Όνειρο 3

Από τη Μύκονο στη Μυκήνη. Ένα ταξίδι στο χρόνο και στο χώρο.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Όνειρο 3

Post by brahbata » Tue Jun 29, 2021 8:38 pm

Image


Dream 3


Κάνω πατινάζ με την οικογένειά μου σε μια ντίσκο με ρόλερ. Χρωματιστά φώτα λάμπουν παντού. Έχουμε καλή διάθεση. Νιώθω ότι κάτι πρόκειται να συμβεί.

Ξαφνικά βρίσκομαι στο Θιβέτ. Βρίσκομαι σε ένα δωμάτιο στο παλάτι Ποτάλα. Η οικογένειά μου είναι εκεί και πολλοί Θιβετιανοί μοναχοί. Ένας από τους μοναχούς με πλησιάζει και μου λέει ότι τώρα παντρεύομαι. Φοράω ένα λευκό σακάκι που φτάνει μέχρι τα γόνατά μου και είναι διακοσμημένο με χρυσά κεντήματα.

Ακολουθώ μια αποσκευή μοναχών που θέλουν να με οδηγήσουν στη μελλοντική μου σύζυγο. Περνάμε μέσα από δύο ή τρία μεγάλα δωμάτια και τότε πλησιάζω μια νεαρή, ξανθιά Θιβετιανή με μαλλί φούσκα στο κεφάλι. Είναι όμορφη και φαίνεται πολύ πνευματική και ώριμη, σοβαρά. Τα μάτια μας συναντιούνται και μπορούμε να διαβάσουμε ο ένας το μυαλό του άλλου. Εκείνη σκέφτεται: "Μα είναι κοσμικός..." και εγώ κοιτάζω με ντροπή και αναγνωρίσιμα προς τα κάτω.Αποφασίζω να δουλέψω πάνω στην προσοχή μου

Τότε βρισκόμαστε στο ύπαιθρο. Ακολουθώ τους μοναχούς, περνώντας μπροστά από μια εξέδρα όπου κάθονται πολλοί άνθρωποι. Μια γνωστή μου είναι εκεί, καθισμένη σε αναπηρικό καροτσάκι - με ένα τεράστιο κόκκινο τουρμπάνι σομπρέρο στο κεφάλι της. Δεν γνωρίζω τους άλλους. Μου λένε ότι πρόκειται να στεφθώ Δαλάι Λάμα και ταυτόχρονα επίκειται ο γάμος μου. Είμαι μπερδεμένος και αναρωτιέμαι αν μπορώ να ανταποκριθώ σε αυτά τα καθήκοντα.

Ξαφνικά ο ουρανός πάνω από τη Λάσα γεμίζει με μαχητικά αεροπλάνα. Κοιτάζω ψηλά και βλέπω τεράστιες μοίρες να πλησιάζουν απειλητικά.

Κάθομαι απέναντι από τον διοικητή όλων των αεροσκαφών. Ο διοικητής είναι ο Χέλμουτ Κολ. Μου λέει: "Θα σε εμποδίσω να γίνεις Δαλάι Λάμα και να παντρευτείς!" Του απαντώ ότι δεν τον φοβάμαι και πώς θα μπορούσε να το κάνει αυτό;

Ο Kohl μου απαντά ότι είχε διαβάσει στην ιστοσελίδα του DJ Bobo ότι ο διάδρομος προσγείωσης του αεροδρομίου της Λάσα περιβάλλεται από μια τεράστια υπόγεια αλυσίδα αγκύρωσης. Και αυτός θα άρπαζε αυτή την αλυσίδα από τη μια άκρη με τα αεροπλάνα του και στη συνέχεια θα ξέσκιζε τον διάδρομο προσγείωσης από τη γη και θα τον έπαιρνε μαζί του. Τότε η Λάσα θα ήταν αποκομμένη από τον έξω κόσμο και κανείς δεν θα ήξερε ότι ήμουν ο νέος Δαλάι Λάμα.

Κάνω πατινάζ με την οικογένειά μου σε μια ντίσκο με ρόλερ. Χρωματιστά φώτα λάμπουν παντού. Έχουμε καλή διάθεση. Νιώθω ότι κάτι πρόκειται να συμβεί.Ξαφνικά βρίσκομαι στο Θιβέτ. Βρίσκομαι σε ένα δωμάτιο στο παλάτι Ποτάλα. Η οικογένειά μου είναι εκεί και πολλοί Θιβετιανοί μοναχοί. Ένας από τους μοναχούς με πλησιάζει και μου λέει ότι τώρα παντρεύομαι. Φοράω ένα λευκό σακάκι που φτάνει μέχρι τα γόνατά μου και είναι διακοσμημένο με χρυσά κεντήματα.Ακολουθώ μια αποσκευή μοναχών που θέλουν να με οδηγήσουν στη μελλοντική μου σύζυγο. Περνάμε μέσα από δύο ή τρία μεγάλα δωμάτια και τότε πλησιάζω μια νεαρή, ξανθιά Θιβετιανή με μαλλί φούσκα στο κεφάλι. Είναι όμορφη και φαίνεται πολύ πνευματική και ώριμη, σοβαρά. Τα μάτια μας συναντιούνται και μπορούμε να διαβάσουμε ο ένας το μυαλό του άλλου. Εκείνη σκέφτεται: "Μα είναι κοσμικός..." και εγώ κοιτάζω με ντροπή και αναγνωρίσιμα προς τα κάτω. Αποφασίζω να δουλέψω πάνω στην προσοχή μουΜετά βγαίνουμε στα ανοιχτά. Ακολουθώ τους μοναχούς, περνώντας μπροστά από μια εξέδρα όπου κάθονται πολλοί άνθρωποι. Μια γνωστή μου είναι εκεί, καθισμένη σε αναπηρικό καροτσάκι - με ένα τεράστιο κόκκινο τουρμπάνι σομπρέρο στο κεφάλι της. Δεν γνωρίζω τους άλλους. Μου λένε ότι πρόκειται να στεφθώ Δαλάι Λάμα και ταυτόχρονα επίκειται ο γάμος μου. Είμαι μπερδεμένος και αναρωτιέμαι αν μπορώ να ανταποκριθώ σε αυτά τα καθήκοντα.Ξαφνικά ο ουρανός πάνω από τη Λάσα γεμίζει με μαχητικά αεροπλάνα. Κοιτάζω ψηλά και βλέπω τεράστιες μοίρες να πλησιάζουν απειλητικά.Κάθομαι απέναντι από τον διοικητή όλων των αεροσκαφών. Ο διοικητής είναι ο Χέλμουτ Κολ. Μου λέει: "Θα σε εμποδίσω να γίνεις Δαλάι Λάμα και να παντρευτείς!" Του απαντώ ότι δεν τον φοβάμαι και πώς θα μπορούσε να το κάνει αυτό;Ο Kohl μου απαντά ότι είχε διαβάσει στην ιστοσελίδα του DJ Bobo ότι ο διάδρομος προσγείωσης του αεροδρομίου της Λάσα περιβάλλεται από μια τεράστια υπόγεια αλυσίδα αγκύρωσης. Και αυτός θα άρπαζε αυτή την αλυσίδα από τη μια άκρη με τα αεροπλάνα του και στη συνέχεια θα ξέσκιζε τον διάδρομο προσγείωσης από τη γη και θα τον έπαιρνε μαζί του. Τότε η Λάσα θα ήταν αποκομμένη από τον έξω κόσμο και κανείς δεν θα ήξερε ότι ήμουν ο νέος Δαλάι Λάμα.Του απάντησα με σίγουρο συναίσθημα και σταθερή βούληση ότι δεν θα είχε καμία πιθανότητα. Ξύπνησα.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked