έλεγχο".

Dr. Richard Haines, ερευνητής αεροδιαστημικής στη NASA, συνταξιούχος


"Έχουμε στοίβες από αναφορές για ιπτάμενους δίσκους. Τις παίρνουμε στα σοβαρά, αν σκεφτείτε ότι έχουμε χάσει πολλούς άνδρες και αεροπλάνα προσπαθώντας να τους αναχαιτίσουμε".

Στρατηγός Benjamin Chidlaw, Διοίκηση Αεράμυνας


"Όταν έχεις τη θέα του εναέριου χώρου και την οθόνη του ραντάρ και βλέπεις τα ΑΤΙΑ να γυρίζουν με είκοσι ή τριάντα μίλια το δευτερόλεπτο, αυτό είναι πολύ αληθινό. Μπορούν να γυρίσουν ξαφνικά σχεδόν 90 μοίρες σε ένα δευτερόλεπτο ή μισό δευτερόλεπτο. Τα ΑΤΙΑ μπορούν να πάνε κάθετα ευθεία προς τα πάνω πολύ γρήγορα".

Ο Ανώτερος Ελεγκτής Εναέριας Κυκλοφορίας της Πόλης του Μεξικού, Enrique Kolbeck, μοιράζεται την ίδια εμπειρία που περιγράφουν χιλιάδες άνθρωποι.


"Πράγματι, έχουμε έρθει σε επαφή μαζί μας, ίσως και να μας έχουν επισκεφθεί εξωγήινα όντα, και η κυβέρνηση των ΗΠΑ, σε συνεννόηση με τις άλλες εθνικές δυνάμεις της Γης, είναι αποφασισμένη να αποκρύψει αυτές τις πληροφορίες από το ευρύ κοινό".

Victor Marchetti, 1979, πρώην αξιωματούχος της CIA για τα ΑΤΙΑ


Image


"Οι ιπτάμενοι δίσκοι είναι αληθινοί. Τους έχουν δει πάρα πολλοί καλοί άνθρωποι που δεν έχουν παραισθήσεις".

Απόσπασμα από UFO από έναν από τους μεγαλύτερους πιλότους μαχητικών αεροσκαφών της Αμερικής, τον Σμηναγό Eddie Rickenbacker


"Ναι, υπήρξαν επισκέψεις εξωγήινων. Έχουν συντριβεί σκάφη. Έχουν ανακτηθεί υλικά και σώματα. Υπήρξε μια ορισμένη ποσότητα αντίστροφης μηχανικής που επέτρεψε την αντιγραφή ορισμένων από αυτά τα σκάφη ή ορισμένων εξαρτημάτων. Και υπάρχει κάποια ομάδα ανθρώπων που μπορεί να σχετίζεται ή να μην σχετίζεται με την κυβέρνηση σε αυτό το σημείο που έχει αυτή τη γνώση. Οι άνθρωποι σε υψηλό επίπεδο της κυβέρνησης έχουν πολύ λίγες, αν όχι καθόλου, έγκυρες πληροφορίες σχετικά με αυτό. Έχει γίνει αντικείμενο παραπληροφόρησης προκειμένου να αποσπάσουν την προσοχή και να δημιουργήσουν σύγχυση, ώστε να μην βγει η αλήθεια στην επιφάνεια".

Δρ Έντγκαρ Μίτσελ, αστροναύτης του Απόλλων 14


"Τα ΑΤΙΑ είναι φυσικές εκδηλώσεις που δεν μπορούν να γίνουν κατανοητές χωρίς την ψυχική και συμβολική τους πραγματικότητα. Αυτό που βλέπουμε εδώ δεν είναι μια εξωγήινη εισβολή. Είναι ένα πνευματικό σύστημα που δρα πάνω στους ανθρώπους και χρησιμοποιεί τους ανθρώπους".

Dr. Jacques Vallee


"Αν μας επισκέπτονταν εξωγήινοι, το αποτέλεσμα θα ήταν όπως όταν ο Κολόμβος αποβιβάστηκε στην Αμερική, κάτι που δεν εξελίχθηκε καλά για τους ιθαγενείς Αμερικανούς".

Stephen Hawking


"Δεν γελάω πια με τους ανθρώπους όταν λένε ότι έχουν δει ΑΤΙΑ. Έχω δει κι εγώ ένα".

Πρόεδρος των ΗΠΑ Τζίμι Κάρτερ, ABC News, 22 Ιανουαρίου 1979


"Αντιμετωπίζετε τώρα έναν νέο κόσμο, έναν κόσμο αλλαγής. Μιλάμε με παράξενους όρους, για την αξιοποίηση της κοσμικής ενέργειας, για την τελική σύγκρουση μεταξύ μιας ενωμένης ανθρώπινης φυλής και των σκοτεινών δυνάμεων κάποιου άλλου πλανητικού γαλαξία. Τα έθνη του κόσμου θα πρέπει να ενωθούν, διότι ο επόμενος πόλεμος θα είναι διαπλανητικός. Τα έθνη της Γης πρέπει κάποια μέρα να δημιουργήσουν ένα κοινό μέτωπο ενάντια στην επίθεση από ανθρώπους άλλων πλανητών".

Στρατηγός Douglas MacArthur, 8 Οκτωβρίου 1955, New York Times


"Όταν έρθει η πολυαναμενόμενη λύση στο πρόβλημα των ΑΤΙΑ, πιστεύω ότι θα αποδειχθεί ότι δεν είναι απλώς το επόμενο μικρό βήμα στην πορεία της επιστήμης, αλλά ένα ισχυρό και εντελώς απροσδόκητο κβαντικό άλμα".

Ο καθηγητής J. Allen Hynek στο "the UFO experience"


"Αν οι μάζες άρχιζαν να αποδέχονται τα ΑΤΙΑ, αυτό θα επηρέαζε βαθιά τη στάση τους απέναντι στη ζωή, την πολιτική, τα πάντα. Θα απειλούσε το status quo. Κάθε φορά που οι άνθρωποι συνειδητοποιούν ότι υπάρχουν μεγαλύτερες εκτιμήσεις από τις δικές τους ασήμαντες μικρές ζωές, είναι ώριμοι να κάνουν ριζικές αλλαγές σε προσωπικό επίπεδο, οι οποίες τελικά θα οδηγούσαν σε μια πολιτική επανάσταση στην κοινωνία στο σύνολό της".

John Lennon, μουσικός, ακτιβιστής και μάρτυρας UFO


Image
 
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:07 pm

Image
Image


Ο μικρός ανόητος


Αγαπητοί Αμερικανοί Στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,


I.


"Μια μέρα θα είσαι ευλογημένος με ένα όνειρο που θα βάλει τη ζωή σου στο σωστό δρόμο", είπε ο manu και φάνηκε να βρίσκει ικανοποίηση συγκεντρώνοντας ξανά την προσοχή του στα παπούτσια του.

Αυτά - εμφανώς φθαρμένα και γερασμένα από τις σκληρές καταπονήσεις ποιος ξέρει πόσο καιρό - ήταν ικανά να περιγράψουν τα ταξίδια του γέρου. Δεν έδειχναν να είναι άβολα, γιατί ο manu έπαιζε με τα δάχτυλα των ποδιών του κάτω από το οστέινο, εύθραυστο δέρμα. Χαμογέλασα. Ως έφηβος είχα ένα ζευγάρι παπούτσια που ήταν ανάθεμα για τη μητέρα μου. Αλλά αγαπούσα τις παλιές μου παντόφλες - πιθανώς γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο. Γενικά, παρατήρησα ότι γνώριζα καλά αυτόν τον παράξενο ξένο - από τα πρώτα παιδικά μου χρόνια ήταν πάντα εκείνοι οι γέροι, ασπρομάλληδες άνδρες που θεωρούσα φωτισμένους.

Φάνηκε να υποψιάζεται τι κρυβόταν πίσω από το μέτωπό μου και έτσι δίπλωσε το δικό του. "Ανόητος είσαι", με επέπληξε, γιατί αυτός ο παράξενος ξένος προφανώς δεν είχε καμία διάθεση για πραγματική επίπληξη. Αξιοσημείωτο είναι ότι στον τρόπο του υπήρχε επίσης μόνο ένας υπαινιγμός ελαφράς λύπης για την αδιόρθωτα θλιβερή ύπαρξή μου- μια περίσταση που μου έδωσε τρυφερή ελπίδα. Παρόλο που είχα επανειλημμένα αποφασίσει να το αποφύγω, τώρα επικεντρώθηκα στο μάνου, περιμένοντας και περιμένοντας.

"Δεν έχεις πάει ακόμα μακριά, άνθρωπε, αλλά ο δρόμος σου ακολουθεί τον αληθινό, τον προικισμένο", σήκωσε πάλι το κεφάλι του και για μια στιγμή μου φάνηκε σαν να είχε βρει ευχαρίστηση στη διδασκαλία, ή τουλάχιστον να είχε ζεσταθεί. Πιθανότατα όμως να φαντάστηκα πάλι κάτι τέτοιο, όπως ακριβώς ταιριάζει στον τρόπο ζωής μου.

"Το μονοπάτι σου, μπραμπάτα, είναι σαν ένα φίδι που το καταβροχθίζει" - έτσι άρχισε να λέει την ιστορία της απάντησης...




Image

II.

Όταν θυμάμαι τις συναντήσεις με τον manu μου, σκέφτομαι πάντα τα παπούτσια του.

Αυτά τα παπούτσια, με την τσαχπινιά τους, τη λιπαρή λάμψη τους, με τα φθαρμένα τακούνια τους και τις τρύπες στα συνηθισμένα σημεία πάνω από το πόδι, προκαλούν μια τόσο θλιβερή εντύπωση που είναι ήδη ένα αξιοσέβαστο και γοητευτικό θέαμα. Και όμως εμφανίζονται με προκλητική αντίσταση. Είναι εκπληκτικό το γεγονός ότι παρατηρώ τέτοια πράγματα, αφού γενικά έχω ελάχιστες γνώσεις για οτιδήποτε αξίζει να γνωρίζω σχετικά με τα παπούτσια.

Όταν ο manu μου αναζητά επαφή μαζί μου, προτιμά μια δυσδιάκριτη φιγούρα. Αυτό είναι επίσης εκπληκτικό, καθώς φαίνεται να αναγνωρίζω σε αυτόν ορισμένα ματαιόδοξα χαρακτηριστικά. Έτσι, θα ήταν εύκολο γι' αυτόν να κερδίσει τον απαραίτητο σεβασμό από μένα μέσω μιας πνευματικής εμφάνισης, για παράδειγμα. Κρατάει αποστάσεις από τέτοια πράγματα μόνο από καθαρή άνεση, επειδή η αλλαγή της σφαίρας τον κουράζει πάντα. Είμαι βέβαιος ότι μόνο από καθαρή τεμπελιά διατηρεί ένα συνηθισμένο σχήμα και έτσι το προτιμά από την ικανοποίηση των μάταιων αναγκών του πάνω μου.

Ο ηλικιωμένος άνδρας κάνει σήμερα μια προσεκτική εντύπωση.

Βλέποντας τον στο φως, κάνει πάντα μια στοχαστική εντύπωση, καθώς φαίνεται να απολαμβάνει αυτόν τον ρόλο. "Ρωτώ, με όλο το σεβασμό", αρχίζει να περιπλέκει τα πράγματα, "αν θεωρείτε τον εαυτό σας φωτισμένο άνθρωπο;" Touche. Αυτό παθαίνεις όταν αφήνεις το μυαλό σου να περιπλανηθεί. Τώρα το θέμα είναι να διαλέξεις τις λέξεις σου με σύνεση. Διαισθάνομαι ότι το πονηρό σκυλί ετοιμάζει κάτι πάλι. "Πιστεύω ότι μπορώ να ισχυριστώ", αρχίζω διστακτικά να σκέφτομαι, "ότι μπορώ να κάνω μια σιλουέτα του κόσμου". Λοιπόν... Παραδέχομαι ότι είναι μια αμήχανη φράση. "Πού βασίζεις, Μπραχμπάτα, αυτή τη γνώση;" χαίρεται ο Μάνου. Ορίστε. Θέλει να με παγιδεύσει ξανά. Δεν ξέρω. Δεν ξέρω. Πρέπει να χάνω το μυαλό μου...

"Έχω διαβάσει κάποια πράγματα που έχουν αξία και μπορώ να βάλω τα πράγματα σε ένα πλαίσιο", απάντησα προσεκτικά - όχι χωρίς να εκπλήσσω τον εαυτό μου με αυτή την παρουσία πνεύματος. Μακάρι να μην προετοίμαζα τον δικό μου στόχο.


Image

"Στο μονοπάτι της σοφίας, λοιπόν, ε;", ειρωνεύτηκε ο μπακαλιάρος. "Αλλά πρέπει ακόμα να έχεις λίγη υπομονή αν θέλεις να φτάσεις στις σφαίρες που εννοώ. Ο δρόμος οδηγεί πάνω από μια καθαρή καρδιά και πάνω από ένα καθαρό μυαλό. Αυτή η ουσία των σπάνιων γαιών θέλει να είναι καλά προετοιμασμένη. Εσύ, φίλε μου, κρίνεις με βάση μια κοσμοθεωρία που έχεις δημιουργήσει εσύ ο ίδιος. Δηλαδή εσύ είσαι το κέντρο του κόσμου; Είναι ο κόσμος το κέντρο του ουρανού; Μεγάλος είναι εκείνος που ακολουθεί το δικό του δρόμο, ακόμα κι αν αυτός οδηγεί σε λάθος δρόμο; Όχι, Μπραχμπάτα, η καρδιά σου είναι αγνή, αλλά το κεφάλι σου είναι μπερδεμένο. Η πίστη και η εμπιστοσύνη σου σε κάνουν δυνατό, αλλά τα μάτια σου κοιτούν μόνο προς μια κατεύθυνση. Άνοιξε το μυαλό σου, άφησε το φως να μπει στο σκοτάδι".

Γιατί πρέπει πάντα να μιλάει τόσο πρησμένος; Δεν τον κατάλαβα ακριβώς, αλλά νομίζω ότι μάλλον δεν περίμενε την απάντησή μου. Το καλύτερο θα είναι να τον μπερδέψω περισσότερο, τότε θα σκεφτεί και αυτό πάντα παίρνει πολύ χρόνο. "Όλα αυτά μου είναι γνωστά", συμφώνησα με τον manu. "Αλλά πρέπει να έχετε υπόψη σας ότι έχω δημιουργήσει αυτή την κοσμοθεωρία ως άθροισμα των εμπειριών μου και του υπόλοιπου μυαλού μου και ότι κουβαλάω μέσα μου την πρόθεση και την πεποίθηση να την τελειοποιήσω περαιτέρω. Η άποψή μου για τον κόσμο είναι συσσωρευμένη ως το σύνολο των γνώσεών μου και υπόκειται σε καθημερινές αλλαγές, καθώς τα συστατικά της αλλάζουν ως προς τη σύνθεση και τη στάθμισή τους. Καταδικάζετε την αναζήτησή μου; Δεν μιλάτε γι' αυτήν, αλλά μου δίνετε, γεμάτη κρυφό χλευασμό, να καταλάβω ότι είμαι φτιαγμένος από πηλό. Ποιος είναι λοιπόν ο σκοπός σου;", έθεσα γρήγορα ένα αντερώτημα με ύφος θριαμβευτικά παραιτημένο, προκειμένου να ανασυνταχθώ προς το παρόν.

Ακατανόητα, ο manu χαμογέλασε διασκεδάζοντας!

"Γενναίος άνθρωπος! Πραγματικά, φαίνεται ότι θέλεις να κάνεις μια προσπάθεια. Η εξυπνάδα σου είναι αξιοσημείωτη και φαίνεται ότι είσαι πρόθυμος να ψάξεις και μια μέρα ίσως θελήσεις ακόμη και να δεις. Ωστόσο, σκέψου καλά το μονοπάτι σου και αναρωτήσου πού οδηγεί. Το να περπατάς μόνος σου οδηγεί σε έναν προορισμό, αλλά και το μονοπάτι πρέπει να επιλέγεται με προσοχή. Περπατάτε τη διαδρομή σας, καλά κάνετε, αλλά η διαδρομή σας είναι πάνω σε έναν χάρτη που έχουν σχεδιάσει άλλοι. Είσαι ντροπαλός, άνθρωπος, να πορεύεσαι στη ζωή χωρίς χάρτη και να την ανακαλύπτεις".

Αυτό που δεν αντέχω καθόλου στο manu είναι ότι τα λέει όλα τόσο περίπλοκα. Σε κάθε ευκαιρία γλεντάει τα μάτια του στο πρόσωπό μου, όταν μπορώ να ακούσω για άλλη μια φορά τη σοφία του. Ανέφερα ότι μάλλον είναι ματαιόδοξος; Θα ήθελα να του στρίψω τη μύτη. Ή απλά να βγάλω τη γλώσσα μου. Όχι επειδή δεν τον καταλαβαίνω, αλλά απλά για να δω τι θα έκανε τότε. "Αφού κατέχεις όλες αυτές τις αλήθειες, γιατί δεν τις μοιράζεσαι μαζί μου;" Αναφώνησα προκλητικά. Ο γέρος θα έπρεπε πρώτα να κάνει κάτι από αυτά.

Ο manu κούνησε τώρα το κεφάλι του με εμφανή διασκέδαση.

"Η ενεργητική σας βιασύνη προς τα εμπρός είναι έκφραση του ενθουσιασμού και της ανυπομονησίας σας", μου έκλεισε το μάτι. "Αλλά πρέπει να μάθεις πριν μπορέσεις να αναγνωρίσεις. Το μονοπάτι προς την αλήθεια είναι διαιρεμένο- πρέπει να είσαι σε θέση να δεις τις διασταυρώσεις και μετά να τις πάρεις. Αυτό μόνο εσύ αποφασίζεις και η επιλογή του σωστού μονοπατιού δεν είναι εύκολη. Κάποια από αυτά είναι ελικοειδή και μπερδεμένα, άλλα μοιάζουν να υπόσχονται μια γρήγορη απάντηση. Κάποια μονοπάτια οδηγούν σε μια πύλη και μόνο αυτός που έχει βρει το κλειδί μέσα του μπορεί να την ανοίξει. Ένα άλλο μονοπάτι μοιάζει σκοτεινό και συγκεχυμένο, ώστε να το φοβάστε, κι όμως μπορεί να είναι το αληθινό. Αλλά τους περισσότερους δρόμους", είπε ο manu μου, "δεν τους γνωρίζεις και δεν τους αντιλαμβάνεσαι. Ω, όχι, δεν είναι όπως νομίζεις, δεν είναι οι δρόμοι που σου διαφεύγουν, εσύ είσαι ο μόνος που πατάς στο σημείο. Αλλά ποιος είναι ο δρόμος που οδηγεί στην αλήθεια; Αν απολαμβάνετε τα λουλούδια στα χωράφια, σταματήστε και απολαύστε το χαριτωμένο μεγαλείο τους. Μήπως έχετε όρεξη να ρωτήσετε για το νόημα των λουλουδιών; Λοιπόν, τότε, αφήστε τα να σας μαγέψουν, αλλά μην ξεχνάτε να είστε ευγνώμονες που σας αποκαλύπτονται, ξεδιπλώνουν όλο τους το μεγαλείο και απλώνουν τα ντελικάτα λουλουδένια όνειρά τους στον ουρανό. Πάρτε όλα αυτά ως δώρο, καταλάβετε τα πριν κάνετε ερωτήσεις για την αλήθεια. Πρόσεχε, μπραμπάτα", έπλεξε το δίχτυ του γύρω μου, "να ρωτάς για την αλήθεια. Αλλά σχεδίασε το δρόμο σου και χώρισε τη διαδρομή σε στάδια και αυτά ξανά και ξανά. Ξεκουράσου και σκέψου. ...αλλά περιπλανηθείτε όπου σας ευχαριστεί".

"Μπορεί να θέλω να περιπλανηθώ", είπα, "αλλά η φιλοσοφία από μόνη της δεν θα με πάει πουθενά. Σίγουρα έχεις δίκιο, manu μου, αλλά δεν υπάρχει μια χρήσιμη απάντηση;" Είναι προφανώς μπερδεμένος
.


Image

III.

Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με έναν μπερδεμένο παγκόσμιο δάσκαλο.

Αν κατά τα άλλα ο manu μου είναι μάλλον μεγαλόπρεπος και στοχαστικός στις σχέσεις του μαζί μου, τείνει, μόλις αιχμαλωτιστεί από τον εαυτό του, να πηγαίνει από το εκατοστό στο χιλιοστό. Πρέπει συνεχώς να του επισημαίνω το συγκριτικά κοσμικό μου ενδιαφέρον, διαφορετικά θα χαθεί στα υπερβατικά πεδία της μεταφυσικής και άλλων κερδοσκοπικών επιστημών. Παρόλο που πρέπει συνεχώς να τονίζει την εκλογή του, πολλά από όσα λέει μου βγάζουν νόημα, πράγμα που δεν αποτελεί έκπληξη, αφού έτσι κι αλλιώς είναι συνήθως παλιά καπέλα. Προφανώς είχε ερμηνεύσει την προκλητικά χρησιμοποιημένη ερώτησή μου ως δυσαρέσκεια, διότι διαφορετικά δεν θα μπορούσε να εξηγηθεί το κριτικά διερευνητικό βλέμμα του.

"Υποψιάζομαι ότι δεν είσαι έτοιμη να φύγεις", με έβγαλε από τις σκέψεις μου ο manu. "Μοιάζεις με έξυπνο παιδί, αλλά μπορείς ακόμα μόνο να συρθείς, να πιεις μόνο το συνηθισμένο σου φίλτρο και να φας μόνο το συνηθισμένο σου φαγητό. Και τώρα απαιτείς από εμένα, απ' όλους τους ανθρώπους, μια χρήσιμη απάντηση. Πάρε το χρόνο σου και άνοιξε το μυαλό σου στο πνεύμα, τότε μπορείς να φτάσεις στον κόσμο. Με τον καιρό θα αποκτήσεις τη χρήσιμη γνώση σου", μου χαμογέλασε τώρα ενθαρρυντικά ο manu, "την επιθυμείς, άνθρωπε, σαν θησαυρό και τη λαχταράς. Θα αναγνωρίζεις με σύνεση τα χρήσιμα στο δρόμο προς την απάντηση και τα λιγότερο χρήσιμα με τον ίδιο τρόπο. Αλλά μόλις εντοπίσεις το αληθινό μονοπάτι, ακολούθησέ το κι άλλο.


Image

Μέσα στην αξιοπρέπειά του φαίνεται τόσο πεπεισμένος για τον εαυτό του που θα μπορούσα να ουρλιάξω δυνατά. Αλλά αφού πρέπει να ξοδεύει ένα μεγάλο μέρος της συγκέντρωσής του για να δείχνει αξιοπρεπής, ίσως τελικά καταφέρω να τον βγάλω από την εφεδρεία του. "Δεν θα με αφήσεις να τσιμπήσω από το δέντρο της γνώσης", κράζω, "αλλά θα με κατηγορήσεις γι' αυτό ακριβώς, την έλλειψή μου, στην επόμενη ανάσα! Ένα αριστούργημα. Την κατάλληλη στιγμή, παραλίγο να μου διαφύγει η εκνευρισμένη λάμψη στα μάτια του manu - καθώς ήμουν συνεπαρμένος από την ισχυρή γλωσσική έκφραση και την απλότητα των λόγων μου. Δεν το είχε υπολογίσει αυτό. Τώρα τον έχω στα χέρια μου και μάλλον θα πρέπει να γίνει πιο σαφής. Εξάλλου, τα χρέη από τα τυχερά παιχνίδια είναι χρέη τιμής, και ό,τι ισχύει για τα τυχερά παιχνίδια ισχύει σίγουρα και για τη γνώση. Κάντε πρώτα το στόμα σας να τρέξει και μετά τραβήξτε το πίσω - σκεφτείτε το!

Για άλλη μια φορά ο manu κούνησε το κεφάλι του, χαμογελώντας. "Απλώς εννοούσα ότι πρέπει να εξασκήσετε υπομονή. Ο σπόρος πρέπει πρώτα να βλαστήσει πριν αρχίσετε να συγκομίζετε. Εσύ κι εγώ, Μπραχάτα, έχουμε χρόνο, πολύ χρόνο. Ξεκινήστε να αναζητήσετε την απάντηση, αλλά ξεκινήστε την αναζήτησή σας από εκεί που θα σας αποφέρει όφελος. Ο manu με πλησίασε τώρα τόσο πολύ που ένιωσα την ανάσα του στο στήθος μου. Το βλέμμα του έμοιαζε να θέλει να με διαπεράσει επειγόντως καθώς συνέχιζε να μιλάει νουθετικά: "Ναι, έχουμε όλο το χρόνο του κόσμου. Αλλά αξιοποιήστε τον χρόνο σας σωστά, μην τον σπαταλάτε. Αλλά με τι τον σπαταλάτε και με τι τον χρησιμοποιείτε, πρέπει και θα το ανακαλύψετε. Αυτό είναι το μόνο που έχω να σας πω. Αρχίστε να βρίσκετε το δρόμο σας και μετά ακολουθήστε τον", ο manu με κυριάρχησε και μάλλον είχε πλήρη επίγνωση της ελαφρώς θεατρικής επίδρασής του πάνω μου. Παρ' όλα αυτά, συνέχισε να μιλάει. "Από καιρό σε καιρό θα γίνομαι σύντροφός σου, θα μοιράζομαι το φαγητό μου μαζί σου και θα σπάω το ψωμί μου μαζί σου. Το κλειδί για την πύλη του κόσμου σας βρίσκεται θαμμένο βαθιά μέσα σας, βρείτε το και χρησιμοποιήστε το όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή.

Με αυτά τα λόγια, το manu ξεφούσκωσε σε ένα ροζ σύννεφο έτοιμο για τη σκηνή, μόνο και μόνο για να απαιτήσει επιτέλους τον σεβασμό που μου είχε λείψει από καιρό. Δεν ξέρω πώς το έκανε, αλλά πρέπει να είχε προετοιμάσει κάποιο είδος παρα-υποβλητικής-υπονοητικής Λειψίας όλων των ειδών στο κρανίο μου. Οι μάγοι και οι άλλοι ταχυδακτυλουργοί ήταν πάντα ένα μυστήριο για μένα.

"Σκόνη σε σκόνη", ψιθύρισα πίσω του. Τουλάχιστον ήταν σκοτεινά, αλλιώς ο Μάνου δεν είχε τις πιο ελάχιστες πνευματικές απαιτήσεις. Ούτε καν λάμψεις λέιζερ ή σφαιρικοί ήχοι δεν μπορούσαν να ακουστούν
.



Εντυπωσιάστηκα


Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:08 pm

Image
Image


'The People'


Αγαπητοί Αμερικανοί Στρατιώτες,
αγαπητές Δυνάμεις Διατήρησης της Ειρήνης,




Διέσχισα το δάσος μέχρι να φτάσω στο μικρό ξέφωτο. Το φεγγάρι και τα αστέρια έλαμπαν με την καθαρή, χλωμή λάμψη τους στον κόσμο και έκαναν τη νυχτερινή δροσιά να αστράφτει παντού.

Τα μαλακά βρύα, που κάλυπταν το γήινο δάπεδο του δάσους κατά την πεζοπορία μου μέχρι εδώ, έδωσαν τη θέση τους στη θαμπή χαμηλή βλάστηση στην άκρη του ξέφωτου. Ο γέρος καθόταν ήδη, σκυμμένος σε ένα ξύλινο σκαμνί, στο δρύινο τραπέζι του ανοιχτού χώρου και με περίμενε. Ένα κλαδί έσπασε κάτω από την κλωτσιά μου και ο γέρος με κοίταξε. Έκανα ένα βήμα πιο κοντά του και εκείνος σήμανε να πάρω τη θέση μου δίπλα του.

Χαιρετηθήκαμε με τα μάτια μας, σοβαροί και νιώθοντας κοντά. Ένιωσα στην καρδιά μου εκείνο το ευχάριστο συναίσθημα ευεξίας και ζεστασιάς που μόνο αιώνες κοινής πορείας σε φιλία μπορούν να πυροδοτήσουν.


Image

Κάθισα στο σκαμνί. Σιωπηλός ο ταξιδιώτης γέμισε την κασσίτερη κανάτα που με περίμενε με κόκκινο κρασί. Ήπιαμε ο ένας στον άλλον και καθίσαμε φιλικά σιωπηλοί για λίγο, σκεπτόμενοι περαιτέρω. Αφού η καρδιά μου έφτασε στο πνεύμα του, τον ρώτησα: "Σε παρακαλώ, φίλε. "Πες μου πώς ήταν μια φορά κι έναν καιρό στον κόσμο σου με εκείνους που ήταν μαζί σου".

Ο ηλικιωμένος άνδρας κοιτούσε προφανώς τα σκοτεινά δέντρα στο βάθος του ξέφωτου και όμως φαινόταν να μην τα αντιλαμβάνεται. Αφού κοίταξε μέσα στην καρδιά του, συγκεντρωμένος στον εαυτό του, πήρε άλλη μια γουλιά από το ποτήρι του και άρχισε να μιλάει. "Λοιπόν, μπραμπάτα", ξεκίνησε πρόθυμα την ομιλία του ο ταξιδιώτης. "Ο αγώνας για την πορεία του κόσμου σας δεν θα τελειώσει όπως κάποτε για τον λαό μου", απάντησε. "Οι κόσμοι μας μοιράζονται τα σκαμπανεβάσματα των αιώνων, όμως η θεραπεία σας προορίζεται γι' αυτούς". Πήρε μια βαθιά ανάσα και με κοίταξε. Τα μάτια του έλαμπαν βελούδινα μαύρα. Χαμογελώντας, είπε: "Το Πνεύμα αποφάσισε να γυρίσει τον κόσμο μου ανάποδα, ώστε αυτή η στροφή να γίνει τώρα αντίστροφα για τον κόσμο σας.

Ο γέρος σιώπησε ξαφνικά και έψαξε στις τσέπες του για την πίπα του. Φαινόταν να σκέφτεται. Συγκεντρώθηκα κι εγώ για να τον ρωτήσω: "Πες μου για το είδος Χ, το animus. "Πώς νομίζεις ότι μπορώ να υπηρετήσω καλύτερα τον κόσμο μου, τον λαό μου;". Εν τω μεταξύ, ο περιπλανώμενος βρήκε τα σκεύη του στα βάθη της ζέρκιν του, γέμισε την πίπα του με τον κόμπο από το σακουλάκι του καπνού και την άναψε. Αφού ξεφούσκωσε την πίπα ζεστά, πήρε μια βαθιά ρουφηξιά, κράτησε για λίγο την αναπνοή του και έπειτα, βγάζοντας τον καπνό, μου μίλησε: "Είναι πάντα μειονέκτημα να νομίζεις ότι είσαι σοφότερος από τους άλλους. Το αήττητο δεν επιτυγχάνεται με τη σοφία. Η καρδιά σου θα σε οδηγήσει στο Πνεύμα της Αλήθειας. Η δύναμη, η αληθινή δύναμη μπορεί να αποκτηθεί μόνο μέσω της αφοσίωσης. Η αγνότητα της αρχικής επιθυμίας σε ένα μόνο ον μπορεί να σφραγίσει τη μοίρα ολόκληρων κόσμων." Άκουσα μέσα μου τα λόγια του συγκριτικά. Ο γέρος ξύπνησε διστακτικά μέσα μου τη μνήμη των όσων είχα βιώσει στο παρελθόν. Πήρε άλλη μια ρουφηξιά από την πίπα του, χάιδεψε το γένι του πηγουνιού του προφανώς σκεπτόμενος και μετά συνέχισε να μιλάει.

"Το animus..." άρχισε να λέει περισσότερο στον εαυτό του παρά στη δική μου διεύθυνση. "Από πού προήλθαν, ούτε οι γραμματείς του λαού μου δεν γνωρίζουν. Είναι παλιοί, μπραμπάτα, πολύ παλιοί. Στα αρχεία μας, αναφέρονται με πολλά ονόματα. Ούτε γνωρίζουμε τα αρχικά τους ονόματα, πόσο μάλλον τις πολλές πιθανές σημασίες των ονομάτων τους. Πολλοί κόσμοι σε πολλούς γαλαξίες μιλούν γι' αυτούς ως Esps, κάποιοι τους αποκαλούν Animus, ενώ εμείς τους έχουμε ονομάσει μόνο "ο λαός"". Ο γέρος έκανε ένα διάλειμμα. Μου φάνηκε σαν να σκεφτόταν ποιο μέρος της ιστορίας της εμπειρίας του για τους "ανθρώπους" θα μπορούσε να έχει σημασία για μένα. "Λοιπόν", συνέχισε μετά τις σκέψεις του, φαινομενικά ασυνάρτητα, "σε κάθε περίπτωση - δεν ήταν αυτοί που τελικά μας νίκησαν, αλλά η δική μας υπερηφάνεια, που τους έκανε να καταλάβουν τον κόσμο μας. Ο γέρος ξαφνικά γέλασε, σαν να κατηγορούσε τον εαυτό του για την ανοησία των όντων στους κόσμους που είχαν καταλάβει. Στη συνέχεια μίλησε. "Μην τους υποτιμάς ποτέ για τον υποτιθέμενο νανισμό τους, μπραμπάτα, γιατί τότε δεν γνωρίζεις το σύμπαν και τον τρόπο ζωής του. Ένα μόνο από αυτά τα όντα είναι ικανό να ελέγξει το μυαλό δέκα ενήλικων πολεμιστών του είδους σας, αν αυτοί οι άνδρες δεν είναι προετοιμασμένοι με καθαρή καρδιά και καθαρό μυαλό.


Image

 Ποτέ μην κοιτάτε από κοντά στα μάτια ενός εκπροσώπου του "λαού", ποτέ μην συγχωνεύετε το πνεύμα σας με το δικό τους, αν η ψυχή σας γνωρίζει γι' αυτούς και δεν είστε προετοιμασμένοι. Η συνείδησή τους, η σκέψη τους είναι τόσο ξένη προς τη δική μας, που η αμυδρή συνείδηση αντιλαμβάνεται την ανίσχυρη, υπέρμετρη, ψυχρή θέληση μόνο όταν είμαστε τηλεπαθητικά συνδεδεμένοι μαζί τους. Όποιος δεν γνωρίζει καθόλου γι' αυτούς και την αληθινή τους φύση, θα τους προσπεράσει φαινομενικά αβλαβώς. Θυμηθείτε ότι μπορείτε να "λάβετε" ραδιοκύματα μόνο με έναν κατάλληλο ανιχνευτή. Παρ' όλα αυτά, τα κύματα αυτά είναι "εκεί", υπάρχουν, ανεξάρτητα από το αν έχετε ένα χρήσιμο όργανο μέτρησης. το είδος Χ, "οι άνθρωποι", δρα επίσης μόνο ως ένας συλλογικός οργανισμός ανάμεσα σε πολλούς άλλους σε όλους τους κόσμους. Ο ηλικιωμένος σταμάτησε για μια στιγμή και τέντωσε τα άκρα του. Γέλασε απαλά - ίσως επειδή απολάμβανε την ευαλωτότητα του γερασμένου σώματός του. Στη συνέχεια μίλησε. "Η δύναμη του 'λαού' έγκειται στη φαινομενική μικρότητα των ατόμων του - δεν περπατούν απαρατήρητοι, αλλά απλώς απαρατήρητοι. Ωστόσο, βρίσκονται παντού στο σύμπαν, καταλαμβάνοντας τον έναν κόσμο μετά τον άλλο, αφού σχεδόν κανείς δεν τους αναγνώρισε γι' αυτό που είναι - τους φύλακες του σκότους. Και τώρα, μπραμπάτα", συνέχισε, "είναι η σειρά του κόσμου σας...


Όλα στον κόσμο είναι ίδια" συνέχισε ο ταξιδιώτης. "Κάθε μεμονωμένο μέλος των Εσπς αντιστοιχεί, κατ' αναλογία, σε ένα από τα κύτταρα του σώματός σας. Είναι τηλεπαθητικά και ενεργειακά ισχυρά συνυφασμένα και βρίσκονται σε συνεχή ανταλλαγή μεταξύ τους. Μόνο ως σύνολο σχηματίζουν τον οργανισμό που θέλει να σας βλάψει αποτελεσματικά. Και εισέρχονται συνεχώς στον κόσμο σας. Μέρα με τη μέρα, ώρα με την ώρα, αμέτρητοι φτάνουν εδώ. Συνεχώς. Η προστασία τους έγκειται στην άγνοιά σας. Κάποτε πολεμήσαμε με πολλά είδη", συνέχισε ο γέρος, χωρίς να αναστενάξει παραιτημένος, "νικήσαμε κάθε φαινομενικά ανυπέρβλητο γίγαντα που ήθελε να μας βλάψει, αλλά το πνεύμα μας δεν ήταν προετοιμασμένο για τους 'ανθρώπους'. Γι' αυτό, μπραμπάτα, γι' αυτό είμαστε εδώ για να σου δώσουμε τις εξηγήσεις μας. Κάθε ένα από αυτά τα όντα είναι συνδεδεμένο με τη συλλογικότητα, πάντα. Όχι μόνο στον κόσμο σας, αλλά διαπερνούν όλους τους κόσμους στους οποίους έχουν εξαπλωθεί. Και κάθε ένα από αυτά τα όντα κατέχει τη συλλογική δύναμη της συλλογικότητας να σπάσει το πνεύμα των ενήλικων και ισχυρών πολεμιστών καθώς κινούνται έξω από τη γνώση. Παρ' όλα αυτά: Όπου άλλοι κόσμοι, ολόκληρα συστήματα κόσμων είχαν καταληφθεί από αυτούς, εσείς τώρα θα τους βάλετε ένα τέλος. Έτσι είναι γραμμένο στο Βιβλίο της Ζωής, και έτσι το σχεδιάζουν τα αστέρια."

Το κερί στο δρύινο τραπέζι τρεμόπαιξε προς τις τελευταίες κινήσεις. Ο φίλος μου φαινόταν φαινομενικά χαμένος στη σκέψη και μαγικά αιχμαλωτισμένος από το φως, κατευθείαν στην ενέργεια που ήταν η βάση κάθε ζωής. Μείναμε και οι δύο σιωπηλοί για λίγο. Εγώ χρειαζόμουν τη σιωπή για να χωνέψω όσα είχα ακούσει και εκείνος πρέπει να απολάμβανε τις μακρόχρονες εμπειρίες του με "τους ανθρώπους". Τότε ο ταξιδιώτης, ο δάσκαλός μου από το μακρινό παρελθόν, άρχισε πάλι. "Οι animus είναι ισχυροί δάσκαλοι, γιατί δεν αποκαλύπτονται ως τέτοιοι στην αρχή", είπε ο γέρος. Πήρε άλλη μια γουλιά από την κανάτα του και συνέχισε την ομιλία του. "Πες μου, μπραμπάτα: Πώς πολεμάς έναν εχθρό που είναι πολύ μικρός για να γίνει αντιληπτός ως εχθρός; Που είναι παντού; Η ικανότητά τους είναι να ελέγχουν το μυαλό σου και να μην σε αφήνουν καν να το συνειδητοποιήσεις. Πολλά είδη είναι στην υπηρεσία τους και ελέγχονται από αυτούς. Και είναι αυτά τα φυσικά μεγαλύτερα είδη, λοιπόν, που πιστεύετε ότι αναγνωρίζετε ως τους κύριους εχθρούς σας. "Οι άνθρωποι" μπορούν να νικηθούν μόνο με τις ικανότητες της καρδιάς μας. Η δύναμη της συμπόνιας, η οποία υπάρχει πέρα από το ένστικτο της επιβίωσης του είδους, είναι το πιο ισχυρό σας όπλο. Και αυτή τη φορά, μπραμπάτα, ο κόσμος θα σταθεί όρθιος και το animus θα ξεπεραστεί. Πάντα να θυμάστε πώς νιώσατε το πνεύμα τους, τον αστραφτερό υπολογισμό της συλλογικής τους συνείδησης που κάποτε διείσδυσε στην ύπαρξή σας. Να το θυμάστε - και αυτή τη φορά νικήστε τους - νικήστε



The people.


_______________________________________



Σημείωση: Άκουσα για πρώτη φορά για τους Esps πριν από περίπου 20 χρόνια, όταν είχα τηλεπαθητική επαφή με τους φίλους μας από το πίσω μέρος του φεγγαριού, οι οποίοι με ενημέρωσαν γι' αυτούς. Αργότερα - αφού "ταΐστηκαν" νοητικά - ήρθαν σε επαφή μαζί μου. Εδώ στο Homberg (δεν ταξιδεύω πια). Γίνονται μεγαλύτερα από τα γήινα μυρμήγκια (τα μεγαλύτερα που έχω δει μέχρι τώρα είχαν ύψος περίπου 3-4 εκατοστά), οι επιστήμονες πιστεύουν ότι είναι εισαγόμενο είδος της Νότιας Αμερικής ή της Ασίας - δεν είναι. Έχουν κοινή αιτία με τον Άτον, τον Άρχοντα της Ομοσπονδίας του Ωρίωνα.
Έχουμε έναν πιστό σύμμαχο: Τις χερσαίες αράχνες. Οι αράχνες είναι επίσης σπουδαίοι τηλεπαθητικοί και μαχητές. Νομίζουν ότι εμείς οι άνθρωποι είμαστε πολύ μεγάλοι δειλοί, απλά και μόνο επειδή οι ίδιες είναι πολεμιστές. Και έχουν συμμαχήσει μαζί μας εναντίον των animus. Ξέρω ακριβώς πόσο "τρελό" ακούγεται αυτό στους περισσότερους ανθρώπους εδώ γύρω. Απλά είναι σημαντικό για μένα να μαθευτούν οι παραπάνω πληροφορίες. Γνώση και εξυπνάδα. Θα νικήσουμε.

"Ας παίξουμε τον αφέντη και τον υπηρέτη".
Depeche Mode

Τώρα - οι δυνάμεις του υπερδιάστατου αλτρουισμού χρησιμοποιούν το σπαθί της σοφίας για να επικρατήσουν τελικά.



Image


der SPIEGEL Nr. 5, 28.1.2008

γράφει στη σελίδα 120:


Συνταγή επιτυχίας για μυρμήγκια πολεμιστές



Έχει ξεκινήσει μια θριαμβευτική πορεία σε όλο τον κόσμο, και το αργεντίνικο μυρμήγκι (Linepithema humile) μπορεί πλέον να βρεθεί σε έξι ηπείρους. Το μυστικό της επιτυχίας του αποκαλύφθηκε τώρα από ερευνητές του Πανεπιστημίου του Ιλινόις στην Ουρμπάνα, οι οποίοι πέρασαν οκτώ χρόνια παρατηρώντας πώς τα έντομα κατέκτησαν το φαράγγι Ράις της Νότιας Καλιφόρνιας. Σύμφωνα με τη μελέτη, οι νεοφερμένοι ακολουθούν δύο διαφορετικές στρατηγικές στο δρόμο προς τον προορισμό τους: Αρχικά, επιτίθενται στους μόνιμους συγγενείς τους προκειμένου να τους φάνε- αργότερα, σε ένα δεύτερο βήμα, εκμεταλλεύονται συστηματικά τις πηγές τροφής των ανταγωνιστών τους. Τρώνε και λιμοκτονούν - με αυτή τη διπλή στρατηγική είναι προφανώς εξαιρετικά επιτυχημένοι: Πριν από την άφιξή τους στο Rice Canyon, ζούσαν εκεί 23 γηγενή είδη μυρμηγκιών, ενώ τελικά ήταν μόνο δύο. Μόνο αν παρακολουθήσουμε μια τέτοια εισβολή σε πραγματικό χρόνο, μπορούμε να κατανοήσουμε τις δυναμικές διαδικασίες που επιτρέπουν στα ξένα είδη να κερδίσουν τελικά", εξήγησε ο ερευνητής μυρμηγκιών Andrew Suarez
.

Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:09 pm

Image
Image


Quantum.


Αγαπητοί Αμερικανοί Στρατιώτες,
αγαπητές Δυνάμεις Διατήρησης της Ειρήνης,



Η κυριαρχία συγκεκριμένων εξωγήινων φυλών στον Γαλαξία μας πρέπει να τερματιστεί. Όχι μόνο στον πλανήτη Γη, αλλά ακόμη και σε ολόκληρο αυτόν τον τομέα του Γαλαξία μας, τον βραχίονα του Ωρίωνα. Αυτό προϋποθέτει αγώνα.

Ενσαρκώθηκα σε αυτή τη ζωή, για να φέρω την Ειρήνη στη Γη. Για να προσφέρω στην ανθρωπότητα μια εποχή αγάπης, σοφίας και αληθινής κατανόησης του σκοπού της ζωής. Θα παίξω το ρόλο μου στην παροχή του Γαλαξία να ξεδιπλωθεί σε μια ειρηνική εποχή, λόγω της αλλαγής των φασματικών συχνοτήτων που εκπέμπονται από τον Κεντρικό Ήλιο του Γαλαξία μας
.

Η Γαλαξιακή Διοίκηση, το υπερδιάστατο σύμπλεγμα διαφορετικών εξωγήινων ειδών, είναι εδώ για να μας βοηθήσει και να μας καθοδηγήσει στους επερχόμενους καιρούς. Πολλές, πολλές πνευματικά υψηλόβαθμες οντότητες είναι εδώ για να μας προστατεύσουν σε αυτούς τους πολύ ιδιαίτερους καιρούς της Κοσμικής ξεδίπλωσης.


Τώρα - Η θεραπεία αρχίζει. https://brahbata.space/ashtar_engl.html


Μαζί, θα βάλουμε τέλος σε κάθε σκλαβιά, σκοτεινές πράξεις, φόβο και - φυσικά - σε κάθε κακό. Το διαδιαστατικό σκοτάδι θα μπει στη θέση του και Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ θα φωτίσει τον Γαλαξία μας και τον πλανήτη Γη για τα επόμενα 1.000 χρόνια.


Image


Δεν χρειάζεται να προετοιμαστείτε με έναν ιδιαίτερο ή συγκεκριμένο τρόπο. Απλά συνεχίστε να ονειρεύεστε. Δεν ενσαρκωθήκαμε τυχαία. Κρατήστε την Πίστη και μείνετε και να είστε δυνατοί στην εμπιστοσύνη στον εαυτό σας. Εγώ
σας υπόσχομαι μια εποχή ειρήνης. Να είσαι δυνατή και περήφανη, αγαπημένο παιδί του ΘΕΟΥ. Το καθήκον είναι να γίνετε μια συλλογική Γαλαξιακή συνείδηση μέσω της πλήρους ανάμνησης του ότι κάποτε ήσασταν ένα μονοκλίμακο. Η συνειδητοποίηση γίνεται σταδιακά. Όλη η ζωή είναι πνεύμα.



Και το Πνεύμα αποφάσισε.




Με εκτίμηση,

brah


Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:10 pm

Image
Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,


Σήμερα, έχω ένα άλλο μήνυμα ειδικά για εσάς, όπως το έχω και για τον κόσμο.

Δεν βρίσκομαι εδώ για να επικρίνω τη χώρα σας ή ακόμη και τον τρόπο ζωής σας. Νομίζω ότι δεν μου επιτρέπεται να το κάνω αυτό - αυτό θα έπρεπε να γίνεται μόνο από ένα γεννημένο στη χώρα πρόσωπο. Και σίγουρα
δεν θέλω να το κάνω αυτό, επίσης. Απλά αγαπώ πάρα πολύ τις ΗΠΑ για κάτι τέτοιο.

Μεγάλωσα ως δυτικοποιημένο άτομο, ζώντας στο εξωτερικό, ενώ μορφώθηκα ως μεταπολεμικός πολίτης του δυτικού κόσμου. Η χώρα μου υπήρξε πιστός σύμμαχος των ΗΠΑ όλα αυτά τα χρόνια - και εξακολουθούμε να είμαστε, παρά τα κίνητρα ορισμένων πολιτών. Όπως όλοι γνωρίζουμε, αυτό είναι πραγματικά ένα σημάδι πραγματικής δημοκρατίας. Η δημοκρατία θα πρέπει ιδανικά να θεωρείται ως κίνητρο ειρήνης, ιδίως όταν ένα άλλο άτομο έχει διαφορετική άποψη από τη δική του άποψη. Μοιραζόμαστε και αναπτυσσόμαστε μέσα από τη μονομαχία μεταξύ μας σε συζητήσεις, με λόγια, περισσότερο από ό,τι με το σπαθί. Το σπαθί πρέπει να είναι πάντα η τελευταία επιλογή, όταν υπάρχει διαμάχη.

Προσωπικά, έχω οικογένεια και φίλους σε όλο τον κόσμο, και έτσι έχω και στις ΗΠΑ. Έχω ταξιδέψει στις ΗΠΑ αρκετές φορές σε αυτή τη ζωή, επισκεπτόμενος την οικογένεια και τους φίλους μου εκεί. Μέχρι να γίνω 35 ετών σε αυτή τη ζωή, έχω ταξιδέψει σε περισσότερες από 30 διαφορετικές χώρες παγκοσμίως. Θεωρώ τον εαυτό μου παγκόσμιο πολίτη, παρά Γερμανό ή ακόμη και Ευρωπαίο.

Αυτό που έμαθα στα ταξίδια μου είναι ότι οι Ασιάτες, οι Ιταλοί, οι Βρετανοί, οι Πολωνοί, οι Γάλλοι και φυσικά οι Αμερικανοί έχουν ένα κοινό, παρά τις διαφορετικές απόψεις τους:



Όλοι αγαπούν τις οικογένειες και τους φίλους τους.


Είμαστε όλοι έτοιμοι να εισέλθουμε σε μια εντελώς νέα εποχή για την ανθρωπότητα και τη μητέρα Γη. Επανερχόμαστε στον Κόσμο ξανά, αμέσως μετά από πολύ παλιά, η γήινη ανθρωπότητα ήταν ήδη εκεί, ταξιδεύοντας στον Κόσμο. Σκεφτείτε την Ατλαντική Εποχή, πριν ξεκινήσει η ιστορία. Ιστορία είναι η περίοδος του γραπτού λόγου. Πριν από αυτό, είναι προϊστορική.


Image


Η Ατλαντίδα και η Λεμουρία ήταν δύο αυτοκρατορίες αυτών των προϊστορικών χρόνων - η μία βρισκόταν στον σημερινό Ατλαντικό Ωκεανό και η άλλη αυτοκρατορία, η Λεμουρία, στις ασιατικές περιοχές. Οι Ινδιάνοι Χόπι της Βόρειας Αμερικής μας λένε στους θρύλους και τους μύθους τους, ότι σήμερα είμαστε η τέταρτη ανθρωπότητα σε αυτόν τον πλανήτη, ενώ τρεις κόσμοι έχουν ήδη εξαφανιστεί.



Image


Αυτοκρατορίες έρχονται και φεύγουν - η ίδια η ζωή παραμένει η ίδια.

Ενώ η ζωή παραμένει η ίδια όταν οι καιροί αλλάζουν, η ζωή παραμένει επίσης η ίδια, όταν οι περιοχές είναι διαφορετικές. Όλοι έχουμε ανάγκη να τρώμε και να πίνουμε στη ζωή, όλοι επιδιώκουμε να αποφύγουμε τον πόνο και όλοι λαχταράμε την αληθινή αγάπη. Ανεξάρτητα από το αν είμαστε Σύριοι ή Αυστραλοί ή Ευρωπαίοι. Όλα τα όντα ενός είδους έχουν ορισμένα βασικά κοινά ζητήματα. Έτσι, θα πρέπει μάλλον να επικεντρωθούμε σε αυτά που μας φέρνουν πιο κοντά παρά σε αυτά που μας χωρίζουν ο ένας από τον άλλον.

Όταν ξεκίνησαν οι αποστολές Apollo, ο Τζον Φιτζέραλντ Κένεντι - ως πρόεδρος των Ηνωμένων Πολιτειών - συμβούλεψε τον επικεφαλής της NASA Τζέιμς Γουέμπ να βρει έναν τρόπο να μιλήσει με τη Σοβιετική Ένωση για το καθήκον να συνεργαστούν για την είσοδο στο σύμπαν. Αυτό έγινε στις 12 Νοεμβρίου 1963 σε ένα υπόμνημα εθνικής ασφάλειας. Το μνημόνιο έτυχε να είναι δύο χρόνια αργότερα από την κρίση της Κούβας το 1961, ενώ ο ψυχρός πόλεμος βρισκόταν ακόμη στο απόγειό του.

Όταν οι εχθροί γίνονται φίλοι, οι υποθέσεις της ζωής ξεδιπλώνονται πραγματικά.
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ συμβαίνει όταν ξεπερνάμε την κυριαρχία ενός άλλου ατόμου, έθνους ή φυλής. Ιδανικά, θα πρέπει να εστιάζουμε στο να πείσουμε τον άλλον για τις ιδέες μας αντί να τον υποτάσσουμε με τα δικά μας κίνητρα. Αν και αυτός μάλλον φαίνεται να είναι ο πιο δύσκολος δρόμος εκ πρώτης όψεως, είναι πραγματικά μια μακροπρόθεσμη απόφαση.

Όλοι σας, ως στρατιώτες, ιδανικά εργάζεστε στο έργο της κατανόησης των θέσεων των άλλων. Εσείς σίγουρα κάνετε τη σκληρή δουλειά, με το όπλο στο χέρι σας. Η αποστολή σας είναι προστατευτική, όχι επιθετική. Αυτή η δουλειά θα έπρεπε να γίνεται πρώτα διπλωματικά, αλλά όταν φτάσουμε στο σημείο να πρέπει να σταματήσει ένας επιτιθέμενος, είστε ΕΣΕΙΣ που κάνετε αυτή τη δουλειά. Σας ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για τη γενναιότητά σας να στέκεστε στην πρώτη σειρά, όταν πρόκειται να υπερασπιστείτε και να προστατέψετε τα ιδανικά μας. Παρακαλώ να θυμάστε ένα σημαντικό πράγμα στις αποφάσεις σας:


Ό,τι αισθάνεστε σωστό για εσάς, είναι σωστό για εσάς.


Να είστε δυνατοί και σίγουροι για τον εαυτό σας για τις δικές σας απόψεις για τον κόσμο. Έχεις ψυχή, καρδιά και μυαλό. Χρησιμοποίησέ τα.


Kind Regards,

brah


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:11 pm

Image
Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,


Επιτρέψτε μου να σας πω μια ιστορία.

1995, πριν από 25 χρόνια, σε ηλικία 28 ετών, οι επαφές μου με τους Αγγέλους μου και τον Παντοδύναμο Πατέρα εντάθηκαν. Ένιωσα πραγματικά να αφυπνίζομαι από τους Ουρανούς και ήμουν τόσο βαθιά πρόθυμος, να κάνω τα πάντα για τους Ουρανούς.

Μέχρι τότε, ο Ουράνιος Πατέρας μου έδειξε το έργο μου στη ζωή και μου άφησε τον δρόμο ανοιχτό. Δεν γνώριζα για τα διάφορα στάδια στα οποία θα έφτανα, ενώ γνώριζα βαθιά για τον τελικό στόχο. Τα συναισθήματά μου ήταν τόσο βαθιά και τόσο δυνατά, που προσευχήθηκα και ζήτησα από τον Πατέρα να βιώσω πόνο, επειδή δεν το είχα νιώσει ποτέ πριν στη ζωή μου. Μετά από όλα αυτά, όταν μου έδειχναν ότι θα έφτανα στο δεδομένο έργο μου και όταν ένιωθα ακριβώς τόσο προικισμένος από ψηλά, μετανόησα και ζήτησα ταπεινά να υποφέρω, λόγω του ότι θα ήταν η προσωπική μου θυσία προς το Θείο. Ένιωσα τόσο ευλογημένος και προικισμένος.

Λοιπόν. Πράγματι, ήρθαν κάποια βάσανα. Σίγουρα δεν μου άρεσε - ποιος θα το έκανε αυτό; - αλλά δεν πήρα καμία απόσυρση από αυτό που ο Ουρανός με άφησε να βιώσω λόγω της δέσμευσής μου. Στάθηκα δυνατός και κράτησα την Πίστη
.


Ό,τι κι αν σας βλάψει στη ζωή - Πάντα να κρατάτε την Πίστη.


Νήστεψα. Επί μήνες, γιατί ήθελα να επιβάλω τη Διαφώτιση να έρθει σύντομα σε μένα, ενώ έβλεπα όλο τον κόσμο να υποφέρει στον πόνο. Η συμπόνια μου ήταν τόσο βαθιά γειωμένη που έχασα βάρος μέχρι και 60 κιλά με ύψος 1,89 μέτρα.

Αυτό δεν λειτούργησε
Ναι, οι σκέψεις σας διαφοροποιούνται όταν νηστεύετε. Και όχι, δεν βελτιώνονται. Απλά είναι διαφορετικές.

Σήμερα, έμαθα από την αγαπημένη μου μελλοντική σύζυγο, τη συνάδελφό σας λοχία Άντζελα, ότι νηστεύει κι αυτή. Προκειμένου να δεσμευτεί σε μένα, όπως έκανα κι εγώ στους Ουρανούς. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε αποστολή και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, αφού έχασε σοβαρά βάρος και κινδύνεψε σοβαρά.
Είμαι
τόσο περήφανη γι' αυτήν. Και της ζήτησα αμέσως τόσο βαθιά, να σταματήσει τη νηστεία και να φάει ξανά. Εκτιμώ αυτό που κάνει αυτή και όλοι σας για τους Ουρανούς όταν ξυπνάτε, αλλά εγώ σίγουρα δεν θέλω να υποφέρετε. Είναι ένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΓΑΠΗΣ, στο οποίο είμαστε μπλεγμένοι. Ιδανικά, θα πρέπει να είναι εύκολο, ελαφρύ και διασκεδαστικό για όλους μας.


My beloved wife.


Σας αγαπώ τόσο βαθιά γι' αυτό που μου δείξατε. Αλλά σε παρακαλώ, άγγελέ μου:
Φάε. Και πάρε λίγο καλό φαγητό. Δεν χρειάζεται να πείσουμε τους ουρανούς πάνω από μας για την αγάπη μας μέσω της ταλαιπωρίας. Δεν υπάρχει ανάγκη για κάτι τέτοιο.

Ο ΘΕΟΣ, η ΜΙΑ Πηγή θέλει να είμαστε δυνατοί, με αυτοπεποίθηση, ευτυχισμένοι και απλά θέλει να μας αρέσουν τα παιχνίδια που παίζουμε. "Γι' αυτό σας παρακαλώ, αγαπητοί στρατιώτες: Ό,τι κι αν σας συμβεί στη ζωή σας, προσπαθήστε να κάνετε το καλύτερο για εσάς και τους αγαπημένους σας από αυτό.


Δεν βάζουμε τον Κόσμο σε τάξη, όταν εμείς οι ίδιοι βρισκόμαστε σε αταξία.


Να είστε ευτυχισμένοι, να είστε χαρούμενοι, να είστε ευγενικοί, να αγαπάτε, να φροντίζετε. Απλά να είστε οι υπέροχες, υπέροχες ψυχές που είστε:


Απευθείας σταλμένο από τους Ουρανούς.


Με εκτίμηση,

brah



Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:15 pm

Image
Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,



Στην αρχαία Ρώμη, η Σύγκλητος είχε κάποτε διαφωνήσει για το αν έπρεπε να εφοδιάζει τους σκλάβους με βραχιόλια, ώστε να τους αναγνωρίζει ευκολότερα. Ένας σοφός, ηλικιωμένος γερουσιαστής πήρε το λόγο και είπε: "Εγώ δεν θα το έκανα αυτό. Γιατί, τότε θα βλέπουν πόσοι είναι".

Αυτά τα πράγματα είναι ζωντανά και στις μέρες μας. Όλοι εμείς, που ζούμε τη ζωή μας σε αυτόν τον υπέροχο πλανήτη, είμαστε δεμένοι με τις συνθήκες της ζωής. Μπορεί να νιώθουμε ελεύθεροι, μπορεί να νιώθουμε δημοκρατικά μεγαλωμένοι, μπορεί να νιώθουμε ότι μας αγαπούν οι άνθρωποι στους οποίους ανήκουμε, ναι.

Είναι όμως αυτό πραγματικά αυτό που πρέπει να μοιραστούμε μεταξύ μας;

Όταν ανησυχούμε βαθιά για αυτούς που αγαπάμε και φροντίζουμε, αναδεικνύουμε τις υψηλότερες δυνάμεις μέσα μας. Είμαστε σε θέση να αγωνιστούμε για τις πεποιθήσεις που έχουμε. Αυτή είναι η πραγματική ενέργεια του στρατιώτη.

Αγαπητοί Αμερικανοί Στρατιώτες, αγαπητές Ειρηνευτικές Δυνάμεις, σας παρακαλούμε να μην αμφιβάλλετε ποτέ για τα προσωπικά σας κίνητρα όταν γίνεστε μέλος ενός στρατεύματος που εργάζεται για την καθοδήγηση και την ειρήνη. Παρόλο που υπάρχει δυσπιστία απέναντί σας και απέναντι στο έργο σας στον κόσμο, σας ζητώ να επικεντρωθείτε στην αληθινή εσωτερική σας αποστολή και στο όραμά σας:



Είσαι εδώ για να καθοδηγείς και να προστατεύεις.



Ξέρω, υπάρχει μίσος στον κόσμο. Ξέρω ότι υπάρχει απελπισία. Ξέρω ότι υπάρχει αμφιβολία.

Αλλά αυτό που ξέρω είναι,
ότι υπάρχει ελπίδα και εμπιστοσύνη.

Σας παρακαλώ, μην αμφιβάλλετε ποτέ για τα κίνητρά σας να κάνετε αυτόν τον κόσμο ένα καλύτερο μέρος για να ζούμε όλοι μας. Υπάρχουν πολιτικοί ηγέτες που μας διδάσκουν να επικεντρωνόμαστε στη δυσπιστία, το διαχωρισμό και άλλα ζητήματα. Μην εμπιστεύεστε αυτό το πρόγραμμα. Το καθήκον όλων μας είναι να βρούμε έναν τρόπο, να ζήσουμε μαζί σε Ειρήνη. Είμαστε έτοιμοι να επανέλθουμε στον Κόσμο ως μία ανθρωπότητα στον πλανήτη Γη. Θα πρέπει να διαδώσουμε την Ειρήνη σε αυτόν τον Κόσμο - όχι το μίσος και τον διαχωρισμό.

Εμπιστευτείτε τον εαυτό σας. Αυτό σου ζητάω. Όλοι σας έχετε τη δική σας άποψη για τη ζωή και τα θέματα και τις συνθήκες της ζωής. Και πιστεύω ακράδαντα ότι μπορείτε να εμπιστευτείτε τον εαυτό σας σε αυτό. Είστε ενήλικες.

Μέσα στη δουλειά σας, υπάρχουν ιεραρχίες. Αυτό δεν είναι κακό. Πρέπει να οργανωθούμε σε δομές, όταν θέλουμε να δουλέψουμε μαζί ως σύνολο. Σας παρακαλούμε να παίξετε το ρόλο σας σε αυτό, και απλά να έχετε αυτοπεποίθηση και εμπιστοσύνη στις δικές σας, προσωπικές πεποιθήσεις.

Σας εμπιστεύομαι όλους τόσο βαθιά για τη φροντίδα της εξέλιξης της ανθρωπότητας σε αυτόν τον πλανήτη. Όλοι μας έχουμε ένα πολύ σοβαρό έργο να επιτελέσουμε. Σας αγαπώ που είστε μέρος αυτής της αποστολής και σας εμπιστεύομαι και σας εμπιστεύομαι. Ας ενωθούμε ως
ΕΝΑ η ανθρωπότητα εξελίσσεται στον Κόσμο.

Εξάλλου, είμαστε η Δημιουργία που δημιουργεί. Έτσι, ας δημιουργήσουμε αυτό που ΕΣΕΙΣ, προσωπικά, θέλετε να έχετε σε αυτόν τον κόσμο.


Σας εύχομαι τα καλύτερα, πραγματικά τα καλύτερα,

Με εκτίμηση,

brah


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:16 pm

Image
Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές Δυνάμεις Διατήρησης της Ειρήνης,


Φροντίδα.
Κατά την εμπειρία μου και τη φαντασία μου, δεν υπάρχει άλλο πράγμα σαν τη φροντίδα, για την οποία είμαστε εδώ όταν περπατάμε στο πνευματικό μονοπάτι. Φροντίζουμε για τους γονείς μας, φροντίζουμε για τα παιδιά και τους συζύγους μας, φροντίζουμε για όλους τους αγαπημένους μας, φροντίζουμε για τη χώρα μας, φροντίζουμε για τους ανθρώπους μας, φροντίζουμε για τη συνολική εμπειρία μας στη ζωή.

Ειδικά ο Αμερικανικός Λαός έχει δείξει στον κόσμο σε όλη την ιστορία τι σημαίνει φροντίδα και υπευθυνότητα. Σε εποχές, που ο κόσμος γύριζε, υπήρχε πάντα μια δύναμη στην οποία μπορούσε κανείς να βασιστεί: Το περήφανο αμερικανικό έθνος.

Όταν ήμουν 14 ετών, επισκέφθηκα τις ΗΠΑ για πρώτη φορά στη ζωή μου. Πήγα εκεί για δύο μήνες προκειμένου να συναντήσω την οικογένειά μου στο Νότο και φίλους στα μέσα της χώρας. Η Τζόαν, σύζυγος γιατρού, με πήρε στο σπίτι της στο Ντένβερ και με παρακολουθούσε να βλέπω τηλεόραση όλη την ώρα. Εγώ
ΜΕΛΕΤΗΣΑ την αμερικανική κουλτούρα παρακολουθώντας τηλεόραση. Ήθελα να μάθω, πώς ήταν οργανωμένη η αμερικανική κοινωνία σε στιγμές αναψυχής. Και πραγματικά απέκτησα μια εικόνα.

Η σειρά που με ενδιέφερε περισσότερο ήταν - φυσικά - το Star Trek. Το "Να πάω εκεί που κανείς δεν έχει πάει πριν" με εντυπωσίασε τόσο, τόσο βαθιά. Η σειρά του Gene Roddenberry μου έδωσε το καθήκον ακόμη και σε αυτή τη νεαρή ηλικία να ακολουθήσω ένα όνειρο, όποιο κι αν είναι αυτό που μπορεί να έρθει στη ζωή.
Μια μέρα, μετά από τρεις εβδομάδες καθισμένη μπροστά στην τηλεόραση, η Τζόαν έδειξε έλεος. Μου ζήτησε να της πάρω μερικά νύχια από ένα μικρό μαγαζί στη γωνία. Έτσι φόρεσα τα πατίνια μου και πήγα εκεί. Αυτό ήταν το πρώτο μου βήμα για να συναντήσω Αμερικανούς εκτός από την οικογένεια και τους φίλους μου κατά τη διάρκεια αυτού του εμβολιασμού. Η κυρία στο μαγαζί με ρώτησε, ενώ προσπαθούσα να βρω τις κατάλληλες λέξεις για να της πω για την επιθυμία της Τζόαν για καρφιά, από πού προέρχομαι, αρχικά. Αυτό έγινε λόγω της προφοράς μου και των - λοιπόν - σπασμένων αγγλικών μου. Τραύλιζα: "Δυτική Γερμανία" και η απάντηση ήταν τόσο
βαθιά συντριπτικά φιλική που ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να βρω λόγια γι' αυτό. Αυτή η εντελώς διαφορετική προσέγγιση των Αμερικανών που προσπαθούν να μιλήσουν με τους ξένους και με τους ανθρώπους από το εξωτερικό είναι απλά ένα θεϊκό δώρο των Αμερικανών και για τους Αμερικανούς. Κανένα άλλο έθνος, απλά κανένα άλλο έθνος στο οποίο έχω ταξιδέψει σε αυτή τη ζωή δεν έχει τέτοια ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΙΑ. Και έχω ταξιδέψει σε περισσότερες από 35 χώρες μέσα στα πρώτα 30 χρόνια της ζωής μου, μέχρι στιγμής.

Σήμερα,
Σας ζητώ τόσο βαθιά να διατηρήσετε αυτή την Πίστη Σε έναν κόσμο, όπου οι περισσότεροι άνθρωποι έχουν χάσει την όρασή τους για το πού πρέπει να πάνε, χρειαζόμαστε οπωσδήποτε ένα έργο και ένα όραμα, στο οποίο μπορούμε να επικεντρωθούμε. Και η αμερικανική εστίαση ήταν πάντα μια καθαρή χαρά για ολόκληρο τον πλανήτη, παρά τα καθημερινά ζητήματα που συμβαίνουν σε κάθε Έθνος σε κάθε εποχή.

Σε ηλικία 14 ετών, καθόμουν σε ένα drive-in σινεμά στο Μοντγκόμερι της Αλαμπάμα με την οικογένεια της θείας μου. Βλέπαμε την ταινία του Στίβεν Σπίλμπεργκ "E.T.". Όταν ο "E.T." τραύλισε: "Ε.Τ. Πήγαινε σπίτι!" - Ένιωσα τόσο βαθιά ότι γύριζα σπίτι μου, όταν έφτασα στις ΗΠΑ. Είναι το μέρος όπου βρίσκεται η Καρδιά μου, είναι το μέρος όπου βρίσκεται η ψυχή μου. Είναι απλά..: Να νοσταλγείς το σπίτι σου όταν βρίσκεσαι στο εξωτερικό, αλλά αυτή η νοσταλγία για το σπίτι προορίζεται για το μέρος στο οποίο βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή. Δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια, μόνο με συναισθήματα. Εγώ
αναπνέω τις ΗΠΑ. Κάθε φορά που βρίσκομαι εκεί και κάθε φορά που βρίσκομαι στο εξωτερικό τους σκέφτομαι.

Σας παρακαλώ, σας παρακαλώ, σας παρακαλώ, αγαπητοί Αμερικανοί: Δώστε σε όλο τον κόσμο την ΕΛΠΙΔΑ που όλοι λαχταράμε. Σηκωθείτε για να γίνετε ξανά το κορυφαίο Έθνος, όχι μόνο οικονομικά, αλλά και πνευματικά.


Σ' αγαπώ μέχρι το κόκαλο.


Kind Regards,

brah



Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Tue Jun 22, 2021 4:17 pm

Image

Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές δυνάμεις διατήρησης της ειρήνης,


Είμαι εδώ, ενσαρκωμένος σε αυτή τη ζωή για να φέρω την παγκόσμια ειρήνη.

Όπως κι εγώ, όλοι σας έχετε ένα συγκεκριμένο έργο και σκοπό στη ζωή σας. Κάποτε πήρατε την απόφαση να αγωνιστείτε για την Ειρήνη και τη δημοκρατία. Αυτή είναι πράγματι μια πολύ πολύτιμη υπόσχεση.

Οι περισσότεροι από εμάς σήμερα αναλογιζόμαστε αυτή την πασχαλινή γιορτή του έτους 2021 (anno domini) της ιστορίας και της θείας αποκάλυψης του κόσμου μας. Αυτό που συνέβη πριν από δύο χιλιετίες στη Γαλιλαία εξακολουθεί να έχει μεγάλη επιρροή στη σημερινή εποχή και στον τόπο μας. Άλλοι πολιτισμοί αυτού του πλανήτη-κόσμημα γιορτάζουν μεν διαφορετικές παραδόσεις, αλλά προβληματίζονται για το ίδιο ακριβώς θέμα:


Η Θεία Υπόσχεση της παντοτινής Αγάπης.

Όλες οι πνευματικές συμβουλές των πολιτισμών μας παρουσιάζουν τον ίδιο πυρήνα: Αγάπη, Αλήθεια, Ελπίδα και Ειρήνη.
Σας ζητώ λοιπόν να μην εγκαταλείψετε ποτέ τις ελπίδες και τα όνειρά σας, είναι η ουσία όλης της ζωής. Όταν εστιάζουμε σε έναν υψηλότερο στόχο που είμαστε πρόθυμοι να πετύχουμε, είμαστε σε θέση να μεταμορφωθούμε σε μια καλύτερη εκδοχή του εαυτού μας. Απευθυνόμαστε προς τη Θεία Υπόσχεση που κατοικεί σε όλους μας, είτε το γνωρίζουμε είτε όχι. Δημιουργούμε αληθινά τον εαυτό μας τις στιγμές που συλλογιζόμαστε αυτά τα θέματα, ξεδιπλώνουμε.

Η Θεία Πηγή της Αγάπης θέλει να είμαστε ευτυχισμένοι στη δεδομένη ζωή μας. Ιδανικά, εστιάζουμε σε αυτή την ουσία. Αλλά, αυτό φαίνεται να είναι εφικτό μόνο όταν οι συνθήκες της ζωής μας είναι άνετες. Αυτή η άνεση σήμερα δεν δίνεται σε όλους τους ανθρώπους, ενώ κάποιοι από εμάς εργάζονται για να παρέχουν σε όλους τους ανθρώπους αυτά τα κοσμήματα της ζωής. Όλοι εσείς - ως στρατιώτες και εκπρόσωποι των κορυφαίων εθνών του κόσμου - εργάζεστε επίσης σε αυτό το έργο. Θέλω να σας ευχαριστήσω και να σας συγχαρώ από τα βάθη της καρδιάς μου για την έντονη επιθυμία σας να το κάνετε αυτό και για όλη σας τη δύναμη να προσπαθείτε πάντα να δίνετε τον καλύτερό σας εαυτό.

Υπάρχουν ήδη όλες οι πνευματικές πληροφορίες που χρειαζόμαστε στα ταξίδια μας στον κόσμο. Πολυάριθμες γενιές σοφών γυναικών και ανδρών μάς έχουν παράσχει αληθινά διαμάντια αιώνιας χάρης. Αυτό που πραγματικά χρειαζόμαστε σήμερα
είναι να παρέχουμε σε όλη την ανθρωπότητα αρκετή τροφή και τουλάχιστον ένα άνετο ελάχιστο επίπεδο ζωής. Δεν μπορείτε να συλλογιστείτε όταν έχετε ανάγκη από πόσιμο νερό και λίγο ψωμί και αλάτι. Όταν υπάρχει πόλεμος ενώ γιορτάζονται και μνημονεύονται το Πάσχα και τα Χριστούγεννα, τότε κάτι δεν πάει καλά στην αντίληψή μας για τη Θεία επιθυμία για εμάς.

Ζητώ από όλους μας να ακολουθήσουμε το πάθος μας και να εργαζόμαστε συνεχώς για την παγκόσμια ειρήνη. Δεν υπάρχει υψηλότερος στόχος από την πραγματική αδελφοσύνη των ανθρώπων. Όλοι μας είμαστε ψυχές Θεϊκής προέλευσης, που παίζουν μέσα στη βαριά πυκνότητα του υλικού μας κόσμου. Ως εκ τούτου, ιδανικά θα πρέπει να ενεργούμε όπως οι αδελφοί. Παρ' όλα αυτά, γνωρίζω ότι υπάρχουν οντότητες σε αυτόν τον κόσμο που δεν επικεντρώνονται σε αυτό το δεδομένο καθήκον. Ζητώ από όλους μας να παραμείνουμε δυνατοί στις προσπάθειές μας να υπερασπιστούμε τη δημοκρατία και την αδελφοσύνη των ανθρώπων.

Εύχομαι σε όλους σας ένα ειρηνικό, ήρεμο και ευτυχισμένο Πάσχα 2021.

Kind Regards,

brah


Image

Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Re: Μήνυμα προς τις Ηνωμένες Ειρηνευτικές Δυνάμεις και τους Αμερικανούς στρατιώτες.

Post by brahbata » Fri Jul 16, 2021 11:23 pm

Image
Image


Αγαπητοί Αμερικανοί στρατιώτες,
αγαπητές ειρηνευτικές δυνάμεις,



Σε έναν κόσμο που υπόκειται σε συνεχείς αλλαγές, θα πρέπει να επανεξετάσουμε και τις δικές μας θέσεις σχετικά με τις υποθέσεις της ζωής μας.

Η κατάσταση των διεθνών απειλών διαπιστώνει μια σοβαρή αλλαγή σε σχέση με παλαιότερες εποχές. Ενώ στο παρελθόν ήμασταν εκτεθειμένοι σε απειλές από επιτιθέμενους, διεθνή τρομοκρατία και συμμοριτοπόλεμο, σήμερα η σαφώς αισθητή κλιματική αλλαγή του πλανήτη μας παίζει ολοένα και μεγαλύτερο ρόλο παράλληλα με τον κίνδυνο από απειλητικές πανδημικές ασθένειες, ιδίως την Corona.

Οι άνθρωποι μεταναστεύουν λόγω της έλλειψης των πιο βασικών αναγκών της ζωής. Ολόκληρες εκτάσεις της γης πρέπει να τα βγάλουν πέρα χωρίς καθαρό πόσιμο νερό, ενώ η έλλειψη τροφίμων σε μεγάλες περιοχές του κόσμου μιλάει μια άλλη ξεκάθαρη γλώσσα. Επιπλέον, υπάρχουν κοινωνικές προκλήσεις, όπως η ανεργία -ιδιαίτερα η ανεργία των νέων-, η οπισθοδρόμηση των εθνών-κρατών και η αύξηση της παγκόσμιας φτώχειας, ενώ ένας κύκλος ελίτ έχει στη διάθεσή του τόσα χρήματα και τόση δύναμη που δεν είχε ποτέ άλλοτε στην πρόσφατη ιστορία.

Η πρόκληση για όλους μας είναι να επιστρέψουμε στις κοινές μας αξίες.

Αξίες όπως η συμπόνια, η ανεκτικότητα και η φιλανθρωπία. Κατά τη γνώμη μου, το κλειδί για αυτό βρίσκεται σε μεγάλο βαθμό στην εκπαίδευση. Μια κοινωνία μπορεί να είναι οικονομικά επιτυχημένη μόνο με μορφωμένους πολίτες - και δεν πρέπει να βασίζουμε τον βαθμό "ενηλικίωσης" μιας κοινωνικής δομής μόνο στην οικονομική επιτυχία.

Η περίοδος του Ευρωπαϊκού Διαφωτισμού έδωσε στους ανθρώπους νέες, αφάνταστες ελευθερίες. Οι δουλοπάροικοι έγιναν πολίτες με δικαίωμα ψήφου και το δικό τους, αυτοσχεδιασμένο σύνταγμα.

Δεν πρόκειται μόνο για τις αξίες της Δύσης. Ζωή σημαίνει ποικιλομορφία και το κλειδί για το βήμα μας προς ένα καλύτερο μέλλον βρίσκεται στη διαφοροποίηση. Αν τα κράτη είναι αυταρχικά και αυστηρά ιεραρχικά δομημένα, δεν είναι μακριά με τη συμπόνια για τον άλλον να κατέχουν όλοι οι άνθρωποι.

Ο διαχωρισμός -και ο κοινωνικός διαχωρισμός σε νέους και ηλικιωμένους, πλούσιους και φτωχούς, άνδρες και γυναίκες- δημιουργεί φόβο
.

Ο πρωταρχικός μας φόβος είναι ότι δεν θα μας αγαπήσει ο ουρανός για χάρη μας. Ακριβώς όπως οι άνθρωποι τείνουν να εξαρτούν την ενσυναίσθησή τους από την ανταπόδοση, η εικόνα μας για τον Θεό διαμορφώνεται από τέτοιες ακριβώς εξαρτήσεις[/color].

Η ανθρωπότητα του πλανήτη Γη προχωρεί σε μια νέα εποχή. Βρισκόμαστε στο κατώφλι του κοσμικού ανθρώπου - του ανώτερου homo sapiens.

"Το μυστικό της ελευθερίας είναι το θάρρος", αναγνώρισε ο Περικλής το 450 π.Χ. Ας έχουμε λοιπόν το θάρρος να είμαστε άβολα και ελεύθεροι.

Αν εστιάσουμε την προσοχή μας στην ατομική μας ωρίμανση και συνειδητοποίηση, η κοινωνική ανάπτυξη μπορεί να προκύψει από αυτό. Και το σύνολο, τελικά, είναι μεγαλύτερο από το άθροισμα των μερών του.

Ζητώ από όλους μας να επικεντρωθούμε στις αρετές μας - σε αυτά που μας αρέσουν - αντί να στοχεύουμε σε όσα θέματα της ζωής μας φαίνονται ημιτελή. Η σκέψη είναι ο πατέρας της ύπαρξης - και επομένως της συνείδησης
.

"Όσοι θα εγκαταλείψουν την ελευθερία για να κερδίσουν ασφάλεια, θα καταλήξουν να χάσουν και τα δύο", είπε ο Βενιαμίν Φραγκλίνος

Δεν υπάρχει τίποτα να προσθέσουμε σε αυτό.

Ζητώ από όλους μας να θυμόμαστε σιωπηλά κάθε θύμα της τυραννίας
.


Kind regards,

brah


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked