Poznání – Meditace

Zlaté město v oblacích. Místo, kde se nacházíte.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Poznání – Meditace

Post by brahbata » Sat Nov 06, 2021 8:10 pm

Image
Image.


Meditation

1.


Svět není takový, jak je vám vysvětlován

Je mnohem krásnější.

Naše sestry a bratři z vesmíru od nepaměti provázejí náš vývoj a pomáhají lidstvu na Zemi.

Nyní se Bůh rozhodl lidstvo probudit, aby nám objasnil naši odpovědnost vůči stvoření.

V budoucnu už nebudou existovat žádné národy, Bůh nám dává najevo, že jsme všichni dětmi jedné Země.

Bůh dává celému světu lásku, mír, svobodu a pravdu.

Image


2.

Nevěřme tomu, čemu máme věřit, ale věřme tomu, co osobně a sami prožíváme. Cizí zkušenosti - pokud je uznáme za svou pravdu - nás připravují o vlastní osobnost (i když ego je iluze a nemá trvalý charakter) a činí nás závislými. Bůh nás nechce vidět v otroctví, ale svobodné. Neměli bychom být přístupní lži, že existuje peklo, v němž jsme potrestáni za své činy. Ti, kdo nás chtějí přesvědčit, že peklo existuje, nevědí nebo chtějí spoutat našeho ducha a udržet nás v závislosti. Žádné peklo neexistuje. Bůh miluje a JE ve všem, tedy i v nás. "Odplata" - ať už dobrá, nebo zlá - vzniká pouze na základě karmického zákona, zákona stávání se, příčiny a následku. Své špatné skutky "odčiníme" v budoucích životech a dobré skutky jsou odměněny. Nejedná se o trest, ale o proces učení. Na pokání není NIKDY pozdě. Reinkarnace je součástí věčného života. Protože vesmír zná požadavky na důkaz reinkarnace, bude existovat i v budoucnosti. Všichni jednoduše usilujeme o Boží světlo, bez tíže a bez námahy, ale prostřednictvím práce. Nejsme "náhodou" tady a teď. Neexistuje žádná náhoda. Hvězdy nás učí, že nyní začíná věk Ducha svatého. Pro každého a pro všechny. Jen láska, milost a milosrdenství platí od věčnosti do věčnosti. Jsme slepí, ačkoli bychom mohli vidět.

.Image

3. Meditace na naprogramování sebe sama

Hledám útočiště u všech buddhů a bódhisattvů a nabízím jim svůj mír. Volím si láskyplné a mírumilovné myšlenky, a tak mohu vnímat láskyplné a mírumilovné prostředí. Odpuštění je klíčem ke štěstí. Nejvyšší pravdou je láska a nejvyšší moudrostí je mír, který je jí vlastní. Mír a láska by měly naplnit všechny vnímající bytosti a uvést nás do harmonie se sebou samými. Kráčím po cestě světla a netrápím se, ani když celý život trpí. Neexistuje žádná negativita, pouze rovnováha. Jdu střední cestou a kráčím po ušlechtilé osmidílné stezce. Harmonie já mi umožňuje vnímat vyšší dimenze. Proměňuji se tím, že myslím, cítím a jsem mírem a láskou. Mé vyšší já mě vede a vede mě ke světlu. Činím pokání za své myšlenky a činy, které ve mně vznikly z nevědomosti. Následuji cestu pravdy a vyznávám se. Sebepřekonání a mír jsou jedno. Klam vzniká z neznalosti pravdy a je překonán láskou. Já jsem.

Image

4.

Buddha Gautama Siddhárta Šákjamuni učí, že správný názor se utváří hlasem druhého a vlastním odrazem. Je tedy možné změnit své vědomí, a proto bychom se tím měli zabývat. Kdo chce prožívat lásku a mír, měl by vědět, že právě vlastní způsob pohledu na věci, vlastní úhel pohledu, umožňuje vnímat svět v míru. To neznamená, že člověk nevnímá nebo nepopírá válečné konflikty, znečištění životního prostředí nebo jiné utrpení, ale pokud změní svůj pohled na věc, změní se i vnímání. Vyššího pohledu na věci lze dosáhnout prostřednictvím kontemplačních cvičení, která zahrnují soustředění na vlastní já. Překonání iluze ega - uvědoměním si, že život znamená změnu a že se všichni neustále měníme - je výchozím bodem meditace. Poznávající já tak může překonat sebe sama tím, že pochopí, že jsme stvořeni ze změny a podléháme procesům, které tuto změnu způsobují. Příčinou utrpení, učí Vznešený, je žízeň - touha žít. Ta spouští řadu procesů, díky nimž všechny cítící bytosti zakoušejí utrpení. Pouze jedna třetina utrpení ve vesmíru je nutná k jeho udržení, dvě třetiny si způsobují sami. Monádu mysli, která vzniká a zaniká v proměnlivém poměru (a podléhá tak změnám), lze popsat formulí vznikání v závislosti (pratitja-samutpáda, Skrt.). Tato formule z kauzálního nexu je vyjádřena ve své nejstručnější podobě: skrze (1) nevědomost jako předpoklad (2) vznikají hybné síly, skrze hybné síly (3) vědomí, skrze vědomí (4) duchovně-tělesná individualita, skrze individualitu (5) šest smyslů, skrze šest smyslů (6) dotek, skrze dotek (7) pociťování, skrze vjemy (8) žízeň, skrze žízeň (9) touha po životě, skrze touhu po životě (10) karmické stávání, skrze stávání (11) znovuzrození, skrze znovuzrození (12) stárnutí, umírání, smutek, nářek, utrpení, žal a zoufalství [poslední dva odstavce vypnuty: Prof. Helmuth von Glasenapp, "Pět světových náboženství", Bertelsmann, Eugen Diederichs Verlag, 1963, 1991]

Kéž o tom přemýšlíme a meditujeme.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked