Pathways

Zlaté město v oblacích. Místo, kde se nacházíte.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Pathways

Post by brahbata » Sat Nov 06, 2021 8:54 pm

Image


Způsoby

Jsou to má vlastní omezení, která mě nutí vidět věci tak, jak mi přikazuje má pravda. A tak jsou pro mě pravdivé. Jiný může poznat jinou pravdu než já - to pro mě znamená, že mu mám umožnit jeho cestu, protože poznání se vždy odehrává individuálně odlišným způsobem.

Image

Náš pohled na svět vychází z našich zkušeností, které jsme prožili a vycítili ve svém individuálním bytí. Pravda je cíl a my nejsme skoupí na slovo, když volíme prostředky, jak se k tomuto cíli přiblížit. Všichni trollíme životem a uznáváme své cesty jako (možná?) jediné možné, protože někdy si své myšlenky, slova a činy můžeme vysvětlit jen my sami.

Někdy není snadné vysvětlit druhým své motivace a závěry, které z nich vyvozujeme; často naše snahy končí výměnou ran. Podle mých zkušeností je nejlepším způsobem, jak se tomuto dilematu vyhnout, zaměřit se na svůj skutečný cíl. Tato vzpomínka pro nás oživená a ztělesněná představuje božský mír.

Praktickým způsobem, jak uvést naše úsilí o pravdu do praxe způsobem, který je pro nás přínosný, je tolerance. Tolerance nezahrnuje motiv té lhostejnosti, která je rezignovaného původu. Tolerance pro mě spíše znamená zkoumat motivace a rozhodnutí jiné bytosti, abych zjistil, zda mi uznání druhého může být ku prospěchu. Tímto způsobem se vyhneme slepému následování, stejně jako sobeckému trvání na vlastním názoru.

Všichni žijeme ve světle a všechny naše bytosti jsou z něj tvořeny.

Vycházíme-li z jedné ze dvou základních motivací prožívání našeho bytí (láska a strach), utváří se cesta, kterou máme před sebou. Každý den. V každém okamžiku našeho bytí. Prožíváme se jako proměnlivé bytosti a tato skutečnost nás nutí pochybovat a váhat. To má následně za následek nejistotu ohledně našeho bytí, která způsobuje, že se druhým jevíme jako odsuzující, opatrní nebo dokonce odmítaví.

Image

V poznání naší neúplnosti na cestě spočívá moudrost, která nás přivádí blíže ke světlu. Neboť poslední bude první a teprve domnělý nedostatek nám dává zakusit naši pravou přirozenost. Když milujeme bezpodmínečně, je nám lhostejné, zda vážná nemoc může znetvořit tělo milované osoby. Právě ve vzpomínce na sílu lásky, která v nás všech přebývá, zakoušíme své uzdravení. Jedním z jejích projevů je odpuštění. Naše spory tedy vycházejí z našeho neúplného poznání a jsou - navzdory určitému neštěstí - mocnými ukazateli na naší cestě ke spáse.


V rozpoznání naší neúplnosti na našich cestách spočívá moudrost, která nás přivádí blíže ke světlu. Neboť poslední bude první a teprve domnělý nedostatek nám dává zakusit naši pravou přirozenost. Když milujeme bezpodmínečně, je nám lhostejné, zda vážná nemoc může znetvořit tělo milované osoby. Právě ve vzpomínce na sílu lásky, která v nás všech přebývá, zakoušíme své uzdravení. Jedním z jejích projevů je odpuštění. Naše spory tedy vycházejí z našeho neúplného poznání a jsou - navzdory určitému neštěstí - mocnými ukazateli na naší cestě ke spáse.Přesto platí:

"Správný názor se rodí z hlasu druhého a z vlastního odrazu."
Gautama Buddha

"Dětičky - milujte se!"
Friedrich Nietzsche


Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked