Poznání – iluze

Zlaté město v oblacích. Místo, kde se nacházíte.
Locked
User avatar
brahbata
Site Admin
Posts: 3415
Joined: Fri Jan 24, 2020 4:20 am
Location: HombergOhm - Germany
Contact:

Poznání – iluze

Post by brahbata » Mon Jul 12, 2021 5:02 pm

Image
Image.


iluze

Nechť je následující meditace čtena a procítěna pomalu

Já a moje jsme iluze. A přesto všechny pro nás důležité věty obsahují tato slova.

Existuji já? Existuji já? Jsem?

Když se dívám na sebe redukovaného na svou tělesnost, rozpoznávám existující já. Když se však pokusím nahlédnout za kouzelné zrcadlo a zaměřit svou pozornost na to nejniternější, žádné "já" neobjevím. Pak vidím substanci, z níž je moje nejvnitřnější bytost vytvořena - ale skládám se já z této substance?

Tělesnost je domem, chrámem duše. Je to prostředek, který umožňuje prožívat cesty v rámci fyzické dimenze. Řečeno současnou terminologií, nic víc než "datový oblek", jehož prostřednictvím můžeme "vnímat" smyslové vjemy. Tělo je tedy forma - má esenci?

KDO je tím, pro koho tyto vjemy existují? Pro "KOHO" jsou určeny? "KDO" nebo "CO" je ten, kdo je přijímá? "CO" je tím nejvnitřnějším? Co je vnitřní podstatou toho, díky čemu prožíváme, že "JSME"?

Sním své bytí? Jsem vysněný? "Kým"? PROČ? KDO - JSEM - JÁ ???

V pomíjivosti nemůže být věčnost. Ve věčnosti nemůže být pomíjivost. Nemůže existovat nic absolutního a stejně tak nic relativního. Vnímání je založeno na představách a představy se nechávají unášet větrem iluzí. Kouzlo poznání je tváří v tvář veškeré iluzi neplatné. Iluze není ani lež, ani pravda, nýbrž beztělesnost. Bezpodstatnost není nic jiného než prázdnota. Poznávám tedy svět - tím, že vidím, že neexistuje. Klam - život je klam.

Je-li však "život" jednou z nesčetných možných iluzí, existuje pravda, která trvá? Existuje pravda přesahující veškerou pomíjivost? Může se mé bytí vynořit z hlubokého oceánu omylů a iluzí?

Nic není PRAVDA. Pravda je NIC. Všechno je nic.

Image
Image
Image
Image

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
In the descent from Heaven, the feather learns to fly.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.
Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.
Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

Image
Image
Image

Image
Image

brahbata.space

Image

Locked